Chcete schudnúť? Pomôže cvičenie s vlastnou hmotnosťou

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od Nového roku a predsavzatí už ubehol nejaký ten týždeň. Priznajte sa – aj vy ste si niečo sľúbili? Učiť sa intenzívnejšie cudzí jazyk…viac cvičiť, častejšie behať…schudnúť, alebo zhodiť aspoň nejaké to kilečko.
Možno je čas na obzretie sa a zhodnotenie toho, ako sa vám darí plniť vlastné predsavzatia. Nech už boli v akejkoľvek podobe.
Áno, najčastejším predsavzatím býva „schudnúť“ a práve február je doba, kedy sa to začína lámať a deliť – na tých, ktorí to postupne vzdávajú a tých, ktorí sú odhodlaní ešte viac ako kedykoľvek predtým.
Ak máte pocit, že vám to nejde podľa vašich predstáv a máte chuť vyvaliť sa na mäkké sedacie vaky, otvoriť si čipsy a vzdať sa, vyskúšajte ešte toto. Určite vám to pomôže.

 

Obľúbené cvičenie s vlastnou hmotnosťou 

Začiatok januára bol pre posilňovne zlatou baňou. Praskali vo švíkoch, moderné posilňovacie stroje boli obsadené na polhodinu dopredu a dobre si zacvičiť bol celkom problém. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo sa z cvičenia s vlastnou hmotnosťou stáva fenomén. Okrem toho sú to aj iné dôvody – môžete cvičiť vonku na čerstvom vzduchu, nemusíte platiť žiadne poplatky za mesačnú permanentku a môžete si zacvičiť kdekoľvek, takže ak máte najbližšiu posilku vzdialenú pár kilometrov, nemusíte dochádzať.

posil1

Chcete schudnúť? Cvičte s pomocou vlastnej hmotnosti – či už na prístrojoch v posilňovni, alebo doma na koberci.

Aké sú výhody takéhoto cvičenia

Praktické výhody sme spomenuli vyššie – potrebujete bradlá, hrazdu, podložku na zem a dokážete precvičiť každý jeden sval.
A aké výhody z cvičenia s vlastnou hmotnosťou plynú pre vaše telo? Hlavne to, že kĺby nezaťažujete ťažkými činkami, a tak netrpia. Ďalšou výhodou je, že spevňujete svalovú kostru a kvalita samotných svalov je lepšia, pretože pohyby, ktoré robíte, sú pre ne prirodzené.
Cviky s vlastnou hmotnosťou sú ideálne na chudnutie, a keď k tomu pridáte pravidelné kardio a zmenu jedálnička, chudnutie bude pre vás hračka.

 

Existujú aj nejaké nevýhody?

Samozrejme, všetko má svoje nevýhody.
Hlavnou nevýhodou môže byť náročnosť niektorých cvikov pre začiatočníkov. Vtedy musíte vydržať a nepoľaviť. Existuje však aj opačný problém – pre skúsenejších môžu byť niektoré cviky príliš jednoduché, preto zmeňte techniku alebo skúste nový náročnejší cvik na danú svalovú partiu.
Okrem toho cvičenie s vlastnou hmotnosťou nie je vhodné pre tých, ktorí chcú ísť do objemu.

A čo vy, už ste skúšali cvičiť s vlastnou hmotnosťou?


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.