Jedlá záhrada dobre a po celý rok. Inšpirujte sa!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Videokurz Jedlá záhrada je novým prírastkom do rodiny online kurzov záhradného architekta Ferdinanda Lefflera z ateliéru Flera.
Cesta k vlastnej zelenine, bylinkám a ovociu je jednoduchšia, než ste si mysleli,“ hovorí nadšene Ferdinand Leffler, propagátor útulných a pohodových záhrad. K spolupráci na online kurze Jedlá záhrada prizval známu slovenskú záhradnú architektku Janku Bielikovú, ktorá sa podieľala na príprave TV programu Hurá do záhrady, ovocinára Martina Braunšveiga a skúsenú záhradníčku Natáliu Pokornú, ktorá sa roky stará o záhrady navrhnuté práve ateliérom Flera.

 

Nový kurz Jedlej záhrady

jedlá záhradaV novom kurze Jedlá záhrada Ferdinand vysvetľuje nielen to, ako jedlé rastliny zakomponovať do priestoru celej záhrady. „Pripravili sme aj tri desiatky unikátnych „receptov“ na bylinkovo-zeleninové záhony, vďaka ktorým bude váš záhon prinášať úžitok po celý rok. Povieme vám, ako sa o jednotlivé rastliny starať, kedy ich vysadiť, vysiať, ktoré odrody sa nám osvedčili, s kým na záhone kamarátia a s kým nie.“

Ateliér Flera začal s online kurzami pred dvoma rokmi, v čase covidovej. Dnes už má 4000 absolventov a študentov. „Nemusíte byť skúsení záhradníci ani tráviť desiatky hodín prehľadávaním internetu. Výhodou našich kurzov je, že vám ukážeme, čo sa rokmi praxe osvedčilo nám. Učím ľudí o záhrade premýšľať. Jedine tak ju budú naplno využívať a budú mať chuť do nej vstúpiť každý deň.“

jedlá záhrada

 

Učte sa cez videolekcie

Na štúdium kurzov sú potrebné len základné počítačové zručnosti. „Pri príprave kurzu sme mysleli aj na naše mamy, ktoré môžu mať problém iba počítač zapnúť. Výučba prebieha formou videolekcií. Lekcie si prehrávate, keď máte čas a chuť podobne ako napríklad film. Žiadne čakanie na organizované workshopy. Pomôcky a návody sú dostupné online kedykoľvek a kdekoľvek. Prístup ku kurzu je na celé 3 roky. Obľúbená a vyhľadávaná je uzavretá facebooková skupina, v ktorej nájdete podporu nielen u našich architektov Flery, ale aj u pokročilejších spolužiakov,“ vymenováva výhody kurzov Ferdinand.

 „Pri príprave kurzu Jedlá záhrada som sa toho veľa naučil aj ja sám a už teraz viem, že v našich návrhoch budú jedlé rastliny iba pribúdať,“ uzatvára Ferdinand Leffler.

Záujemcovia o kurz si môžu na stránkach www.zijtevesvezahrade.cz vyskúšať ukážku zdarma.

 

TS, Foto: zijtevesvezahrade.cz


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.