Aktivity, ktoré vás nič nestoja, ale sú pre vaše zdravie veľmi prospešné

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý chce byť štíhly a krásny, veľmi často si ale tento proces spájame s bolestivým a namáhavým tréningom, na ktorého praktizovanie nemáme v dnešnej dobe ani príliš ideálne podmienky. V skutočnosti to ale nie je vôbec náročné. Dôležité je urobiť prvý krok smerom vpred a začať sa o seba adekvátnym spôsobom starať.

Máme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, kvalitné pánske tepláky a aktivity, ktoré vás nič nestoja, no sú pre vaše zdravie veľmi prospešné.
Pri ich praktizovaní budete vždy plní ľahkosti, pozitivity, budete sebavedomejší a čo je najdôležitejšie, vaše zdravie sa citeľne zlepší!

 

Motivujte sa zmenou postoja

Najprv by ste si mali uvedomiť, prečo je pre vás pekná postava a dobré zdravie dôležité? Čo tým chcete dosiahnuť a naozaj potrebujete? Dôvody môžu byť rôzne, bude to však prvý impulz pre konanie.

Aby ste sa udržali v dobrej kondícii, musíte zmeniť svoje staré postoje na nové. Zmena životného štýlu, ktorá vedie k zachovaniu dobrého zdravia je dôležitá, pokiaľ sa ale svojich starých postojov nedokážete vzdať, nikam sa nepohnete.

 

Urobte si plán

Keď pochopíte, prečo sa musíte dostať do formy, je čas zostaviť „sledovač“ nových návykov, ktoré chcete zaviesť do svojho života. Nesnažte sa ale hneď naraz pomenovať množstvo nových návykov. Lepšie bude, ak začnete pomaly a postupne pridávate vždy nové veci. Telo si na takúto zmenu a nové životné tempo zvykne ľahšie a malé úspechy vám prinesú aj radosť.

cvičenie vlastnou hmotnosťouPrečítajte si tiež
Chcete schudnúť? Pomôže cvičenie s vlastnou hmotnosťou.

 

Pite vodu

Počas dňa stratí telo vydýchaným vzduchom cez pľúca 1 liter tekutín, dva až tri litre vyjdú z tela potom a prírodnými sekrétmi. To znamená, že tri litre vody denne by ste mali telu pravidelne doplniť, o to viac , ak cvičíte.

Dobré je začať ráno pohárom vlažnej čistej vody. Nie je to ťažké a tiež vám to pomáha naštartovať metabolizmus a zlepšiť trávenie. Tento ranný nápoj vám pomôže zbaviť sa vnútorných toxínov a normalizovať činnosť obličiek. Pravidelné pitie vody pomáha čistiť tepny a cievy. Ak pridáte do vody citrónovú šťavu, vitamín C obsiahnutý v nápoji posilní obranyschopnosť tela a zvýši odolnosť proti vírusom.

Doprajte telu aj dostatok spánku, kvalitnejšej stravy, viac fyzickej aktivity, ktorú môžete praktizovať i vonku na čerstvom vzduchu. Len si nezabudnite obliecť hrejivú pánsku mikinu, pretože počasie je ešte predsa len chladné.

Uvidíte, že vaše telo sa vám odvďačí lepšou náladou a kondičkou bez toho, aby ste za to utratili veľké peniaze.

— PR článok —
Foto: Stocksnap.io


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.