Zdravie zo záhrady: začína sa nový VIDEO seriál

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hanka Sekulová ponúka vo svojich knihách vlastné skúsenosti a návody, ako si vytvoriť jedlú liečivú oázu v súlade s prírodou. Jednoducho Zdravie zo záhrady.
Ak by ste ju navštívili, vedela by vám rozprávať o svojej záhradke hodiny. Poukazuje, kde čo má a čomu sa ako darí – všetko má svoje miesto a každý kút je efektívne využitý. Pritom stále máte pocit, že ste v prírode a že tu všetko funguje akoby samo.
V prvej knižke Darujme si zdravie z vlastnej záhrady sa delí so skúsenosťami z jej jedlej prírodnej záhrady a všetky fotografie zachytávajú práve jej záhradku, ako sa menila v čase.

„Teším sa z tejto knihy, lebo nám ukazuje, ako žiť v symbióze s prírodou bez toho, aby sme ju prispôsobovali svojim vlastným, často pomýleným predstavám. Takto vnímaná príroda nám napokon prinesie aj oveľa viac darov a osohu,“ povedala na margo knihy moderátorka Adela Banášová.

prírodná záhrada

Hanka Sekulová vo svojej prírodnej, liečivej a jedlej záhradke.

Zdravie zo záhrady

Čoskoro vyjde druhá kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady, v ktorej sa Hanka Sekulová zamerala na praktickú stránku vytvárania prírodnej záhrady. Nechýbajú konkrétne nápady, tipy a dokonca konštrukcie, ktoré si môžete do záhradky zhotoviť sami. Táto novinka vychádza 11.apríla, dovtedy môžete siahnuť po jej prvej knihe, alebo si pozrite jej nový seriál Zdravie zo záhrady.
Prihláste sa na odber Youtube videíZdravie zo záhrady, (kliknite na odkaz a vpravo hore je tlačítko Odoberať, alebo pri prehratí videa priamo pod ním). Postupne každý mesiac pribudnú nové videá. Budete môcť vidieť, ako sa prebúdza prírodná záhrada Hanky Sekulovej. Ako kvitne, zarastá po zime, ako sa darí konkrétnym rastlinkám, kvetom, tráve. Akú úlohu majú v takejto záhrade zvieratá a Hanka poradí, čo kde a ako vysadiť, pestovať.

 

Prečo prírodná záhrada?

Pretože je v súlade s prírodnými zákonmi, vládne v nej harmónia a prirodzená krása. V takejto záhradke si môžete naplno užiť relax a jedlé plody, ktoré vám vďačne poskytne. Bez chémie, postrekov, umelých hnojív. Zdravé a liečivé.

Takejto záhradke sa hovorí aj biozáhrada, ekozáhrada, jedlá záhrada, prírodná záhrada, či permakultúrna záhrada.

V 70. rokoch minulého storočia priekopníci permakultúry − Bill Mollison a David Holmgren z Austrálie − sledovali prirodzené ekosystémy v prírode a snažili sa ich napodobniť a modifikovať v záhradných a pestovateľských podmienkach. Čiže sledovali, ako to vymyslela sama múdra príroda a tieto postupy a princípy skopírovali na podmienky jedlých prírodných záhrad.
Vytvorili prírodné jedlé záhrady v súlade s prírodnými princípmi fungovania vo voľnej prírode. Aké jednoduché.

zdravie zo záhrady

Doprajte si aj vy Zdravie zo záhrady.

Videli ste už v lese okopávať rastliny?“ pýta sa s úsmevom Hanka Sekulová. „Alebo rotavátorovať rozkvitnutú lúku? Prípadne neustále hnojiť, strihať, postrekovať proti škodcom? Nie. Nevideli. No aj tak to tam pekne všetko rastie a rodí. A ešte sa v takom lese aj dobre cítime napriek tomu, že tam nie je všetko úplne sterilne upratané. Prečo? Pretože sme toho všetkého neoddeliteľnou súčasťou…“

Prečítajte si článok
Prírodná jedlá a liečivá záhrada. Urobte si takú aj vy!


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.