Manžel na skúšku. Vydarená komédia so skvelými postavami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte chuť na vydarenú romantickú komédiu s výbornými postavami, Manžel na skúšku je pre toto leto zásah do čierneho. Rozmaznaný mexický boháč Leonardo sa zo dňa na deň stane manželom živoriacej mamy troch detí Kate, hoci žiadna svadba sa nekonala. Leonardo totiž stratil pamäť a Kate to využila.
A verte, že „hra na rodinu“ v tomto podaní je mimoriadne zábavná. Romantická komédia Manžel na skúšku má v slovenských kinách premiéru 5.júla a vy môžete byť pri tom. Súťažíme o 2x balíček Mary Kay + 2x tričko Som miliardár + 2x lístky do kina pre 2 osoby. A pridáme bonusovú cenu – ďalšie 2 lístky pre 2 osoby na premiéru filmu! Nižšie sa dozviete všetko podstatné.
Predpremiéra filmu je v stredu 4.júla o 19:00 v Cinema City Eurovea – nižšie nájdete výhercov. SÚŤAŽ je UKONČENÁ!

Mimochodom, inšpiráciu autori čerpali z klasík ako Tootsie, Veľký či Na hromnice o den více, ktoré sú vtipné, uveriteľné a dojímavé. Taká je aj romantická komédia Manžel na skúšku, pri ktorej sa rozhodne dobre pobavíte a začnete leto tak ako treba 🙂

 

O filme Manžel na skúšku

Leonardo Montenegro je dedič jednej z najbohatších rodín v Mexiku. Plnými dúškami si užíva luxusný život rozmaznaného playboya, ktorý sa celé dni len zabáva a nemusí  nič robiť.
Kate Sullivanová je jeho presný opak. Tvrdo pracujúca slobodná matka troch detí. Popri niekoľkých zamestnaniach ešte študuje, aby sa mohla stať zdravotnou sestrou.

Životy tejto absolútne nesúrodej dvojice sa pretnú vo chvíli, keď upratovacia firma vyšle Kate vyčistiť Leovu nablýskanú jachtu po jednej obzvlášť divokej párty. Kate odmietne Leovi priniesť jedlo a on ju vyhodí bez zaplatenia. A tým sa spustí lavína udalostí, ktorá obom navždy zmení ich osud.

V jednu noc to Leo totiž mierne preženie s alkoholom a spadne z paluby do mora bez toho, aby si to ktokoľvek z posádky všimol. Nájdu ho zmäteného blúdiť ulicami, skončí v miestnej nemocnici, kde mu diagnostikujú amnéziu a nechajú si ho na pozorovaní. Prípad neunikne pozornosti lokálnych médií a Katina podnikavá šéfka a kamarátka Theresa (hrá ju Eva Longoria) okamžite rozpozná jedinečnú príležitosť: takto si Kate môže aspoň trochu uľahčiť život. Bude sa vydávať za Leovu manželku…len na malú chvíľu.

Nasleduje úžasné a vtipné dobrodružstvo, keď si Kate „vyzdvihne“ manžela z nemocnice a z neho sa postupne stane pracujúci šťastný otec troch detí. I keď si napokon na usadený životný štýl zvykne, je len otázkou času, kedy si spomenie, kým v skutočnosti je, a vráti sa k svojej bohatej rodine.

 

Remake romantickej komédie

Možno si ešte spomeniete na rok 1987, kedy mala v kinách premiéru pôvodná romantická komédia Cez palubu (v angličtine rovnaký názov Overboard). Zahrali si v nej Goldie Hawn a Kurt Russell. Ona ako rozmaznaná bohatá dedička a on ako stolár.
V štúdiu MGM sa už dávno pohrávali s myšlienkou na remake a oslovili Eugenia Derbeza (ktorý hrá Leonarda Montenegra) a Bena Odella. Verili, že sa im podarí ten príbeh nejako oživiť. Eugenio si s Benom pred pár rokmi založili v Los Angeles produkčnú spoločnosť 3Pas Studio, lebo chceli vytvoriť značku, ktorú by publikum spájalo s kvalitou, láskavosťou a humorom.

“Ten film sme milovali,” hovorí Derbez. “A preto sme do toho šli, i keď svet sa už zmenil. Chceli sme spraviť film, ktorý by si zamilovali všetci diváci – bez ohľadu na to, či originál videli alebo nevideli.“
Rozhodli sa vymeniť úlohy, aby sa vyhli porovnávaniu. Veď kto by bol ochotný zopakovať si postavu po Goldie Hawn, ktorá to zahrala geniálne? 🙂
Výborne zafungoval neskutočne bohatý Mexičan, ktorý rozbíja všetky stereotypy. V Hollywoode Mexičania väčšinou dostávajú úlohy kuchárov, záhradníkov či prisťahovalcov. Navyše tu chlap preberá úlohu ženy – stará sa o domácnosť. A tak to dnes chodí.

Manžel na skúšku  Manžel na skúšku  Manžel na skúšku

 

Komédia v dobrých rukách

Scenár filmu Manžel na skúšku napísali skúsení autori komediálnych seriálov či filmov: Rob Greenberg (Ako som stretol vašu matku) a Bob Fisher (Ako uloviť družičku).
Ani jeden z nich nepoznali Derbezove dovtedajšie projekty, ale čoskoro zistili, že ide o rodeného komika. “Pozerali sme na Youtube jeho videá v originále,” hovoria. “Netušili sme, o čom hovorí, a napriek tomu sme sa vynikajúco bavili. Ovláda umenie fyzického humoru, čo je dnes skôr výnimkou. Je empatický, s veľkou emocionálnou hĺbkou, a pritom neuveriteľne vtipný.“

Jedna z vecí, ktorá dokonale funguje v pôvodnom filme, je postava Goldie Hawn. Je síce protivná a arogantná, ale zároveň nesmierne očarujúca. Potrebovali preto nájsť spôsob, ako urobiť to isté. A podarilo sa. Aj keď je Leo darebák a nevie sa správať k ľuďom okolo seba, zostal šarmantný a v podstate milý.

Pri výbere hlavnej ženskej postavy sa všetci sa zhodli na Anna Faris ako dokonalom náprotivku Eugenia Derbeza. Dlhodobo účinkuje v úspešnom sitcome Mama (MOM), kde jej sekunduje čerstvá držiteľka Oscara Allison Janney. “Anna je zlatíčko,” zhodujú sa Greenberg aj Fisher. “Je to jedna z najlepších amerických komičiek. Je talentovaná, sebavedomá, a zároveň zraniteľná, ľudská a istým spôsobom zvláštna. V mnohých smeroch sú si s Goldie Hawn veľmi podobné.“

manžel na skúšku anna faris

 

Súťaž o balíčky Manžel na skúšku – UKONČENÁ

Tak už sme vás presvedčili, že na film Manžel na skúšku sa oplatí ísť? 🙂
Rozhodne áno a vďaka online magazínu LepšíDeň.sk (ktorý mimochodom tento týždeň oslavuje 3 roky a rozdáva darčeky), môžete byť pri tom.

HRALI ste o

  • 2 výhercovia dostanú balíček Mary Kay + tričko Som miliardár + vstupenku na premiéru filmu Manžel na skúšku pre 2 osoby
  • ďalší 2 výhercovia získajú vstupenku na premiéru filmu Manžel na skúšku pre 2 osoby

Úloha je jednoduchá – stačí na našom Facebook profile napísať pod tento súťažný post svojich dvoch obľúbených hercov. V tomto filme sú Anna Faris, Eugenio Derbez, ale aj Eva Longoria fantastickí. Ktorých hercov máte najradšej vy?
Napíšte a v stredu vyberieme 4 výhercov.

4 výhercovia

Ďakujeme za všetky vaše odpovede a reakcie – máme tu 4 výhercov:
Balíček Mary Kay + tričko + lístok na predpremiéru pre 2 osoby získavajú Dominik Renovský a Daniela Revayová.
Lístky na predpremiéru (každý pre 2 osoby) získavajú Dana Foltánová a Silvia Čellárová.
Blahoželáme a príjemný zážitok pri dobrých filmoch.

Manžel na skúšku súťaž


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.