Najinteligentnejšie riešenie pre váš sklad

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Automatizácia je dnes na dennom poriadku. S úspechom sa rozširuje takmer vo všetkých odvetviach. To platí aj pre skladové hospodárstvo, v ktorom sa o rozvoj automatizácie starajú moderné vysokozdvižné vozíky.
Sklady po celom svete preto investujú čoraz viac peňazí do výkonných vysokozdvižných vozíkov, ktoré patria medzi špeciálne dopravné systémy v logistike. Je to však pre sklad skutočne najinteligentnejšie riešenie?
Pozrime sa na niektoré z výhod a odpoveď nájdete hneď.

 

Manévrovateľnosť a nosnosť vďaka dôležitým lineárnym vedeniam

Vysokozdvižné vozíky sú jedným z najmenších pojazdných strojov na dnešnom trhu, vďaka čomu sú ideálne pre skladové operácie. Sú dostatočne kompaktné, aby sa zmestili na relatívne malé plochy, ako sú regálové ostrovčeky, a sú ľahko ovládateľné, aby sa mohli otáčať rôznymi smermi.

Za zmienku tiež stojí, že v závislosti od druhu vysokozdvižného vozíka, mnohé zvládnu prepravu nákladov do niekoľko ton, čo je ideálne pri preprave veľkých paliet po sklade. Samozrejme, je dôležité, aby mali takéto zariadenia v poriadku všetky dôležité lineárne vedenia.

sklad

 

Bezpečnosť a pohodlie práce nielen s pevnými reťazami na VZV

Na začiatok nášho všeobecného zoznamu výhod vysokozdvižného vozíka by sme vyzdvihli bezpečnosť. Pred vynálezom vysokozdvižných vozíkov mnohé továrne a sklady používali na premiestňovanie ťažkých prepraviek a iných ťažkých predmetov káble a kladky. Bol to však veľmi nebezpečný systém, pretože bremená mohli pomerne ľahko spôsobiť príliš veľké napätie v kabeláži (spôsobiť jej prasknutie) a mohli by tiež zraniť pádom pracovníkov.

Vynález vysokozdvižného vozíka ako taký znamenal, že bezpečnosť pracovníkov sa výrazne zvýšila aj v náročných podmienkach exteriéru, pretože mnohé tieto zariadenia si môžete vybaviť špeciálnymi prídavnými zariadeniami ako sú napríklad pevné reťaze na VZV.

 

Zvýšenie produktivity a úspora času

Z vyššie spomenutého vyplýva, že univerzálne vysokozdvižné vozíky a podobné prídavné zariadenia môžu spôsobiť zníženie ľudskej práce pri preprave a manipulácii tovaru. Výsledkom je, že keď sa zníži požiadavka na ľudskú prácu, zvýši sa aj produktivita pracoviska. Je to celkom jednoduché, pretože na rovnakú úroveň výstupu používate menej zdrojov. Tak to s ním skúste aj vy.

— PR článok —
Foto: Halfpoint/Shutterstock.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.