Kúpte školské pomôcky či krúžky a pomôžete tak osamelým rodičom v núdzi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomôcť deťom či osamelým rodičom, ktorí sa ocitli v núdzi je vždy šľachetný čin. Nikdy neviete, či sa v podobnej situácii neocitne niekto z vášho blízkeho okolia…alebo nebodaj vy sami. Aj preto nás zaujala charitatívna zbierka #dakujemezavzdelanie, ktorú pre neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ pripravilo Bonami. Chce ňou zvýšiť povedomie o problematike rodín, kde je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Vyzbierané finančné prostriedky zároveň poputujú do neúplných rodín, ktoré to najviac potrebujú. Na veci, ktoré deti potrebujú – či už školské pomôcky, krúžky ap.

 

Neúplné rodiny a školské pomôcky

jeden rodič bonami podpora osamelých rodínNa Slovensku vyrastá v neúplnej rodine každé štrnáste dieťa.
Charitatívna zbierka, ktorú na august pripravilo Bonami.sk a nezisková organizácia JEDEN RODIČ, chce upozorniť na ťažkosti, s ktorými sa osamelí rodičia práve v tomto období stretávajú. Jej hlavným cieľom je, aby osamotení rodičia v núdzi dokázali zabezpečiť svojim deťom podobné podmienky na vzdelávanie, aké majú deti z úplných rodín.
V auguste sa tak môže každý na chvíľu stať tým druhým rodičom a nakúpiť na Bonami virtuálne školské pomôcky alebo krúžky a prispieť  k tomu, aby neúplné rodiny neboli ohrozené výdavkami spojenými s nástupom do školy.

 

#dakujemezavzdelanie

Zbierkou sprevádza hashtag #dakujemezavzdelanie.
Prebieha od 1. augusta do 1. septembra a všetky vyzbierané finančné prostriedky budú odovzdané rodinám, ktoré to najviac potrebujú.

„Málokto vie, aké problémy majú osamelí rodičia s financovaním pomôcok do školy alebo pravidelným platením krúžkov či iných aktivít pre svoje deti. Veľké množstvo talentovaných detí nenavštevuje krúžky len preto, lebo im to finančná situácia v rodine neumožňuje. Situáciu neuľahčuje ani fakt, že viac ako polovica rodičov nedostáva peniaze od druhého rodiča. Pritom minimálne výživné na Slovensku je 28,79 eur – čo je menej ako jedno euro na deň.
Takéto rodiny sa dostávajú do problémov vo viacerých oblastiach života a najviac ich ohrozujú práve neočakávané výdavky. Zbierkou
#dakujemezavzdelanie chceme pomôcť rodinám, ktoré to potrebujú”, povedala Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Jeden rodič Bonami #dakujemezavzdelanie

Vedeli ste, že na Slovensku žije podľa oficiálnych štatistík vyše 74.000 detí v rodine s jedným rodičom? Podľa odhadov organizácií, ktoré sa neúplnými rodina zaoberajú, môže byť toto číslo aj 3-násobne vyššie. A takéto rodiny sú oveľa viac ohrozené chudobou. Výchova detí, ak ste sám/sama, je obrovská finančná aj psychologická záťaž. Pritom neexistujú takmer žiadne špeciálne programy na ich pomoc…

Byť jedným rodičom je ťažké…

Pavel Vopril„Už takmer päť rokov prinášame našim slovenským zákazníkom krásne dekorácie, nábytok a doplnky a pomáhame im vytvárať dokonalý domov. Uvedomujeme si, že pre dieťa tvoria dokonalý domov predovšetkým jeho rodičia. Nie každé dieťa má však to šťastie vyrastať v úplnej rodine. Byť jedným rodičom vyžaduje nielen odvahu, ale predovšetkým dvakrát toľko úsilia na zabezpečenie aj tých najzákladnejších potrieb. Preto sme sa spojili s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ a rozhodli sme sa podporiť neúplné rodiny, ktoré sú nečakanými výdavkami spojenými so začiatkom nového školského roka najviac ohrozené,” vysvetľuje motiváciu Bonami.sk jeho CEO Pavel Vopařil.

O neziskovej organizácii JEDEN RODIČ
neziskovka jeden rodičNezisková organizácia JEDEN RODIČ je prvá a jediná organizácia, ktorá na Slovensku pomáha rodinám, v ktorých je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Na Slovensku neexistuje presná evidencia detí vyrastajúcich v rodinách iba s jedným rodičom – a pritom snáď každý z nás takú rodinu vo svojom okolí pozná.
Nezisková organizácia JEDEN RODIČ podporuje takéto rodiny, aby mohli žiť bezpečný a plnohodnotný život. Poskytujú informácie, ktoré pomáhajú osamelým rodičom prejsť týmto náročným životným obdobím dôstojnejšie a šťastnejšie, dávajú im príležitosť, aby získali nové zručnosti a vedomosti na lepšie zvládnutie každodenných situácií. Viac na JedenRodič.sk.

Výchova detíPrečítajte si tiež
Výchova detí a pravidlá, ktoré využívajú známe mamičky.

O Bonami.sk

nonami logoE-shop s nábytkom a bytovými doplnkami odštartoval v Česku v januári 2013. V roku 2014 sa rozšíril do Poľska, o rok neskôr na Slovensko a ďalej do Rumunska a Maďarska. Bonami je projektom Václava Štrupla (spoluzakladateľa online agentury H1.cz,) a investičnej skupiny Miton. Súčasným CEO je Pavel Vopařil.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.