Ako na správny výber basketbalovej obuvi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

K úspešnému basketbalovému zápasu potrebuje človek len dve veci. Sústredenú myseľ a kvalitnú obuv, s ktorou sa bude skákať ku košu jedna báseň. Možností je dnes naozaj veľa, a tak je potreba venovať pozornosť určitým faktorom, podľa ktorých zvládnete nájsť tu správnu obuv aj pre vás.

 

Aký typ hráča ste?

Možno vás to prekvapí, najmä ak ste na poli basketbalu nováčik, ale vaša pozícia v hre môže byť v tomto prípade veľkým pomocníkom. Ak ste napríklad rozohrávač, ktorého povinnosťou je kľučkovať z jednej strany na druhú, potom potrebujete poriadnu stabilitu, ktorá vaše nohy udrží bezstarostné počas celého zápasu.

To vám zaručia klasické nízke typy. Pre všestranných hráčov sa odporúčajú zvýšené členkové basketbalové tenisky. Vhodným adeptom môžu byť napríklad modely značky Jordan. Základom je vedieť, že ak ste skôr silový hráč ako rozohrávač, potom sú vyššie tenisky ideálnou voľbou, pretože nielenže chránia vaše nohy pri páde, ale dodajú vám pri hre požadované pohodlie.

 

Výber aj pre začiatočníkov

V prípade, že vás alebo vaše dieťa basketbal iba čaká, potom nie je na škodu si objasniť základné rozdiely všetkých typov basketbalových tenisiek. Nízke modely sú určené pre všetkých rýchlych hráčov, ktorí sa pohybujú z jednej strany hracieho poľa na druhú.

Vyššie sú naopak pre kontaktných hráčov, preto sa v nich behá o čosi pomalšie ako v nízkych. Vďaka tomu ale poskytujú maximálnu ochranu a dodávajú väčšiu stabilitu. Nováčikom sa odporúča zakúpiť stredne vysoké tenisky, pretože ponúkajú univerzálnosť a na rozdiel od tých najvyšších modelov vás nepripravia o rýchlosť.

 

Nezabúdajte na plochu

Okrem štýlu vašej hry je taktiež dôležité venovať pozornosť aj hracej ploche. Tá totiž určí samotnú konštrukciu vašej topánky. Sálové alebo takzvané indoor tenisky sú vytvorené tak, aby boli odolné proti všetkým šmykom a boli čo najviac priľnavé k danému povrchu.

Pre tento účel vyvinula značka Nike pre svoje tenisky špeciálnu technológiu Zoom. Čo sa týka outdoor basketbalových tenisiek, tu je nutná pevná podošva. Vrch by mal byť vyrobený z funkčnému materiálu, aby vaše chodidlo nezabudlo dýchať, najmä v horúcich, letných dňoch. Ak túžite zakúsiť kvalitu a pohodlie od samotnej legendy, s výberom vám zvládne pomôcť Footshop.

ako si vybrať vhodnú bežeckú obuvPrečítajte si tiež
5 užitočných rád, ako vybrať vhodnú bežeckú obuv.

 

Legenda medzi teniskami

Čo sa týka samotných značiek, nik sa na trhu nevyrovná Air Jordan. Táto kolekcia vznikla v roku 1984, kedy už vtedy veľmi dobre známa značka Nike spustila spoluprácu s basketbalovou senzáciou Michaelom Jordanom. Ich historicky prvý model bol Air Jordan 1, ktorý si získal spokojných hráčov po celom svete. Dnes je samozrejme tento sortiment oveľa pestrejší, ponúka vysoké aj nízke štýly a nekonečné množstvo farebných variácií.
Tu nájdete všetky kvalitné značky na jednom mieste.

— PR článok —
Foto: Footshop


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.