Aké sú výhody prenosného záhradného ohniska?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V letných mesiacoch, kedy sa na nás usmievajú slnečné lúče, sa naša túžba po zábave na  vzduchu len zintenzívňuje. V týchto chvíľach trávime najradšej náš voľný čas v kruhu rodiny a našich priateľov. Tento čas sa obvykle spája aj s grilovačkami a opekačkami. Aj práve kvôli tomu sa prenosné záhradné ohniská stali neodmysliteľnou súčasťou letných večerov. V tomto článku nájdete niekoľko výhod, ktoré prinášajú a kvôli čomu sú ideálnymi spoločníkmi na letné večery.

Prečo prenosné ohnisko?

Možno si kladiete otázku, prečo je prenosné ohnisko lepšie ako klasické ohnisko, ktoré si vytvoríte niekde v prírode za pomoci kameňov. A taktiež si v súvislosti s tým možno hovoríte, že je zbytočné vyhadzovať peniaze za tento produkt. No vyvedieme vás z omylu. Nie je to zbytočné. V prvom rade, je zakladanie ohňa na verejnom priestranstve, ako sú napríklad lúky, dosť nebezpečné a niekedy je to dokonca až zakázané. Prenosné ohnisko je však úplne bezpečné, pretože si môžete založiť oheň takmer kdekoľvek a bez toho, aby hrozilo riziko požiaru. Poďme si teda najprv prenosné ohnisko predstaviť.

Čo je prenosné ohnisko?

Prenosné záhradné ohnisko je vyrobené najčastejšie z ocele alebo liatiny. Je to kvôli tomu, že tento materiál je veľmi kvalitný a žiaruvzdorný. V takomto ohnisku môžete vytvoriť otvorený oheň, dokonca aj na svojej vlastnej terase či záhrade. Je vynikajúcim spoločníkom pre trávenie chvíľ vonku, stretnutia s rodinou a priateľmi či zábavu. Okrem estetického aspektu a príjemnej atmosféry praskajúceho ohňa, ktorý vytvárajú, majú tiež inú funkciu – príprava pokrmov.

Prenosné ohnisko teda kombinuje pôžitok z tepla ohňa, možnosti grilovania či varenia a posedenia s priateľmi a rodinou. Jeho prenosnosť a funkčnosť ho robia populárnym doplnkom pre všetkých, ktorí si chcú užívať letné teplé dni vonku a zbierať si nezabudnuteľné zážitky v kruhu najbližších.

marinády na mäsoPrečítajte si tiež
Tieto 3 marinády na mäso z vás urobia hviezdu grilovačky.

Výhody prenosného záhradného ohniska

ikona zdvihnutý palecBezpečnosť

Ako ste sa už mohli dočítať vyššie, prenosné ohnisko je veľmi bezpečné, pretože pri zakladaní ohňa si nemusíte hľadať miesto niekde v tráve a vyložiť ho kameňmi alebo tehlami. Vďaka tomu, že má nožičky, ktoré ho vyvyšujú sa nemusíte báť, že pri používaní vznikne požiar. Tieto nožičky zabraňujú spáleniu trávy a taktiež aj podlahy, ktorá je pod ním.

ikona zdvihnutý palecMožnosti, ktoré ponúka

Ohniská nemusia slúžiť len na opekanie, ale majú aj iné využitie. Ich veľmi veľkou výhodou je, že neslúžia len na jednu vec. Mnoho typov má aj ďalšie využitie. V prvom rade ho nemusíte používať na prípravu jedla. Predstavte si, že je vonku chladnejšie a potrebujete sa zahriať. Stačí len založiť oheň a máte po probléme. V druhom rade tieto ohniská môžu poslúžiť ako stôl, takže pokiaľ na nich momentálne nepripravujete nejaké jedlo, môžete si naň ukladať veci. V poslednom rade je mnoho týchto prenosných ohnísk vybavených aj grilovacím roštom, na ktorom si môžete pripravovať aj iné jedlá ako len špekačky napichnuté na opekacej vidlici.

výhody záhradného ohniska

ikona zdvihnutý palecVeľmi jednoduchá montáž

Veľmi veľkou výhodou je, že sa pri montáži nemusíte nijako natrápiť. Rozloženie vám zaberie len niekoľko minút. Alebo ak ste ho už raz postavili a nerozkladali ste ho, len ho vyberiete a položíte na miesto, kde ho chcete mať. Je to skutočne také jednoduché. Potom už len stačí pripraviť drevo a máte hotovo.

ikona zdvihnutý palecJednoduchá údržba

Ani údržba tohto produktu nie je žiadna raketová veda. Stačí, že ho po použití necháte poriadne vychladnúť, aby ste sa pri manipulácii s ním nepopálili. Potom stačí, že odstránite drevo a popol, ktorý sa na spodnej časti usadil. Potom vyčistíte rošt a v podstate už máte hotovo.

ikona zdvihnutý palecPrenosnosť

Ohnisko na opekanie sa vyznačuje svojou prenosnosťou. To je jednou z jeho najväčších výhod, pretože vďaka tomu, že nie je veľmi ťažké si ho môžete prenášať jednoducho kdekoľvek. Ak napríklad idete na opekačku s priateľmi niekde do prírody, stačí ho zobrať do auta a vyložiť ho na vybranom mieste. V tomto prípade sa nebudete musieť báť požiaru. Taktiež ho môžete mať na svojom pozemku počas leta vyložené, a počas zimy ho bez problémov rozložíte a odložíte na nejaké kryté miesto.

výhody záhradného ohniska

Vyzdvihne váš exteriér

Okrem ostatných vlastností, sú prenosné ohniská dizajnovým prvkom, ktoré vyzdvihnú vašu záhradu, terasu či exteriér. Vďaka tomu, že je na trhu veľké množstvo dizajnov, farieb môžete si vybrať také ohnisko, ktoré dokonale zapadne do vášho dizajnu.

Ohnisko nie je len taký praktický doplnok, do vašej záhrady. Vďaka nemu si môžete užiť čarovné chvíle so svojimi najbližšími, množstvo zábavy a dokonca aj výborného jedla. Je to investícia, ktorá sa vám určite oplatí. Jeho mobilnosť, schopnosť vytvoriť príjemnú atmosféru a možnosť grilovať či opekať priamo v záhrade ho robia nenahraditeľným spoločníkom letnej zábavy. Bezpečnosť, estetická hodnota a sociálne spojenie, ktoré prináša, sú dôkazom, že prenosné ohnisko nie je len nástrojom, ale aj zdrojom nekonečných spomienok a zážitkov.

TS, foto: Freepik.com, elektronic-star.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.