Aqualand Moravia. Čo ponúka, koľko to stojí a oplatí sa návšteva?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na Slovensku máme niekoľko skvelých aquaparkov, či už v Senci, Bešeňovej, Tatralandia v Litovskom Mikuláši, aquacity Poprad, aquapark Trnava…ale možno ste dostali chuť skúsiť niečo iné. Prípadne žijete na západnom Slovenku a do Česka to máte na skok.
V tom prípade odporúčame vyskúšať najväčší aquapark v Českej republike Aqualand Moravia. Nachádza sa pred Brnom a napríklad z Bratislavy ste tam za cca 75 minút.
Navštívili sme ho, pozreli a vyskúšali, takže máme pre vás všetky dôležité informácie a tipy. Ohľadom bazénov, toboganov, jedla, ako je to s ležadlami a skrinkami na úschovu. Nižšie si môžete pozrieť fotografie aj naše video z areálu.

Ako sa tam dostať?

Aqualand Moravia sa nachádza kúsok pred Brnom od Bratislavy, za krásnym Lednicko-Valtickým areálom, za rovnako príjemným Mikulovom s dominantným zámkom.
Z Bratislavy idete po D2 smerom na Brno, pri obci Hustopeče zídete z diaľnice a idete na Vranovice, Ivaň a potom na hlavnej ceste odbočíte doprava. Po cca 3 km ste v aqualande. Je to okolo 130 km.

Musíte si teda kúpiť aj diaľničnú známku do Česka, čo sa dá úplne jednoducho na stránke edalnice.cz, vyberiete si 10-dňovú za 310 Kč (13€), vyplníte ŠPZ, odkedy, mail a zaplatíte kartou online.
Ak nechcete ísť po diaľnici, zo slovenskej D2 zíďte smerom na Kúty, tam odbočte doľava na Lanžhot, pokračujte do Břeclavi a následne do Valtíc. Tam v centre odbočíte doprava na Mikulov a ďalej cez Věstonickú nádrž do Aqualandu. Táto trasa je síce kratšia, nemusíte platiť diaľnicu v Česku, ale cesta potrvá cca 2 hodiny.

aqualand moravia

Aqualand Moravia

Ide o najväčší aquapark v Česku, do ktorého sa zmestí 8000 návštevníkov a vodná plocha má 3-tisíc m3. Nájdete tam 16 bazénov, 24 toboganov a tiež výborný wellness – asi 30 sáun, rímske a slnečné kúpele, 7D kino a reštauráciu.

Otvorené majú každý deň od 9:00 do 21:00.
Ceny sú trošku vyššie. Jednorazový vstup pre dospelého na celý deň vás vyjde na 1149 Kč, čo je v prepočte cca 48 eur. Pri štvorčlennej rodine je to už dosť vysoká suma.
Každopádne sa oplatí kúpiť lístky vopred online na ich stránke. Pri dospelom ušetríte 100 korún. Zľavnená vstupenka je pre deti, študentov, seniorov a ZŤP, online za 699 korún (29€). Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Okrem toho majú rôzne ďalšie zľavy, napríklad vstup po 15:00 za 949 korún, wellness SPA na 3 hodiny za 349 korún (necelých 15€). Seniorské pondelky, alias Happy Days, sú za 449 Kč so SPA.

Ak si kúpite vstup online, použijete pri príchode zeleno označený vchod a kód z voucheru (vytlačený alebo na mobile) si uplatníte v automate. Dostanete náramok na ruku (modrý dospelý, oranžový deti)

aqualand moravia

Jedlo, ceny, ležadlá a služby

V areáli je množstvo jednoduchých ležadiel, doslova stovky, ktoré sú v každej časti a takmer vždy nájdete nejaké voľné. Pri vstupe sú skrinky, farebne odlíšené pre lepšiu orientáciu a zapamätanie. Je ich množstvo a uzamknete si ich náramkom. Ak sa tie po vstupe minú, už sú všetky obsadené, idete ďalej a nájdete voľné.
Sú tam sušičky na plavky, fény na vlasy, sprchy, detská odpočiváreň, možnosť nabiť si mobil ap.

V pomerne rozsiahlom areáli sú teda bazény, tobogany, je tam aj chillout zóna (vedľa najväčšieho vonkajšieho bazénu Riviéra). Sú tam postele so závesmi.
Zóna privátnych slnečníkov je za príplatok 499 Kč pre 2 osoby na celý deň. Nájdete tam slnečník a 2 ležadlá.

Môžete vyskúšať vonkajšie masáže, či Nafúknutý svet, čo sú nafukovacie atrakcie. Môžete tam ísť zvonka bez vstupu do aquaparku, alebo si doplatíte vstup z aqualandu za 149 korún.

V areáli je niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením, rôzne kebaby, pizza, pečené klobásky, plnené palacinky ap. Ak sa chcete stravovať zdravšie, navštívte reštauráciu, kde si vezmete tácku a naberiete si, čo vám chutí: polievky, cestoviny, rôzne mäsá, prílohy ako hranolky, pečené zemiaky, či ryža. Pražená treska, losos, šaláty – väčšinou všetko na váhu, prípadne na kus. Tiež nápoje, ovocie a zákusky i koláče.

aqualand moravia

Bazény a tobogany

Aqualand Moravia je vybudovaný v duchu rímskych kúpeľov – názvy odkazujú na staroveký Rím.

ikona bazénNeptunarium je vnútorná bazénová hala, kde je hlavný veľký bazén, dva malé detské a tri vírivky. Súčasťou je veľký vonkajší bazén Riviéra, kam sa môžete „preplaviť“ bez toho, aby ste vyšli z vody.

ikona bazénColosseum je vonkajší bazénový komplex s toboganmi. Je tam bazén s vlnobytím, detský bazén, aj tobogan horská dráha, ktorá má 242 metrov!

ikona bazénVedľa Neptunaria je ďalšia hala, v ktorej sa nachádzajú tobogany – Adrenalium. Je tam 10 vnútorných toboganov a 3 kĺzačky, napríklad U Wave, ktorú vidíte aj v našom videu. Odporúčame tiež Kamikadze, Supercrater a Wild River. Na väčšinu potrebujete nafukovacie koleso – buď pre jedného, dvoch alebo troch, vždy je pri danom tobogane napísaný typ.

ikona bazénForum Romanum sú rímske kúpele, kde môžete vyskúšať relaxačné a regeneračné procedúry. 10 sáun, vírivka, relaxačné zóny.

ikona bazénPálava Welness ponúka Panorama saunu pre max. 100 ľudí. Tiež snežnú jaskyňu, tepidárium, whirpool a zážitkové sprchy.

ikona bazénDva malé termálne bazény Romulus a Remus využívajú geotermálny vrt Mušov s teplotou 46 stupňov, voda v bazéne má 38 stupňov. Je liečivá, prospieva pri problémoch s pohybovým ústrojenstvom a kožnými ťažkosťami.

Pozrite si naše video z Aqualandu Moravia:

 

Oplatia sa tobogany?

Aqualand Moravia je pomerne veľký, je tam veľa bazénov, čiže ak sa idete kúpať a oddýchnuť si, prídete si na svoje. Ak tam idete za toboganmi, máme pre vás 2 postrehy:

ikona zdvihnutý palec1.Tobogany v Moravii sú skvelé, akčné, dynamické, adrenalínové, aj pomalšie. Sú rozložené na viacerých miestach a určite si ich užijú deti, tínedžeri, aj dospelí. My odporúčame najmä Supercrater, Kamikadze, Boomerango, Blue Trio, Abyss, Magig Hole, Wild River a najmä High Five. Parádna jazda z výšky 11 metrov a celkovou dĺžkou 260 metrov. Tento tobogan získal v minulosti cenu za 2.najlepší tobogan v celej Európe. Podobný sa nachádza až na Kanárskych ostrovoch, na Tenerife.

ruka ikona červená2.Druhý náš postreh – musíte sa obrniť obrovskou trpezlivosťou, pretože na väčšinu toboganov budete čakať. A niekde poriadne dlho. Na takmer všetky potrebujete nafukovacie koleso, resp. nafukovací raft (pre 2-3 osoby). A na ten si musíte počkať v dojazde toboganu, kde sa tvoria rady. Neraz čakáte na jeden tobogan aj 20-30 minút, na High Five sme čakali dokonca 75 minút!

Samozrejme, závisí aj od časov a dní – cez víkend sú neuveriteľne vyťažené, najmä v soboty. Tiež počas dňa, menej hneď po otvorení o deviatej, alebo potom neskôr večer. No práve keď ste tam vy, čiže počas dňa, je to čakanie naozaj riadne. Takže je na vás, ako to zvládnete – za nás ak by sme tam išli len kvôli toboganom, to určite nie. Stratili by sme príliš veľa času v radoch. Ak tam idete kvôli vode, bazénom, pohode a možno vyskúšate nejaký tobogan, je to ok.

FOTOgaléria – Aqualand Moravia:

Pohodička na riečke – Lazy River

A na záver ešte jedna atrakcia, ktorú sme si obľúbili (kde však tiež musíte trošku čakať, cca 10-15 minút na koleso alebo dvojmiestny raft). Volá sa Lazy River.
Nasadnete na raft a necháte sa unášať riečkou, ktorá má 315 metrov, rôzne previsy, akoby jaskyne, zhora sa na vás leje voda… Približne v polovici je odbočka k baru, kde si môžete dopriať letný drink – na výber sú 3 alkoholické a 3 nealko nápoje. Vezmete pohár so slamkou a necháte sa ďalej unášať, popíjate a užívate si 😊

aqualand moravia

Foto a video: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.