Dajte hračkám pre deti nový rozmer a zmysel

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detské hračky sú potrebné pre každé jedno dieťa, pretože sa vďaka hre učí svet naplno spoznávať. Hračky rozvíjajú jeho fantáziu, stimulujú aktivitu a energiu a pomáhajú simulovať scény zo života dospelých. Správne hračky rozvíjajú jemnú motoriku detí, ich kreativitu a umožňujú im rozšíriť si svoju fantáziu.

Aby však hra plnila tieto ciele a účel, je nutné deťom do detskej izby, alebo na dovolenku spojenú s pekným ubytovaním na Liptove, vybrať také hračky, ktoré sú správne a vhodné nielen s ohľadom na vek a pohlavie, ale aj ich charakterové vlastnosti.
Aké hračky presne to sú, si povieme v našom článku. Aj vďaka tomu možno zistíte, že hra vašich detí môže mať úplne iný rozmer a zmysel.

 

Úloha edukatívnych hračiek pri vývoji dieťaťa

Vzdelávacie hračky pomáhajú dieťaťu trénovať logické, abstraktné myslenie, jemnú motoriku, pozornosť, pamäť, zoznamujú ich s pojmami tvar a veľkosť predmetov. Pre dieťa od jedného do troch rokov sú vhodné rôzne hry na triedenie, kocky, pyramídy, mäkké alebo drevené puzzle.

Deti od 3 do 5 rokov budú mať zasa záujem o rôznych konštruktérov, spoločenské logické hry alebo zložitejšie hádanky. Dobrou správou je, že takéto moderné edukatívne hračky pre všetky deti, ktoré sú zároveň aj bezpečné, nájdete aj na internete.

 

Nezabudnite na hračky na hranie rolí

Hračky na hranie rolí sú veľmi dôležité v období od 2 do 7 rokov, pretože práve v tomto veku dochádza k aktívnemu kognitívnemu a emocionálno-vôľovému vývoju a k procesu socializácie malej osobnosti. Dieťa pomocou týchto hračiek preberá známe spoločenské roly ako sú otec a mama, vodič, učiteľ alebo lekár.

Nezabudnite ale na to, že hra s hračkami pre plnohodnotný rozvoj dieťaťa nestačí, pretože kontakt s rodičom sa cení najviac. Veľmi veľa tiež závisí aj od množstva hračiek.

rozvíjajúce hračkyPrečítajte si tiež
Naozaj potrebujú vaše deti rozvíjajúce hračky?

 

Dajte deťom optimálny počet hračiek

Hra je priestor pre voľnú tvorivosť dieťaťa. Koľko hračiek ale k jej rozvoju vaše dieťa potrebuje? Rodičia sa často riadia potrebami dieťaťa a kupujú mu, čo chce. Nie vždy je to ale správna stratégia.

Nedostatok hračiek nie je taký hrozný ako ich nadbytok, pretože keď hračka pre hru nestačí, stimuluje detskú fantáziu tým, že dieťa nahradí hračky improvizovanými predmetmi. Nekupujte preto vždy príliš veľa hračiek, pretože sa časom stanú pre dieťa nepotrebnými a stratia svoj význam. Tu je tiež dobré popremýšľať aj nad charakterom hračky a jej všestrannými možnosťami pri hre.
Tak na to pri ich výbere myslite a vaše deti určite tou správnou hračkou potešíte.

— PR článok —
Foto: Oksana Kuzmina/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.