Kroky, ktoré pripravia vaše auto na príchod jari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po krutej zime, keď motor auta odmietal štartovať, stierače neustále primŕzali k čelnému sklu a kolesá v snehu šmykovali, mnohým vodičom s príchodom nového ročného obdobia a v mienke, že to najhoršie je už  za nimi, odpadá kameň zo srdca. A to je omyl, pretože aj s nástupom jari je nutné venovať vozidlu náležitú pozornosť.

Nesmiete sa ale obmedzovať len na výmenu pneumatík, kontrolu batérie, motora a kolies, ale myslieť aj na kontrolu alebo výber vhodného tesnenia na mieru a ďalších komponentov, ktoré boli v chladnej sezóne vystavené vysokej záťaži.

 

Dôkladná údržba je základ

Karoséria auta trpí v zime najviac. Dôsledky vystavenia vlhkosti a činidlám sa však objavia až na jar. Výsledkom sú škrabance na tele vozidla, ktoré pod zanesenou špinou a soľou začnú hrdzavieť.

Preto keď sa topí posledný sneh a teploty pomaly stúpajú, prvým krokom je dôkladné umytie auta vrátane podvozku, interiéru a kufra. Všetky poškodenia laku navyše musia byť ošetrené antikoróznymi prostriedkami.

myslite na auto...a na puklicePrečítajte si tiež
Vychytávky na auto pre lepší deň.

 

Overte si stav batérie

Batéria si v zime prešla veľkou zaťažkávacou skúškou a jej stav i kvalita sa pod vplyvom vysokých mrazov a náporu auta výrazne znížili. Preto vám odporúčame v prípade potreby batériu nabiť, napriek tomu, že má dostatok energie na naštartovanie motora. Tiež stojí za to skontrolovať oxidáciu na svorkách batérie.

 

Prekontrolujte hladiny dôležitých kvapalín a motor

Moderné motorové oleje vysokej kvality počas zimného obdobia svoje vlastnosti nestrácajú. Preto ich s príchodom jari meniť nemusíte. Dôležitejšie je prekontrolovať stav motora a to, aký výkon má a ako plynule dokáže zaistiť autu bezproblémový chod. Možno bude doň potrebné vložiť aj nový zotrvačník alebo zrepasovať vzduchový FAP filter.

Vymeňte stierače, umiestnite do kufra auta gumové vaničky a koberce a na okná inštalujte moderné deflektory. Uvidíte, že jazda v takto vybavenom aute bude na slnkom zaliatej ceste veľmi príjemná.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.