TOP 7 obľúbené aplikácie na behanie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy beháte? Vďaka športovým púzdram si môžete so sebou zobrať aj svoj smartfón a merať si všetky možné parametre. Od vzdialenosti a času, cez spálené kalórie a vypotené tekutiny, až po prepojenie so systémovým Zdravím vo vašom mobile, čím získavate mnohé ďalšie ukazovatele. Aplikácie na behanie sú naozaj veľmi obľúbené. No keď si otvoríte App Store alebo Google Play, v kategórii zdravie a fitness sa vám ukážu stovky aplikácií. A vyznať sa v nich dá zabrať.

Rýchlo sa zorientovať je fuška aj pre rozhľadenejších. Preto sme vám pripravili 7 tipov na aplikácie na behanie – či už beháte rekreačne, raz-dvakrát za týždeň. Ale sa pripravujete na preteky, či maratón.
Ešte pred spustením aplikácie si odpovedzte na jednu otázku: čo s nameranými dátami? Niektoré služby zhromažďujú všetky údaje – a nielen tie športové, ale aj zdravotné – a nie je celkom dobré zdieľať ich s inými, exportovať ich niekde. Radšej si ich ponechajte v samotnej aplikácii, kde sa k nim môžete kedykoľvek vracať.

 

Obľúbené aplikácie na behanie

Gyroscope

Aplikácia dostupná v iTunes zadarmo zhromažďuje všetky namerané hodnoty, ktoré súvisia s vaším telom. Stačí si vytvoriť účet a hneď vidíte, že aplikácia sa sama automaticky prepojí s už nainštalovanými appkami.
Prvé údaje sa naimportujú do Gyroscopu zo systémového Zdravia. Ak nosíte Apple watch, prenesú sa vám do aplikácie aj údaje o tepovej frekvencii. Nechýbajú podrobné informácie o spánku, kalórie, beh, cyklistika, posilňovanie a ďalšie dáta, ako je hmotnosť, či množstvo tuku.
Prehľadné grafy, GPS údaje a ďalšie štatistiky robia z tejto aplikácie naozaj šikovnú pomôcku pri športovaní.

gyroscope aplikácie na behanie

Moves

Veľmi dobrá aplikácia pre tých, ktorí viac chodia ako behajú. Taký vylepšení krokomer, ktorý nesleduje len vašu chôdzu, ale celodennú aktivitu na časovej osi.
Pekne prehľadne uvidíte, že ráno ste išli 12 minút pešo na električku, potom ste cestovali 22 minút a následne zasa kráčali 7 minút. A potom že ste 3 hodiny sedeli v kancelárii 🙂
Podrobné GPS údaje, trasy a časy. Veľmi dobrý dizajn, prehľadný a jasný. Ľahko sa v aplikácii orientujete pomocou troch kruhov – zelený je určený pre chôdzu, ružový pre beh a modrý pre cyklistiku.
Moves je v App Store aj Google Play zadarmo, nechajte si na pozadí zapnuté aktualizácie, pričom sa nemusíte obávať o batériu: celá aplikácia je optimalizovaná a vychytaná do detailov.

 

Endomondo

Náš favorit, ktorý využívame pri behaní. Endomondo je multišportová aplikácia na behanie, ale aj ďalšie aktivity. Vznikla ešte v roku 2007 a prešla mnohými aktualizáciami, ktoré ju vylepšili takmer do dokonalosti – tu je v Google Play a tu zasa  v App Store.
Mapky, kadiaľ bežíte. Odbehnuté časy – na kilometer, celkovo, priemerný čas za kilometer. Spálené kalórie, vypotené tekutiny, prevýšenie, maximálna rýchlosť aj priemerná rýchlosť…proste parádička.
Môžete sa prepojiť s priateľmi a ďalšími užívateľmi pomocou sociálnych sietí alebo e-mailov. Porovnávate si časy, povzbudzujete sa, motivujete.
V základnej verzii zadarmo ponúka toho Endomondo naozaj dosť, nastavte si aj hlasové upozornenie – nám sa páči hlásenie po každom kilometri s časom, za ktorý sme ho zabehli.

výstroj na behaniePrečítajte si tiež
Správny výstroj na behanie podľa majsterky sveta.

Nike+ Running

Túto appku asi netreba nejako detailne predstavovať – stojí za ňou silná značka a keď sa tá spojí s Apple, musí to byť dobré. Jedna z najobľúbenejších bežeckých aplikácií, ktorá nepotrebuje internetové pripojenie.
Obsahuje viacero motivačných funkcií a tréningových režimov, ktoré pomôžu najmä začiatočníkom. Aplikácia vás môže naučiť správne behať či pripraviť sa na maratón. Vyberáte si z rôznych bežeckých programov, príprava na 5 km, 10 km a iné behy.
Zaznamenáva dáta z GPS prijímača a akcelelometra, takže dokáže pomerne presne merať vzdialenosť odbehnutej trasy, jej prevýšenie a aj čas.
Nike+ Run Club stiahnete v Google Play, zadarmo tiež v App Store.

 

Runtastic

Ďalšia skvelá aplikácia na behanie, i ďalšie športy. Najskôr ju musíte nakŕmiť nejakými osobnými dátami, ale čo sa nám páči, profil si môžete manažovať aj z počítača. V samotnej appke tak nájdete info o behu, vzdialenosti i čase, tempe, prevýšení a nechýba podrobná mapa.
Základná verzia, ktorá postačuje, je zadarmo. V platenej verzii PRO dostanete appku bez akejkoľvek reklamy a pridajú sa vám ďalšie pokročilejšie štatistiky, ale aj hlasový tréner, či hudba pre stimuláciu výkonu. Runtastic v Google Play a Runtastic v App Store.

aplikácie na behanie apple watch

Runkeeper

Tiež zavedená a obľúbená aplikácia na behanie, ktorú jednoducho spustíte, vyplníte osobný profil (alebo sa prihlásite cez Facebook) a začnete behať. Tu si môžete vybrať dokonca typ behu – free run, intervalový tréning alebo iný typ športu.
Runkeeper vyzerá dizajnovo celkom dobre a je jednoduchý na ovládanie. Môžete si ho prepojiť s účtom Spotify a počúvať pri behu svoju obľúbenú hudbu.

 

Zombies, Run!

Čudný názov pre aplikáciu, však? 🙂 Ak sledujete povedzme Walking Dead, alebo iný postapokalyptický zombíkovský seriál, táto aplikácia sa vám bude páčiť.
Ide o zábavnú appku, ktorá vás bude k výkonu stimulovať – vybehnete von a do slúchadiel vám budú chodiť informácie, kde sa vo vašom okolí nachádzajú zombie, alebo imaginárne predmety nevyhnutné na záchranu.
Rýchlo sa vžijete do deja, a hoci komunikácia prebieha len v angličtine, o zábavu máte postarané. Pípajúci detektor vás bude neustále upozorňovať, kde sa čo nachádza a ak zhombíkom utečiete, postupujete do ďalšieho levelu. Vývojári ich pripravili 30, pričom každý trvá asi pol hodiny.
Aplikácia Zombies, Run je platená appka v App Store – dáte za ňu 1,99€. No v Google Play je zadarmo.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.