Ľahké letné parfumy: Po ktorej vôni siahnuť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Horúce letné teploty priamo nabádajú k príjemnému osvieženiu. A ako inak si dopriať pocit sviežosti, než za pomoci parfumu, ktorý podtrhne vašu ženskosť a zároveň vydrží celý deň. Ktoré letné parfumy sú aktuálne trendy a po ktorom siahnuť?

 

Nie je parfum ako parfum

Hneď na úvod je potrebné uviesť, že klasický parfum pre ženy nie je úplne vhodnou voľbou na letné mesiace. Takáto vôňa je veľmi intenzívna, ťažká a hodí sa viac na zimu. Ak zadáte do internetového vyhľadávača slovo parfum, pravdepodobne na vás vyskočí široká ponuka parfumových (ľudovo povedané parfumovaných) alebo toaletných vôd. Každý z pojmov označuje niečo trošku iné, avšak laicky sa všetkým týmto vôňam často hovorí parfum.

 

Idôle – Lancôme 

idole l´ancome parfumAk budete pátrať po letnej vôni, medzi prvými na vás pravdepodobne vyskočí ikonická Idôle. V jej srdci ucítite ružu, jazmín a ružovú vodu, hlavu vône potom tvoria tóny bergamontu. Zároveň sa v nej miešajú tóny cédrového dreva, vanilky a pačuli. Tejto sviežej parfumovej vode dodáva štýl tiež jemné balenie v podobe priehľadného flakónu.
Cena za 100 ml tejto vône od Lancôme začína na 97 eurách.

 

Bloom – Gucci

Rozkvitnite ako letná lúka vďaka vôni od Gucciho. Táto kvetinová parfumová voda dostane nielen romantických rojkov, ale aj vyznávačky sviežich a sladkých tónov. Parfumu dominujú jazmín, tuberóza a zimolez. Kvetinovú arómu potom dopĺňa koreň kosatca a utvára tým elegantnú a ženskú vôňu.

Parfumová voda Bloom bola prvýkrát predstavená v roku 2017 a od vtedy dosiahla takú popularitu, že ju výrobca doplnil o rovnomenné mydlo, telový olej a vôňu do vlasov.
Cena tejto parfumovej vody začína na sume 64 eur za 100 ml.

Krásna pleť a mýty o starostlivostiPrečítajte si tiež
Krásna pleť? Mýty podľa svetoznámej Caroline Hirons.

 

Coco Mademoiselle – Chanel

V prehľade letných parfumov nesmie chýbať legendárna značka Chanel. Coco Mademoiselle je aromatická vôňa s citrusovými akordmi, ktorá sa perfektne hodí pre silné a sebavedomé ženy. Hneď na úvod vás táto parfumová voda uhranie tónmi citróna, pomaranča a bergamontu, ktoré vystriedajú sladké ovocné vône v kombinácii so zmyselnou ružou a jazmínom.
S touto parfumovou vodou je neodmysliteľne spätá tvár Keiry Knightley, ktorá zahviezdila v reklame na túto ikonickú vôňu.
Coco Mademoiselle v 100 ml balení si môžete kúpiť za cenu okolo 156 eur.

— PR článok —
Foto: douglas.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.