Chodník korunami stromov v Bachledovej doline. Ako, kadiaľ a za koľko

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chodník korunami stromov je u nás ojedinelou stavbou, hoci niekoľko podobných sa nachádza v Nemecku a Českej republike. Ponúka nám pocity a vnemy, ktoré sme doteraz nezažili. Možno aj preto je tam často preplnené.
Bezbariérový chodník drevenej konštrukcie s tromi náučnými stanovišťami je dlhý 600 m a vedie miestami až 24 m nad zemou. Chodník vytvára v závere 32 metrov vysokú špirálovitú vyhliadkovú vežu. Celkovo je dlhý 1 234 m.
Na vrchole je teda vyhliadková veža s panoramatickou podestou a adrenalínovou sieťou. Prechádzaním po chodníku si môžete prečítať zaujímavé informácie o miestnej prírode. Súčasťou je 67 metrov dlhý suchý tobogan.

 

Ako sa tam dostať?

Chodník korunami stromov BachledkaVýchodiskom je zastávka Bachledova dolina (843 m) na trase autobusu z Popradu cez Tatranskú Lomnicu na Lysú poľanu. Od zastávky vedie k dolnej stanici lanovky (900 m) žlto značkovaná trasa (10 min.). Až sem však možno prísť aj autom.
Lanovka vedie až na hrebeň, do blízkosti vstupu na Chodník korunami stromov Bachledka (1 136 m).
Peší výstup od dolnej stanice lanovky až hore po žlto značkovanej trase trvá 50 minút.

„Ďalšie možnosti prístupu k Chodníku korunami stromov Bachledka po značkovaných trasách (zo Ždiaru po červenej a zelenej trase cez Filipský vrch alebo po zelenej trase cez Antošovský vrch či z Malej Frankovej po červenej trase na Magurku a ďalej po zelenej trase) sú podstatne ťažšie a dlhšie, vhodné len pre zdatnejších turistov,” radí Ladislav Khandl, autor knihy Rozhľadne II.

 

Nádherné výhľady

Z mohutnej veže, ako aj z celého Chodníka korunami stromov Bachledka je výhľad na všetky strany. Na západe nad hrebeňom Belianskych Tatier vidieť vrcholky skupiny Lomnického štítu. Na východnej strane sa vyníma Spišská Magura a trochu doprava od severu sa dajú rozpoznať Tri koruny v Pieninách.

Otváracie hodiny

apríl až máj:  9:00 – 17:00 h
jún až september: 9:00 – 19:00 h
október: 9:00 – 17:00 h
november až marec: 9:00 – 16:00 h

Vstupenky na Chodník korunami stromov zakúpite v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun alebo v pokladni priamo pri vstupe.
Dospelí zaplatí 10€, dieťa od 3 do 14 rokov 7,50€ a rodinná vstupenka (2+2) vás vyjde na 25€.
Cena jazdy na tobogane je 2 eurá, môžu naň ísť deti od výšky 120 cm a samozrejme dospelí.Chodník korunami stromov Bachledka

 

Zaujímavosti v okolí

Od Chodníka korunami stromov Bachledka možno prejsť nižšie po modro a zeleno značkovanej turistickej trase do niekoľko sto metrov vzdialeného sedla k staršej a voľne prístupnej rozhľadni.
Pekná je aj vychádzka zo Ždiaru do Monkovej doliny, bližšie k štítom Belianskych Tatier. Okrem prehliadky dreveníc v Ždiari sa nám ponúka návšteva severnejšie stojaceho dreveného Kostola sv. Anny (je patrónkou lesníckej práce) z roku 1903 v Tatranskej Javorine.

Z Lysej poľany vedie modro značkovaná trasa do Bielovodskej doliny a ďalej cez hrebeň pohoria až do Tatranskej Lomnice. Ide však o veľmi náročnú celodennú trasu. Nezabudnuteľným zážitkom je aj návšteva Belianskej jaskyne nad blízkou Tatranskou Kotlinou.

S deťmi sa vydajte na dobrodružné pátranie lesom, kým neobjavíte záhadu Gorgyho elixíru života. Preskúmajte tajomstvá lesných obyvateľov na detskom náučnom chodníku a zahrať sa môžete na dvoch detských ihriskách. Všetko sa nachádza na vrchole Spišskej Magury.

 

Foto: Dajama, ChodnikKorunamiStromov.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.