Vyberte si matrac pre lepší spánok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spánok je dôležitý. O tom netreba ani diskutovať. Ale ako si zabezpečiť ešte lepší spánok?
6 až 8 hodín denne je ideálnych, pretože každý to má nastavené inak. Čo však robiť v prípade, že si zatiahnete svoje rolety, tešíte sa, ako si cez víkend pospíte aspoň do desiatej, no už o pol siedmej sa zobudíte?
Na vine môžu byť aj nekvalitné alebo opotrebované matrace. Dozrel najvyšší čas na to, aby ste sa poobzerali po nových. Ako postupovať pri kúpe nového matracu? Ako dosiahnuť  naozaj lepší spánok?

Vyberajte podľa výšky a váhy

Dnes sa už nemusíte obávať, že matrace na posteľ atypických rozmerov nezískate. Môžete si dať vyrobiť matrace na mieru presne podľa vašich predstáv a nemusíte sa obávať toho, že si priplatíte.
Takže sa môžete zamerať hlavne na to, aby ste si vybrali správnu tvrdosť matracu. Tú vyberajte hlavne podľa toho, aký ste vysoký a ťažký. Čím ste vyšší a ťažší, tým sú pre vás lepšie tvrdšie matrace. A naopak, ak ste drobný a ľahký, pokojne si môžete vybrať mäkšie matrace, ktoré dokážu vašu váhu rozložiť rovnomerne.

matrac

Nepodceňujte výber matracu. Pre lepší spánok sa to oplatí.

Aký typ matracu si vybrať

Keď navštívite obchod a uvidíte všetky tie typy – pružinový, latexový, sendvičový, penový či taštičkový matrac, môže vás to zmiasť. Zostanete v pomykove, ktorý je vlastne ten najvhodnejší.
Neváhajte sa spýtať predavača, ktorý vám poradí. Vybrať správny typ matracu záleží od mnohých faktorov – váha, výška, ale aj to, či ste športovec, máte sedavé zamestnanie, ste alergik alebo astmatik.
Napríklad pre dvoj­metrového kulturistu s váhou 120 kg a alergiou bude najlepší tvrdý taštičkový matrac.
Jedna rada je však univerzálna – ak máte lamelový rošt, nikdy si nekupujte pružinový matrac, ktorý by sa veľmi rýchlo mohol zdeformovať.

 

Na manželskú posteľ – jeden, či dva matrace?

Mnoho ľudí, hlavne tých, ktorí bývajú s partnerom, si kladie otázku: „Je lepší jeden veľký matrac alebo dva menšie?“
Dva matrace 90 cm x 200 cm na manželskú posteľ sú oveľa lepšie ako jeden veľký. Prečo?
Pretože muž býva ťažší ako žena, a tak si každý môže vybrať matrac podľa seba a svojich potrieb. Hmotnosť sa tak lepšie rozloží a nemusíte robiť kompromisy. Tiež nevznikajú rôzne priehlbiny a deformácie matracu a navyše – ak sa váš partner otáča v posteli, s vami to nenadhadzuje:)

matrac

Existuje množstvo variánt a typov matracov. Neváhajte sa spýtať predavača.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.