Týmito aktivitami potešíte manželku aj deti. Ako využiť čas počas karantény?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

A teraz minúta ticha pre všetkých mužov, ktorí svojim ženám hovorili, že to urobia, keď budú mať čas
Tiež ste postrehli túto vtipnú „výzvu“ na sociálnych sieťach, prípadne ste ju aj sami zdieľali? Výhodou neplánovaného voľna (a izolácie) v súvislosti s koronavírusom je, že vám v plnení sľubov momentálne nebráni nedostatok času. Na čo by ste sa mohli zamerať?

 

Poriadok v garáži, v pivnici, resp. v kútiku s náradím

Úplne chápeme, že sa vám do opravy vodovodného kohútika moc nechce, pretože by ste viac času strávili hľadaním vhodného náradia ako opravou. A keby boli pokope všetky diely lešenia, už dávno by ste vymenili či opravili aj mrazom poškodené ríny na dome. Problém je, že v garáži, príp. v pivnici nemáte veci usporiadané prehľadne. Raz za rok – jar je na to veľmi vhodné obdobie – si treba urobiť vo veciach poriadok.

Dôkladné upratovanie začína plánovaním a následným vypratávaním. Ako by malo vyzerať nové usporiadanie regálov a skríň? Ak máte v tom jasno, všetko vypracte a vytrieďte na potrebné, nepotrebné, použiteľné, nepoužiteľné.
Po odstránení pavučín, vymaľovaní stien, umytí podláh, okien a rozmiestnení skriniek a políc pôjdu naspäť len veci, ktoré sa dajú ešte použiť a budete ich potrebovať. Veľmi praktické a prehľadné sú rôzne nástenné boxy, držiaky a stojany. Každej veci určite konkrétne miesto.

Náš tip
Lešenie by nikdy nemalo stáť opreté o stenu, ani povaľovať sa po zemi – riskujete, že sa poškodí. Existujú špeciálne palety, ktoré jednotlivé časti lešenia držia pokope a bránia ich zosuvu. Obzvlášť citlivé sú napr. spojky na vzperách. Paleta chráni všetky konštrukčné prvky pred poškodením, prehnutím, preliačinami a inými deformáciami.

Nástenné organizéry s boxmi sú zas vhodné na umiestnenie klincov, skrutiek, skrutkovačov, imbusových kľúčov, vrtákov, ale napr. aj drobnej rybárskej bižutérie.
Kedy si môžete byť istý, že ste upratali naozaj dôkladne? Ak pri upratovaní nájdete chlapčenské sandále vášho dospelého syna. ?aktivity počas karantény

 

Izolácia a spoločné zážitky

Overený a účinný spôsob pre ochranu zdravia je izolácia a obmedzenie spoločenského styku na minimum. Izolácia zo zamestnania môže prísť vo viacerých prípadoch aj nečakane pre zamestnanca. Preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu spôsobili dočasné zatvorenie niektorých obchodov a prevádzok, veľa zamestnávateľov sa mohlo dostať  do nečakanej ekonomickej situácie a nevedia platiť náklady súvisiace so mzdou zamestnancov.
Výpoveď zo strany zamestnávateľa musí samozrejme byť vždy podľa zákona. Zamestnávateľ môže so svojím zamestnancom ukončiť pracovný pomer výpoveďou len z dôvodov stanovených v ustanovení § 63 Zákonníka práce a za dodržania jeho ďalších ustanovení. 

Voľno, i keď neplánované a s obmedzeniami, nie je len o tom, čo musíte a mali by ste, ale aj o tom, čo by ste chceli. Konečne sa môžete venovať svojim deťom, manželke, koníčkom…
Počas odporúčanej izolácie nie je zakázané úplne chodiť von. Ak ste rybárom a máte všetky nevyhnutné rybárske potreby a povolenia, oblečte sa primerane ročnému obdobiu, obujte si vhodnú obuv – tričká, krátke nohavice, sandále a šľapky to zatiaľ nebudú – nasaďte šiltovku, slnečné okuliare, rúško a zájdite na odľahlé miesto zachytať si ryby.

Náš tip
Rodinu síce teraz nemôžete zobrať na sľúbený výlet do lunaparku, ale deťom a manželke by sa na rybačke určite páčilo tiež. Zoberte ich so sebou! Zvlášť ak bývate v bytovke a deti nemajú možnosť vybehnúť do záhrady. Slnečné lúče podporia ich imunitu, čerstvý vzduch zlepší spánok a hlavne – strávite spolu príjemný deň plný zážitkov.

— PR článok —
Foto:  Dreamstime, Pixabay.com 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.