Gizka Oňová „upiekla“ novú knihu so šéfkuchárom Petrom Vargom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iste nám dáte za pravdu, že Gizka Oňová je fenomén. Milovaná speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá vždy rada a múdro poradí, dokonca aj fantasticky varí! Varenie je pre Gizku Oňovú vášňou a jej predošlá kniha Gizka radí: Varte doma oslovila mnohých čitateľov.
A nielen ich určite poteší správa, že Gizka sa rozhodla „upiecť“ ďalšiu knihu, a to v spolupráci so známym šéfkuchárom a kamarátom Petrom Vargom. Výsledkom je kuchárka Gizka a Peter spolu v kuchyni plná tých najlepších retro aj moderných receptov.
Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

 

Keď sa spojí retro a moderná kuchyňa

Gizka Oňová a Peter Varga Gizka a Peter spolu v kuchyniSpoločné stolovanie v kruhu rodiny či s priateľmi je bežná súčasť nášho života. Aj vďaka nemu sa medzi generáciami prelínajú kulinárske zvyky a postupy. Nová kniha plná skvelých receptov zo spoločnej kuchyne Gizky Oňovej a Petra Vargu vás presvedčí o tom, že retro a moderná kuchyňa k sebe dokonale pasujú!

Šéfkuchár Peter Varga je od Gizky o generáciu mladší a varí moderným spôsobom. V jeho receptoch nájdete veľa rozmanitého korenia a „nových“ surovín, tiež používa iné postupy, ktoré sú časovo oveľa menej náročné ako tie tradičné.
Gizka Oňová vývoj v gastronómii uznáva a rešpektuje, prikláňa sa však ku klasickým jedlám, ktoré jej pripomínajú detstvo a ktoré varí celý život.

Gizka Oňová a Peter Varga Gizka a Peter spolu v kuchyni

 

Gizka a Peter spolu v kuchyni

Pred písaním spoločnej knihy Gizka a Peter spolu v kuchyni si obaja najskôr spôsob spoločnej prípravy jedál odskúšali v praxi a šlo im to skutočne ako po masle. Táto kuchárska kniha je však jedinečná najmä tým, že každý z autorov prispel niečím osobitým, vlastným svojej vekovej kategórii. Ak ich recepty oslovia mladú aj staršiu generáciu, splnil sa ich zámer: spájať v jednej kuchyni rôzne generácie.

„Ak budete variť s láskou a s odhodlaním, naše spoločné kulinárske „dobrodružstvo“ vám určite prinesie radosť. Želáme vám veľa príjemných chvíľ pri spoločnom kuchtení,“ uvádzajú autori v knihe.
Kuchárka je doplnená o nádherné a autentické fotografie Dušana Křísteka.

Gizka Oňová a Peter Varga Gizka a Peter spolu v kuchyni

— PR článok —
Foto: Fortuna Libri


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.