Ako začať korálkovať? Návod a tipy ako na to

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Korálkovanie patrí medzi najtradičnejšie ručne robené aktivity a v poslednom období ho skúša čoraz viac ľudí. Možno aj vy radi nosíte šperky z korálkov, tak čo keby ste vyskúšali nejaké si urobiť? A nevyhadzovať zbytočne peniaze na tie kupované?
Či už vás bavia domáce ručné práce alebo nie, skúste to. Stačí si nájsť voľný čas a ak navyše patríte k milovníčkam tvorivých činností, poradíme ako začať korálkovať. Pozrieť si môžete aj video návod.

 

Prečo začať korálkovať?

ako začať korálkovaťTakže uvažujete nad tým, že by ste začali s korálkovaním? Z korálkov môžete vyrobiť nielen šperky, ale aj rôzne ozdoby. Možno chcete niekoho obdarovať na narodeniny alebo sviatky a uvažujete, čo orginálne by to mohlo byť. Určite niečo, čo poteší, nestojí to veľa a navyše ste k tomu prispeli svojou šikovnosťou. veď načo utrácať „milióny“ za darčeky, ak ich môžete mať za pár eur a krásne sa u toho odreagujete.

Korálkovanie je už odpradávna obľúbenou činnosťou dievčat a žien. Niektoré si doma s koralkovaním aj privyrábajú. Výroba jednoduchých šperkov zaberie iba pár minút. Nezabúdajme ani na zložitejšiu techniku výroby šperkov a rôznych ozdôb, ktoré môžu zabrať aj týždne. Výsledok ale stojí za to. Môžete sa pýšiť šperkami, ktoré ste si vyrobili sami.

 

Čo potrebujete na korálkovanie?

ako začať korálkovaťAk ste úplný začiatočník, je lepšie začínať s jednoduchšími náramkami. Pre začiatočníkov sú rôzne sady na korálkovanie, ktoré obsahujú:

  • korálky
  • navliekací materiál
  • ketlovacie kliešte
  • štípacie kliešte
  • krúžok na ketlovanie
  • zapínanie
  • ihlu na navliekanie
  • lanko a ďalšie potrebné veci.

 

Kde zohnať potrebné veci?

Všetko čo budete potrebovať, si môžete zakúpiť z pohodlia vášho domova na internete. K nákupu odporúčame špeciálku – eshop České-korálky.sk, kde nakúpite všetko potrebné pre korálkovanie a navyše získate veľa tipov, návodov a rád. Nikde vo svete asi neexistuje taká silná komunita okolo korálkovania, ako práve v susednom Česku 🙂

 

Ako začať korálkovať?

Ak ste si už zakúpili sadu na korálkovanie môžete začať. Možno to vyzerá na spočiatku komplikovane, ale je to naozaj jednoduché. Existujú rôzne návody, kde máte rozpísaný postup ako na to.
Alebo si môžete pozrieť videá ako postupovať krok za krokom. Využiť môžete tiež návody na Youtube – tu ich máte niekoľko desiatok. Napríklad vyskúšajte tento návod:

 

No a samozrejme, najlepšie je zaplatiť si kurz korálkovania, vidieť to a skúsiť si to v reálnom prostredí. Existuje totiž veľa techník korálkovania.
Na začiatok si pripravte všetky veci, ktoré budete potrebovať. Potom si vyberte techniku, ktorú budete používať a môžete začať navliekať.
Keby ste nevedeli čím obdarovať babičku, mamičku prípadne kamarátku, tak korálkujte, pretože takéto ručne vyrobené darčeky vedia naozaj potešiť.
Máme to odskúšané 🙂

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.