Koľko dievčat musí zmiznúť, kým si to niekto všimne? Triler Miznúce dievčatá

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dostala sa príliš blízko k línii stromov. Zrazu sa odtiaľ vynorila niečia dlaň, chytila jej ústa a umlčala jej krik. Okolo pása pocítila ruku, ktorá ju zdvihla nad zem. Ten človek si ju pritisol k hrudi a ťahal ju so sebou po lese, ktorý bol kedysi jej priateľom. Jej paniku prehlušila jediná myšlienka.
Bol skutočný.

 

Miznúce dievčatá

 

lisa regan

Autorka Lisa Reganová.

Miznúce dievčatá je prvý diel série s detektívkou Josie Quinnovou. Vynikajúci trilerový mix policajného vyšetrovania a akcie, ktorý vás nebude nudiť. Od začiatku vás zaujme zápletka, ale tiež pútavé postavy, neskôr si vás pripútajú nečakané zvraty, aby vám vyrazil dych famózny záver…

Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča. Je otrasené a traumatizované po roku väznenia. Nik nepozná jej meno, je tajomná a nereaguje na svet okolo seba.

Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade.

Isabelle bola nezvestná päť dní. Prečo trvalo tak dlho nájsť dôkazy o tom, že ju niekto uniesol? Prečo čakali dva dni, kým zorganizovali pátracie skupiny okolo domu? Prečo Josie odmietli, keď sa ponúkla, že pomôže pri hľadaní?

Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?

triler Miznúce dievčatá

 

Josie Quinnovú si obľúbite

Josie je hlavná hrdinka, s ktorou sa rýchlo stotožníte a obľúbite si ju. Sympatie prídu už po pár desiatkach strán, pretože je akýmsi dobráckym vyvrheľom, akým radi fandíme. V súkromí nemá príliš veľa priateľov, prežila hrozné detstvo a jej najmilšou osobou je babička Lisette, ktorú často navštevuje v opatrovateľskom domove. Hoci nemá Josie najlepšie obdobie, do pátrania sa púšťa s nadšením a vervou, ktoré vám budú sympatické.

Miznúce dievčatá je veľmi dobre remeselne napísaný triler, ktorý vás bude baviť a pravdu povediac – po dočítaní budete chcieť ďalší diel. Máme dobrú správu: v zahraničí práve vyšiel 12.diel série a vydavateľstvo Grada plánuje už druhý, takže máte novú obľúbenú krimisériu 🙂

knihy lepsiden.skPozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.

 

Podvihla brokovnicu a pritisla si pažbu o plece. Jej hlaveň držala nízko, ale pripravenú na paľbu, a takto sa prikradla k miestu predného spolujazdca, pričom si v  hlave premietala všetko, čo doposiaľ vedela. Pensylvánska poznávacia značka. Štyria cestujúci, traja určite mŕtvi. Zdalo sa, že všetci traja majú latinskoamerický pôvod, dvadsaťpäť až tridsať rokov a tetovania po celom tele. Dvaja muži vzadu mali lesklé holé hlavy a rovnaké tetovania na zadnej strane krku jej naznačili, že boli pravdepodobne členmi gangu. Šoféra a muža sediaceho za ním bezpochyby zabili guľky.
Druhého pasažiera vzadu pravdepodobne usmrtil náraz. Zdalo sa, že počas prestrelky mu guľka oškrela bok hlavy, nikde inde však nebadala žiadne očividné známky po strelnom zranení…

 

Foto: Grada, LepšíDeň.sk, LisaRegan.com


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.