Cestovanie do zahraničia elektromobilom. 3 unikátne miesta, kam sa bez problémov dostanete aj zo Slovenska 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mnohí tvrdia, že cestovanie a elektromobily nie sú tá najlepšia kombinácia. Vďaka neustále sa rozširujúcej infraštruktúre nabíjacích staníc sa však opak stal pravdou. Na tomto ekologickom vozidle dnes môžete vidieť a zažiť oveľa viac, ako si myslíte.

Jediný rozdiel v porovnaní s cestovaním na autách so spaľovacími motormi spočíva len v precíznejšom plánovaní vašej cesty. Ani to ale nie je kvantová fyzika, pretože si v súčasnosti môžete pozrieť ponuku nabíjacích staníc v rámci konkrétnej trasy napríklad na tejto mape.

 

Zámok Schloss Hof, Rakúsko

Táto destinácia poteší najmä obyvateľov západného Slovenska. Zámok Schloss Hof rozhodne stojí za návštevu a dokonca za ním nebudete musieť cestovať ďaleko. Nachádza sa totiž neďaleko slovensko-rakúskych hraníc a na ploche vyše 70 ha ponúka okrem samotného zámku aj hospodárske budovy, pasienky či stajne. Na 30-minútovú trasu by vám malo stačiť nabitie v našom hlavnom meste, no a po ceste späť sa môžete zastaviť v obci Bad Deutsch-Altenburg, kde nájdete nabíjaciu stanicu pre vaše elektrické auto.

​​V prípade, že plánujete celodenný výlet, za 4 hodiny zájdete z Bratislavy až do pôvabného mesta Hallstatt, jedného z mnohých pých Rakúska. Zámok Schloss Hof tak bude po ceste len menšia zachádzka, ktorú môžete absolvovať pokojne v ten istý deň. Ak vás to zaujalo, prečítajte si náš článok Zámok Schloss Hof. Tip na krásny rodinný výlet.

cestovanie elektromobilom Hallstat

 

Jazero Bled, Slovinsko

Cestovanie po Slovinsku je zážitkom pre každého milovníka prírody. Neopakovateľné výhľady, jazierka s priezračnou vodou, zurčiace potôčiky a takmer neobmedzené príležitosti na menej náročnú, ale aj náročnejšiu turistiku do hôr.

Jazero Bled je preto akýmsi spojením všetkého uvedeného a na svoje si príde rozhodne každý. Z Bratislavy by ste túto trasu mali absolvovať do piatich hodín a výhodou je aj prechod popri väčších mestách, v ktorých vášmu vozidlu bez problémov dodáte šťavu.

Okrem prechádzky okolo jazera nevynechajte ani nenáročný výstup na vyhliadku Mala Osojnica či vyhliadku Ojstrica, z ktorých si odnesiete okrem dychberúcich výhľadov aj nezabudnuteľný zážitok.

cestovanie elektromobilom Slovinsko

 

Mestečko Šoproň, Maďarsko

Približne hodinová cesta juhozápadne z Bratislavy vás zavedie do históriou presýteného mesta Šoproň. Ide o jediné mesto v Maďarsku s neporušeným historickým jadrom. Pri jeho vstupe vás očarí tzv. Brána vernosti a sklamaný rozhodne odchádzať nebudete.

Z Požiarnej veže mesta uvidíte za pekného počasia až na Rakúske Alpy a po náročnom dni si môžete vychutnať pohárik Modrej frankovky, ktorá sa označuje za miestnu pýchu. Elektromobil nabijete bez problémov aj priamo v Šoproni, ale poteší vás aj bohatá ponuka nabíjacích staníc naprieč celou trasou.

Maďarsko má rozhodne čo ponúknuť aj keď sa vydáte zo stredného Slovenska. Za zmienku stojí napríklad jeho hlavné mesto Budapešť či dedinka Hollókő zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

cestovanie elektromobilom Budapešť

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.