Ako si vybrať kvalitný umelý stromček?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hoci každé Vianoce sa nám zdajú krajšie ako minuloročné, je tu niečo, čo tie nasledujúce dokáže dostať na celkom novú úroveň. Túžite po realisticky pôsobiacom stromčeku, ale nechcete rok čo rok kupovať živý stromček? Prezrite si ponuku umelých stromčekov, ale neberte prvý, ktorý vám padne do oka. Najskôr treba posúdiť, či ho vyrobili precízne.

ikona stromček vianočnýAj umelé stromčeky opadávajú. Niektoré

umelý stromček VianoceVeľa ľudí sa rozhoduje pre umelé vianočné stromčeky, pretože chcú ušetriť prírodu. Pravda je, že moderné materiály, z ktorých sa umelé vianočné stromčeky vyrábajú, sú plne recyklovateľné. Teda aj keď po pár rokoch stromček vyhodíte, dostane šancu na nový život v tele iných produktov.

Umelé stromčeky, aké si pamätáme z detstva, by sme si v dnešnej dobe asi len ťažko vystavili v obývačke. Boli riedke, náročne sa skladali a časom začali opadávať. Strata prirodzeného tvaru stromčeka i ihličia donútili výrobcov staviť na moderné materiály a technológie, vďaka ktorým sú súčasné umelé stromčeky na nerozoznanie od živých. Treba sa však zamerať na pár detailov.

ikona stromček vianočnýAko si vybrať umelý stromček?

Vyberáte si stromček osobne? Ak má ploché PET ihličie, môže sa stať, že sa vplyvom používania alebo skladovania časom pokrčí a stromček bude pôsobiť strapato. Klasické stromčeky s 2D ihličím naozaj nemajú dlhú životnosť a presvedčí vás o tom aj padajúce ihličie. Možno sa ho na podlahu nasype oveľa viac ako zo živého stromčeka.
Alternatívou sú stromčeky zhotovené z kombinácie polyesterupolyetylénu, ktorých vetvičky sa vyrábajú vo formách, v odliatkoch reálnych vetvičiek, vďaka čomu získavajú realistický trojrozmerný vzhľad.

Ak by bol stromček full 3D, každá ihlička na ňom by pichala a vyzerala realisticky. Doň by však bolo treba viac zainvestovať. Klasický 3D stromček tvorí realistické ihličie na vonkajších, najviditeľnejších vetvičkách, a vnútro tvorí ploché PET ihličie, ktoré stromčeku dodáva objem a hustý vzhľad.
Keď svoj vianočný stromček pekne ozdobíte, vnútro nebude takmer vôbec viditeľné a druhí budú presvedčení, že máte živý vianočný stromček. Kvalitné umelé stromčeky neopadávajú a rok čo rok vyzerajú, akoby boli práve dovezené z lesa.

umelý stromček Vianoce

ikona stromček vianočnýInvestícia do kvalitných materiálov

Ak ste si po posledných Vianociach povedali, že tie ďalšie už zainvestujete do modernejšieho stromčeka, výber by ste si nemali nechať na poslednú chvíľu. Ponuka umelých vianočných stromčekov je dostupná celoročne a veľmi pravdepodobné je, že sa k vysnenému stromčeku dostanete ešte výhodnejšie ako tesne pred sviatkami, a navyše sa s výberom nemusíte poponáhľať.

V dostatočnom predstihu si tak môžete premyslieť, aký typ umelého stromčeka chcete, či to bude jedľa, smrek, borovica, či bude mať zabudované LED osvetlenie, romanticky zasnežené vetvičky a za zváženie stojí aj typ ihličia. Vieme, že nie je umelý stromček ako umelý stromček. Z diaľky všetko vyzerá luxusne, no keď sa prizrieme zblízka, rozosmejeme sa, že sme nechali nachytať. Napokon ste sa o tom presvedčili už aj sami, keď padlo rozhodnutie kúpiť si nový, kvalitnejší produkt. Ten môžete z pivnice vyťahovať rok čo rok a po rozložení bude stále vyzerať ako pred pár rokmi.

Už nemusíte kupovať každých päť rokov nový umelý stromček. Kúpte si jeden, ktorý je zaručene kvalitný, a celé roky budete investovať už len do štýlových vianočných ozdôb alebo darčekov. Než prvýkrát zaznejú v reklamách zvončeky, vy už budete na Vianoce pripravení.

tradície na slovensku vianočný stromčekPrečítajte si viac
Vianočný stromček a tradície na Slovensku.

TS, foto: mojvianocnystromcek.sk, Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.