Je to svedkyňa, podozrivá alebo možno budúca obeť? Triler Dievča bez mena

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Silná hlavná hrdinka, únos novorodenca a nebezpečný podnikateľ, ktorý bez váhania zabíja, aby dosiahol to, čo chce… Ak máte radi trilery, ktoré majú spád, dynamiku a výborné dialógy, dajte si na svoj zoznam túto novinku.
Dievča bez mena je druhá kniha zo série s Josie Quinnovou od bestsellerovej autorky Lisy Reganovej. Tá si zahraničných aj slovenských čitateľov získala hneď prvou knihou Miznúce dievčatá, kde predstavila svoju vyšetrovateľku Josie Quinnovú.
V druhom prípade musí Josie vypátrať, či má záhadné dievča, ktoré trpí amnéziou, niečo spoločné s únosom dieťaťa, ktoré Josie práve vyšetruje.

 

Dievča bez mena

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo. Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena. Zdá sa, že by mohla byť Josinou stopou k prípadu uneseného dieťaťa, ale záhadná žena nevie, kto je ani kde sa vzala. Isté je, že je na smrť vydesená… Alebo stratu pamäti len predstiera? Je dievča bez mena svedkyňou, podozrivou či budúcou obeťou?

Josie postupne nachádza indície, ktoré ju utvrdzujú v presvedčení, že nezvestné novorodeniatko a neznáma žena majú čosi spoločné, že ten, kto ich spája, je veľmi nebezpečný, a že sa jej prípad začína veľmi osobne dotýkať. Má Josie riskovať život dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších? Alebo dokáže nájsť iný spôsob, ako zastaviť neľútostného vraha?

Dievča bez mena a Miznúce dievčatá

 

Nebojí sa ísť proti prúdu…

Lisa Reganová Dievča bez menaDievča bez mena prináša vynikajúci príbeh, množstvo zvratov, skvele vykreslenú atmosféru. Nejde len o hľadanie zmiznutých, ale tiež rastie počet mŕtvych, všetko sa zamotáva. Krátke svižné kapitoly a dynamika – to je základ dobrého príbehu. Josie je zaujímavá postava, chcete sa o nej dozvedieť viac, fandíte jej, pátrate spolu s ňou.

„Každý, kto ma pozná, dobre vie, že mám naozaj rada silné ženské hlavné postavy, ktoré sa neboja ísť proti prúdu. Presne to som dostala v Josie Quinnovej. Netrpezlivo čakám na ďalšiu porciu!“ vychválila knihu Angela Marsonsová, ktorá tiež vytvorila silnú ženskú hrdinku, detektívku Kim Stonovú.

Lisa Reganová je naša nová obľúbená autorka krimi 🙂 Chytí vás nielen samotným príbehom a zápletkou, či postavami, ale aj ďalšími drobnosťami, ktoré bavia. Zaujímavo vyznievajú krátke správy z médií medzi niektorými kapitolami – informujú o „náhodných“ trestných činoch. Postupne zistíte, že nie sú celkom náhodné a všetko do seba zapadá.

Nie vždy sa podarí autorom udržať latku série s každým nový dielom. Darí sa to možno len pár autorom ako spomínaná Angela Marsonsová, či Chris Carter…a po druhom diele treba uznať, že aj Lise Reganovej. Dvojka je minimálne taká dobrá ako jednotka, ak nie lepšia.

Lisa Reganová
Lisa ReganováOkrem bestsellerovej série s detektívkou Josie Quinnovou je autorkou aj ďalších krimi trilerov. Je členkou spisovateľských skupín Sisters in Crime, International Thriller Writers a Mystery Writers of America.

Celosvetovú pozornosť si získala vďaka prvému dielu zo série s vyšetrovateľkou Josie Quinnovou s názvom Miznúce dievčatá. V angličtine už vyšlo štrnásť prípadov a ďalšie autorka pripravuje. V slovenskom jazyku vyjde tretí prípad pod názvom Matkin hrob na jeseň 2022. V českom jazyku vyšiel v marci štvrtý prípad s názvom Nečekané přiznání.

 

Foto: Grada, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.