Najlepšie tipy na motiváciu zamestnancov, ktoré fungujú

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Motivovanie a vedenie zamestnancov musí byť jednou zo základných kompetencií vedúceho tímu. Manažéri však v tejto úlohe často zlyhávajú a stále sa musia učiť, čo funguje a čo nie. Aby ste získali lepší prehľad a dodali zamestnancom a firme chuť na viac práce, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by mohli zabrať.
Poďme sa spoločne pozrieť, čo vašich zamestnancov motivuje najviac.

 

Najlepšia motivácia bez peňazí je pochvala

Napriek tomu, že je lacná a nestojí zamestnávateľov veľa času a peňazí, je minimum nadriadených, ktorí vedia zamestnávateľa reálne za dobrý výkon pochváliť. U niekoho to môže byť ego, inde málo času na ľudí, ktorí sa podieľajú na chode a úspechu firmy. Skúste to ako zamestnávateľ zmeniť a uvidíte, aký efekt táto jednoduchá motivačná metóda má.

 

Zdravé vitamíny pre zamestnancov

Sem by sme mohli zaradiť dnes veľmi vzácne a dôležité vitamíny pre zamestnancov, ktorými podporujete nielen ich energiu, ale aj zdravie. Len dlhodobo spokojný a zdravý človek dokáže zaisťovať bezproblémových chod spoločnosti a podávať očakávaný výkon. Už minimálne oslabenie imunity sa môže prejaviť na zníženom výkone a neschopnosti úlohu dokončiť.

 

Potešte ich zážitkovým letom

Ak máte vedomosti o tom, že je niektorý zo zamestnancov nadšencom aktívneho odpočinku a namiesto krvi mu v žilách koluje adrenalín, môžete ho motivovať odmenou v podobe nezabudnuteľného zážitkového letu lietadlom. Pohľad z vtáčej perspektívy vie poriadne nabudiť a pomôcť zabudnúť na starosti bežného života.

motivácia myslePrečítajte si tiež
Motivácia mysle. Inšpirujte sa príbehmi.

 

Šéf ako dobrý vzor

Ak chcete motivovať svojich zamestnancov, je tu jedna vec, ktorou nesmiete byť: zlý vzor. Ako šéf alebo manažér dávajte dobrý príklad, ktorý nevytvára vhodné podmienky pre sťažovateľov.

Ľudia sa veľa naučia napodobňovaním, takže, keď sa prezentujete ako správny nadriadený, ktorý nedodržiava pravidlá dobrej tímovej práce, po prvé vás to robí nepopulárnymi a po druhé to podkopáva motiváciu.

Každý, kto pracuje len preto, aby vládol sám sebe, ale neustále od zamestnancov očakáva nadčasy, nie je dobrým motivátorom. Buďte dochvíľni a pripravení, pretože to očakávate od svojich zamestnancov. To im preukazuje rešpekt, čo má určite pozitívny vplyv na morálku a efektivitu.

 

Motivujte zamestnancov spravodlivým platom

Na záver to najdôležitejšie je plat. Je samozrejmé, že nikto nemôže žiť len z krásnych slov. Spravodlivý plat je preto jedným z najsilnejších argumentov na zvýšenie motivácie zamestnancov. Účinok však rýchlo vyprchá, preto treba myslieť na tento faktor pravidelne a zároveň nezabudnúť, že mzda je JEDEN stavebný kameň pre motiváciu zamestnancov spolu s mnohými ďalšími.

— PR článok —
Foto: fizkes/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.