Kam na tohtoročnú lyžovačku? Myslite na to už teraz!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte po krk preplnených lyžiarskych stredísk, množstva ľudí na svahoch a dlhé rady pri vlekoch? Každý, kto sa teší na lyžovačku si ju chce aj užiť, však?
Namiesto toho sa väčšinou motáme v dave ľudí, pri zjazde dolu svahom musíme dávať pozor, aby sme do niekoho nevrazili. Prípadne, aby niekto nevrazil do nás. V niektorých strediskách je počas sezóny viac ľudí než v centrách miest.
Ak si chcete lyžovanie naozaj vychutnať, oblečte si pánsku lyžiarsku bundu, vezmite lyže a lyžiarky a vydajte sa do menších lyžiarskych stredísk. Ak neviete kde ich nájdete, môžeme vám poradiť.

Stred a juh Slovenska

  • Sky centrum Drozdovo pri Novej Bani má tri zjazdovky a tri vleky. Je vhodné pre mierne a stredne pokročilých lyžiarov. Najdlhšia zjazdovka má viac ako 1 km.
  • Sky Blanc Ostrý Grúň nájdete pri obci Ostrý Grúň. Tri vleky a tri zjazdovky (najdlhšia má 0.5 km) sú ideálne pre mierne a stredne pokročilých lyžiarov.
  • Lyžiarske stredisko Košútka sa nachádza v Hriňovej. Ak patríte v lyžovaní medzi expertov tu si určite prídete na svoje. Rovnako aj mierne a stredne pokročilí lyžiari. Šesť zjazdoviek a štyri vleky sa postarajú o to aby ste si lyžovačku užili poriadne.

Ak neviete, čo dať tento rok manželovi pod stromček skúste niečo praktické. Pánske lyžiarske nohavice isto bude chcieť každý muž hneď vyskúšať. Ak neviete kam ísť, skúste menšie lyžiarske strediská na východe krajiny.

ako si vybrať dobrú lyžovačku

Východ Slovenska

  • Lyžiarske stredisko Fričkovce sa nachádzajú cca 13 km od Bardejova v obci Fričkovce. Tri vleky a tri zjazdovky sú ideálne pre mierne pokročilých lyžiarov.
  • Lyžiarske stredisko Stebnícka Huta ponúka dve zjazdovky aj s vlekmi pre mierne a aj stredne pokročilých lyžiarov. Najdlhšia zjazdovka má necelý kilometer a na svoje si tu prídu aj začiatočníci.
  • Lyžiarsky areál Parihuzovce nájdete v pohorí Vihorlatských vrchov. Okrem zjazdoviek pre mierne a stredne pokročilých si tu prídu na svoje aj experti v lyžovaní. Štyri zjazdovky (najdlhšia má 1 km) a dva vleky zaistia perfektnú lyžovačku pre celú rodinu.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

Nech sa už vyberiete na lyžovačku kamkoľvek nezabudnite na kvalitnú lyžiarsku výbavu. Nejde len o oblečenie a lyže, ale aj o kvalitnú prilbu a okuliare. Kým prilba vám môže zachrániť život, kvalitné okuliare vám umožnia užiť si lyžovanie naplno napr. bez zbytočného žmúrenia očí pred slnečnými lúčmi. Lyžiarske okuliare vám to umožnia v plnej miere.
Lyžovanie je čoraz obľúbenejším zimným športom. Ak sa chcete vyhnúť masám ľudí a preplneným lyžiarskym strediskám, vyberte sa do tých menších…. možno už túto sezónu.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.