Ako dobre poznáte svet a krajiny? Otestujte sa v skvelej hre Poznáš svet?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte chuť zabaviť sa a niečo naučiť, pritom stráviť príjemné chvíle s rodinou, priateľmi na chate alebo so susedmi na víkendovom stretnutí, hra Poznáš svet? je vynikajúcim tipom. Nielen ako darček na Vianoce, narodeniny, ale tiež len tak, pre radosť.
Vyberiete si detský alebo dospelácky herný plán a ide sa na to.

Spoločenská hra Poznáš svet?

Vydajte sa na cestu okolo sveta.
Prejdete po jednotlivých kontinentoch, navštívite rôzne krajiny a budete odpovedať na otázky o najzaujímavejších prírodných a kultúrnych zaujímavostiach.
2 hracie plány – jeden pre dospelých, druhý pre deti o 8 rokov.

Hra je jednoduchá: postupujete po hracom pláne a odpovedáte na otázky o prírode, kultúre, histórii i súčasnosti svetových krajín a miest. Víťazom je ten, kto sa dostane ako prvý do cieľa.

Tak schválne – skúste teraz odpovedať:

  • Od ktorého kovu je odvodený názov Argentína, ktorý tejto krajine dali prví Európania?
  • Ktoré z troch hlavných miest škandinávskych krajín leží najjužnejšie?
  • Ako dlho trvá polárna noc na severnom polárnom kruhu?
  • Ako sa volá najdlhšia rieka Európy?
  • Ktorá európska krajina darovala USA Sochu slobody?

Nie sú to také jednoduché otázky, však? Nebojte sa, v hre sa ukrývajú aj jednoduchšie 🙂

spoločenská hra Poznáš svet

Počas hry beriete kartičky a to:

Kartičky s otázkami (140 kartičiek, pre malých 54 kartičiek) a fotohádankami (108 kartičiek, pre malých 54 kartičiek) – majú 2 alebo 4 otázky príslušnej kategórie. Správna odpoveď je vždy uvedená na zadnej strane kartičky. Pri každej otázke sú dve alebo tri možnosti, takže nemusíte sa obávať, že budete úplne tápať 😊

Kartičky Vymenuj (20 kartičiek) majú otázku a odpoveď vyznačenú na tej istej strane a sú určené len pre dospelácky hrací plán.

Kartičky Prekvapenie (20 kartičiek) sú pre detský aj dospelácky hrací plán.

Políčka na hracom plané majú rôzne farby a farba políčka určuje farbu otázky. Ak správne odpoviete bez možností, idete o 2 políčka dopredu. Ak odpoviete správne s možnosťami, idete o políčko dopredu.
Ak ale nesprávne odpoviete bez možností, vraciate sa o 2 políčka dozadu, a ak nesprávne odpoviete s využitím možností, idete dozadu o 1 políčko.

 

Svet pre malých

Pri detskom hracom pláne sú trošku iné pravidlá, nájdete ich popísané v hre. Navyše sú tam označené políčka darčekom (kartička Prekvapenie), fotoaparátom (otázka z kartičky Fotohádanka), potom je tam políčko s megafónom (beriete kartičku Vymenuj), políčko Netopier (rýchlejší posun na hracom pláne), Pelikán (vrátenie sa späť), Chobotnica (presun na ďalšiu chobotnicu) a napokon Rybka (späť na predošlú rybku).

V minulosti v tejto sérii už vyšli ďalšie hry: Poznáš Európu? Poznáš Slovensko? Poznáš Tatry? a Poznáš Bratislavu?

spoločenská hra Poznáš svet

Foto: LepšíDeň.sk, Dajama


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.