Deň Zeme. Aj týmto ponožkám záleží na ochrane životného prostredia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 22.apríl je každoročne venovaný Zemi. Deň Zeme si môžete pripomenúť aj vy, existuje množstvo možností a spôsobov ako znižovať našu ekologickú stopy a myslieť tak na naše deti a vnúčatá. Pretože im nechávame našu planétu a ak ich milujeme, chceme pre ne predsa to najlepšie…
Pridajte sa teda aj vy. Nájdite si svoju cestu, ale vedzte, že triedenie odpadu a vypínanie svetiel v čase klimatickej krízy už nestačí.

 

Earth Day – Mayday! Mayday! Výzva Dňa Zeme

Každý môže prispieť svojou troškou. Výzva Dňa Zeme, ktorú pripravila Zelená školaMalými reportérmi pre životné prostredie, vyzýva k tomu, aby sme inšpirovali aj ostatných svojimi príbehmi.

V Dedolese sa zasa snažia, aby bol dopad ich  činnosti na životné prostredie čo najnižší. Preto hľadajú rôzne možnosti znižovania ich ekologickej stopy. Rozumné využívanie prírodných materiálov a odpadu je jeden zo spôsobov, ako možno našu Zem ochrániť.

 

Ekologické ponožky

ekologické ponožky dedolesVedeli ste, že sa dajú vyrobiť ponožky aj z textilného odpadu? Proces výroby sa začína zberom odpadu z textilných a odevných výrob. Tie sa potom rozdelia podľa farieb. Farebné zmesi sa rozsekajú, zmiešajú a  vytvoria sa z nich nové nite. Ďalej už nie je treba žiadne farbenie, takže sa ušetria hektolitre vody, ktoré sa pri procese farbenia bežne spotrebúvajú. Nie je potrebná ani nová bavlna, čím sa ušetria ďalšie prírodné zdroje. Textilu, ktorý by inak skončil na skládkach odpadu sa tak dáva druhá šanca.

„Ponožky z recyklovanej bavlny sú v Dedoles sortimente už dlhšie. Keďže záujem o ne stále vzrastá,  ekoponožky sme doplnili o nové farby a vzory,” hovorí Naďa Fraňová, produktová manažérka Dedoles. „Okrem toho, že sa vám budú ponožky z recyklovaného textilu pohodlne nosiť, budete mať aj dobrý pocit, že ste urobili niečo dobré pre našu planétu.”

ekologické ponožky dedoles

 

Dedoles vysadí LES

ekologické ponožky dedolesVedeli ste, že za každý predaný kus ponožiek Zasaď strom Dedoles jeden strom naozaj zasadí? Dizajn týchto ponožiek teda nie je len symbolický.

Ak chcete vyskúšať veselé ponožky Dedoles, vedzte, že sú z najkvalitnejších materiálov. A to 80% recyklovaná bavlna, 17% polyamid, 3% elastan. Cena je pritom veľmi priaznivá, od 2,99 €.

Bambusové ponožky

A čo tak vyskúšať špeciálne bambusové ponožky? Prečo by mali byť lepšie, či výhodnejšie? 
Bambus
je vďaka svojmu rastu rýchlo obnoviteľným prírodným zdrojom. Na jeho pestovanie nie sú potrebné syntetické hnojivá ani pesticídy. V porovnaní s inými plodinami nie je náročný na vodu. Výrobky z bambusových vlákien sú priedušné, dobre absorbujú vlhkosť a rýchlo schnú. Preto bolo len otázkou času,  kedy budú bambusové ponožky súčasťou Dedoles sortimentu. Nosením bambusových ponožiek s veselými vzormi si rozveselíte svoj deň štýlovo a zodpovedne.
Takéto veselé bambusové ponožky Dedoles sú zložené z bambusu (75%),  23% tvorí polyamid a 2% elastan. Ich cena je od 6 €.

— PR článok —
Foto: Dedoles

ekologická stopaPrečítajte si tiež
Viete, aká je vaša ekologická stopa?

ekologické ponožky dedoles

ekologické ponožky dedoles


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.