Moc Luny. Ako nás ovplyvňuje Mesiac?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Úspech závisí nielen od zámeru, schopností a použitých prostriedkov, ale aj od okamihu vhodného na danú činnosť. Uvedomili ste si to už? Niekedy sa poctivo prichystáte, všetko máte tip top…a predsa to nevyjde tak, ako ste chceli. Moc Luny je jednoducho silná a ovplyvňuje aj naše životy. Či tomu veríte alebo nie.

Veď už prírodovedec Charles Darwin vo svojom klasickom diele O pôvode človeka iba reprodukoval známy fakt, ktorý poznali mnohé generácie pred ním a mali z neho veľký osoh: „Človek je podobne ako cicavce, vtáky a dokonca hmyz podriadený tomu tajuplnému zákonu, podľa ktorého sú určité normálne procesy ako tehotenstvo, rast a zrenie plodov i trvanie rozličných chorôb závislé od periód Mesiaca.“
Bystré zmysly, bdelosť, schopnosť vnímať a presne pozorovať prírodu, zvierací a rastlinný svet, to všetko urobilo z našich predkov „majstrov správneho okamihu“.

 

Moc Luny

Mesiac, čiže Luna, vplýva na naše zdravie, mentálne schopnosti, na prírodu ako takú a teda aj záhradníčenie, či zvieratá. Už naši predkovia si to všimli a zistili, že:

  • mnohé javy v prírode ako príliv a odliv, pôrody, počasie, ženský cyklus atď., súvisia s putovaním Mesiaca
  • aj veľa zvierat sa riadi postavením Mesiaca, napríklad vtáky zbierajú materiál na stavbu hniezda vždy v určitom čase, takže hniezda po daždi rýchlo uschnú
  • účinok a úspech mnohých bežných aj menej bežných činností – od výrubu stromov cez varenie, stravovanie, strihanie vlasov, práce v záhrade, hnojenie a pranie až po užívanie liečiv, vykonávanie operácií a ďalšie aktivity – je ovplyvnený prírodnými rytmami
  • podávanie liekov a vykonávanie operácií v určitých dňoch pomáha, niekedy je zbytočné alebo dokonca škodlivé – často nezávisle od dávky a kvality liekov alebo lekárskeho umenia
  • rastliny a ich časti sú každý deň vystavené silám, ktorých poznanie má zásadný význam pre úspešné sadenie, pestovanie a zber plodov
  • byliny zbierané v určitom čase sú neporovnateľne účinnejšie než tie, ktoré boli pozbierané inokedy.

Johanna Paunggerová a Thomas Poppe sa už dlhé roky venujú vplyvu Mesiaca, napísali mimoriadne úspešné knihy a ak vás táto téma zaujíma, skvele zhrnuli hlavné fakty a zaujímavosti v knižke Neznáma moc Luny v kocke.

Dorastajúci Mesiac

privádza, plánuje, začína, buduje, vdychuje, ukladá energiu, zviera sily, podporuje šetrný prístup a zotavenie.

 

Ubúdajúci Mesiac

vyplachuje, odblokuje a vydychuje, vysušuje, podporuje aktivitu a výdaj energie.

Moc Luny na vzťahy

Niektoré zaujímavé tipy

Ako sa zbaviť zlozvyku?

Chcete prestať fajčiť? „Na zbavovanie sa zlozvykov je všeobecne vhodný štart v nove, najlepší je marcový nov so zmenou Rýb na Barana (ale nie zas o toľko lepší, aby ste s dobrým predsavzatím museli čakať celé mesiace),“ radia Paunggerová a Poppe v knihe Neznáma moc Luny v kocke.
Otvorene a pokojne si zlozvyk priznajte. Pozrite sa naň zo všetkých strán. Potom sa rozhodnite, že sa ho vzdáte (alebo aj nie). Prečo? Je to len vaša vôľa. Nesnažte sa o dlhé zdôvodnenia, pretože „dôvody“ môžu často zabrániť dlhodobejšiemu úspechu.

 

Návšteva zubára

Aj prácu zubára ovplyvňuje postavenie Mesiaca. Keby mal záujem tento vplyv preskúmať, stačil by mu jednoduchý test. Najskôr by vo svojej kartotéke vyhľadal prípady, v ktorých zubné korunky alebo mostíky ani zďaleka nevydržali bežné obdobie použitia a po niekoľkých mesiacoch z nevysvetliteľných dôvodov vypadli. Na základe kalendárov by si potom vypracoval zoznam: naľavo by zapísal prípady, v ktorých prebehlo nasadenie pri dorastajúcom Mesiaci, napravo pri ubúdajúcom Mesiaci. Výsledok by hovoril sám za seba.

 

Kedy operovať?

Pre chirurgické zákroky každého druhu (okrem akútnych operácií) platí: čím bližšie k splnu, tým nevhodnejšie. Deň splnu má veľmi negatívne účinky. Ak máme možnosť voľby, malo by sa operovať pri ubúdajúcom Mesiaci.
Všetko, čo mimoriadne zaťažuje alebo namáha oblasť tela, ktorú riadi znamenie, ktorým Mesiac práve prechádza, pôsobí škodlivejšie než v iné dni. V týchto dňoch by sme sa teda mali, ak je to možné, vyhnúť chirurgickým zákrokom.
Každý chirurg nazbiera počas svojej praxe podobné skúsenosti: komplikácie a infekcie po operáciách sú v tieto dni častejšie. Liečebné a hojivé procesy zväčša trvajú dlhšie, pred splnom dochádza častejšie k silnému, ťažko zvládnuteľnému krvácaniu.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.