5 dôvodov, prečo začať hrať futbal

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Snažíte sa vo svojom živote dodržiavať zdravý životný štýl a dobre sa stravovať? V tom prípade bývajú vaše dni určite vyplnené množstvom fyzickej aktivity a zaujímavých receptov. My však máme pre vás 5 dôvodov, prečo je práve futbal vhodnejší ako zvyšok rozmanitého zdravotného štýlu. V našom článku vám ich teraz predstavíme.
Možno aj vďaka nim potom získate lepší odhad na víťazné tipovanie Ligy majstrov a úspešné tipovanie najlepších tímov.

 

Dokonalý tréning

Zaujímalo vás niekedy, koľko kilometrov futbalisti nabehajú v jednom zápase? Dokonca aj bez toho, aby ste boli profesionálnym futbalistom, môžete počítať s 10 kilometrami na zápas, pokiaľ samozrejme nie ste brankár 🙂
Ale späť k tréningu. Futbal je skvelou alternatívou ku klasickým pohybovým aktivitám zameraním na výdrž – budete musieť bežať rôznymi rýchlosťami, náhle začať a tiež prudko zastaviť. Verte, že takéto záťažové situácie vám pomôžu spáliť ďalšie kilogramy oveľa účinnejšie ako akékoľvek cvičenie so simulátormi.

 

Schopnosť pracovať v tíme

Futbal je dokonalou tímovou hrou, čo znamená, že pri plánovaných stávkach na futbal musíte premýšľať tímovo a nie nad jedincom, ktorý zachráni celú situáciu. Áno, môže byť vodcom, hrať lepšie ako ktokoľvek iný a rozhodovať o samotnej epizóde, ale je zbytočné snívať o víťazstvách bez tímu.

Aj náš život funguje na rovnakom princípe ako futbalové mužstvo. Účinnosť tímovej práce je oveľa vyššia ako pokus o nadmerné zaťaženie vašich ramien. Ak dôjde k zlyhaniu aspoň jednej skrutky, ak jeden hráč úlohu nesplní, mechanizmus zlyhá a výsledkom zápasu bude porážka.

5 dôvodov prečo hrať futbal

 

Rozvoj komunikačných schopností

Hrať v jednom tíme a nekomunikovať znamená vo futbale prehru. Na začiatku si hráči musia navzájom povedať najvýhodnejšie manévre a spôsoby hry. Veď ide o šport, ktorý učí, že kvalita a potenciál tímu ako celku je dôležitejšia ako individuálny talent.

A aby ste to dosiahli, musíte sa spojiť so svojimi partnermi nielen na poli, ale aj mimo neho. No nemyslíme tým po zápase navštíviť hneď bar. Vo futbale je dôležitá rýchlosť rozhodovania a okamžité akcie, ak ste ale nezohraní a nič o sebe v tíme neviete, bude to ako hra na pieskovisku.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.