Ako pomáhajú edukačné hračky vašim deťom?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý rodič chce pre svoje deti to najlepšie. Či už ide o vzdelanie, kamarátov, oblečenie, výchovu, ale aj hračky.
A práve pri hračkách si musíte položiť dôležitú otázku – chcete, aby hračky vaše deti iba zabávali, alebo chcete, aby ich zabavili a zároveň aj niečo nové naučili? Ak chcete, aby sa vaše ratolesti zlepšovali, zdokonaľovali a súčasne učili, kúpte im edukačné hračky.

 

Čo sú edukačné hračky

Edukačné hračky sú také, ktoré dokážu vaše deti zabaviť a zároveň aj niečo naučiť. A to je dôležité pre každého rodiča – chce dopriať dieťaťu čas na zábavu, ale nech sa naň zároveň aj čosi “nalepí”. Nech sa rozvíja, vzdeláva nenásilnou formou. Presne ako to povedal Komenský – “škola hrou”.
Pri edukačných hračkách záleží od typu a toho, na čo sú určené. Najčastejšie ide o zlepšenie jemnej detskej motoriky, rozoznávanie farieb, tvarov, písmen či čísiel, ale aj o rozvíjanie detskej logiky, predstavivosti a fantázie.
Ako takéto hračky vyzerajú? Sú to napríklad puzzle, ktoré zlepšujú motoriku, predstavivosť, ale aj logiku.
Ďalej to môžu byť obľúbené drevené hračky ako ježek v kleci, stavebnice, ale aj veže, z ktorých musíte vyberať jednotlivé dieliky tak, aby nespadli. V tomto prípade ide o hračky, ktoré učia deti rozoznávať tvary, zlepšujú ich motoriku a logiku.

edukačné hračky

Drevené, výtvarné, kreatívne hračky. Edukačné hračky. Stavebnice alebo interaktívna tabuľa Activboard. Existuje naozaj veľký výber.

Ako vyberať hračky deťom

Veľa rodičov rieši dilemu, ako vyberať hračky pre deti. Či to  nechať iba v ich réžii alebo na ne nejako vplývať.
Základom je, aby ste sa nesnažili deťom vnútiť hračky, po ktorých ste snívali v detstve vy. Spýtajte sa detí, po čom túžia a povedzte im, nech vám ukážu tri hračky, ktoré sa im najviac pozdávajú. Z týchto možností kúpte tú, ktorá sa vám páči najviac a myslíte si, že dieťa bude zabávať a zároveň ho aj niečo naučí. Môžete sa inšpirovať aj vekovými odporúčaniami na samotných hračkách.

Výrobcovia spolupracujú so špičkovými detskými psychológmi, ktorí dokážu určiť vek dieťaťa, pre ktoré je hračka vhodná. Deti však obľubujú interaktívne hračky, ktoré ich vtiahnu do hry. Dôkazom je aj interaktívna tabuľa Activboard na vyučovaniach – deti majú o hodinu oveľa väčší záujem, ak sú jej súčasťou a učia sa hravou formou.

Preto, keď môžete, vždy sa snažte o to, aby vaše ratolesti mali školu hrou.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.