Ako vyberať zimné oblečenie 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dá sa v zime fungovať vonku aj v nulových teplotách? V našich podmienkach určite áno, len do chladného počasia sa treba rozumne obliecť, aby sa telo nepodchladilo. V zimnom období zohráva dôležitú úlohu nielen vrchné oblečenie, ale aj spodná bielizeň.

Spodná bielizeň do chladného počasia má udržať telo v teple aj v nulových či v mínusových teplotách a z povrchu pokožky má odviesť prípadnú vlhkosť. Na tieto účely je ideálne termoprádlo, ktoré obľubujú predovšetkým športovci a ľudia, ktorí v zimnom období pracujú v exteriéri.
Termoprádlo pánske, dámske aj detské sa vyrába zo špeciálnych tkanín, ktoré majú aj špeciálnu štruktúru pletenia. Aby však termobielizeň a termoponožky vydržali v dobrej kondícii čo najdlhšie, pri praní týchto zvrškov by teplota vody nemala presiahnuť 60°C. Vyššia teplota vody by mohla spôsobiť znehodnotenie vlákien a oblečenie by tak stratilo svoju pôvodnú funkčnosť.

Univerzálne mikiny

Mikiny sa nachádzajú v šatníkoch všetkých generácií, patria medzi populárne dámske, pánske a detské odevy, ktoré nosia všetky vekové kategórie. V každom ročnom období pôsobia štýlovo nielen na deťoch a tínedžeroch, ale aj na strednej generácii a senioroch.  Mikiny voľných alebo priliehavých strihov, s dlhým aj krátkym rukávom, so zipsom alebo bez zipsu, s kapucňou či bez kapucne, kraľujú v mnohých šatníkoch už niekoľko sezón.

Obzvlášť efektné sú zimné termo mikiny, ktoré sa hojne využívajú nielen pri športovaní, ale aj pri rôznych voľno-časových aktivitách. Jedná sa o jedinečný odev, ktorý možno skombinovať takmer s čímkoľvek. Tieto univerzálne zvršky pasujú nielen k nohaviciam, ale aj k sukniam. Jedná sa o oblečenie, ktoré sa dokáže prispôsobiť každému veku, každému pohlaviu a takmer každej udalosti. Pestrofarebné a vzorované kúsky oživia každý jednoduchý outfit a modely v neutrálnych farbách dobre vyznejú v mini aj v maxi dĺžke. Medzi veľmi obľúbené patria najmä mikiny s nápismi, s podtlačou a s výšivkami.

chránič na chrbátPrečítajte si tiež
Chránič chrbta. Prečo sa oplatí na zimné športy?

Vrchné zvršky

Zimné dámske, pánske a detské bundy je dobré voliť s vyšším vodným stĺpcom. Hodnota vodného stĺpca prezrádza, ako odolný a kvalitný odev kupujete.  Materiály s membránou disponujú ideálnou kombináciou odolnosti voči vode a priedušnosti. Vodovzdorná by však mala byť nielen látka, ale aj manžety a švíky.

Komfort vetrovky zvyšuje tiež kvalita gumičiek okolo zápästí, kvalita spodného lemu, dvojcestný zips, väčší počet vreciek a zateplená kapucňa. Pri výbere zimnej bundy je dobré myslieť nielen na dizajn, ale najmä na vlastnosti materiálu, ktorý nesmie sklamať v mraze, v daždi, ani počas sneženia.

TS, foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.