Ako vyberať letné športové oblečenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dnes si milovníci módnych trendov aj pri športovaní môžu vychutnávať dobrý pocit z oblečenia, na ktorom nechýbajú krásne dizajnové prvky. Medzi hity letných športových odevov patria pohodlné zvršky z funkčných materiálov, ktoré neomínajú a nebránia v pohybe.

Dnes je v športovej móde dovolené nosiť takmer všetko. Každý kúsok odevu má však pre športovca dôležitý význam – od materiálu, cez strih, až po farbu. Mať vysoké nároky na kvalitu športového oblečenia sa vyplatí, veď aktuálna športová móda praje najmä ľahkosti a vzdušnosti. Je maximálne praktická, pohodlná a dokáže skombinovať aj nekombinovateľné. Čo sa farebnosti týka, k letnej športovej móde tradične patria pastelové farby a hitom tohtoročnej sezóny je modrofialový odtieň Veri Peri, ktorý bol zvolený za farbu roka 2022. Aktuálnej letnej móde kraľuje teda farba rozkvitnutých fialiek a k nej výborne pasuje nielen biela, ale aj všetky sivé a béžové odtiene.

 

Športové vesty a mikiny

Aj v letnom období každému, kto holduje pohybu, padnú vhod športové vesty a mikiny. Športové vesty patria medzi najuniverzálnejšie športové oblečenie, ktoré je možné s čímkoľvek kombinovať. Či preferujete dlhšie alebo kratšie strihy, z praktického hľadiska je dobré voliť hlavne modely s vreckami. A športovec, ktorý športuje pravidelne v exteriéri, obvykle potrebuje okrem ľahkej športovej vesty aj mikinu.

Či hľadáte pánske alebo dámske mikiny, ideálne kúsky sú najmä s kapucňou a so zipsom po celej dĺžke alebo s polovičným zipsom. Niekto preferuje mikiny s dlhými rukávmi, iný bez rukávov. Dôležité je mať tento zvršok vždy poruke a to z kvalitného materiálu. Medzi overené funkčné materiály patrí polyamid, polyester a elastan, ktoré sa vyznačujú maximálnou priedušnosťou a pružnosťou.

beh zbavuje depresie a úzkostiPrečítajte si tiež
Je pravda, že beh zbavuje depresie a zbytočných obáv?

 

Pohodlné tepláky a obuv

V letnom období dobre poslúžia športové nohavice z nepremokavého materiálu, ktoré uchránia telo športovca aj pred náhlymi letnými búrkami. Tohtoročnej sezóne vládnu voľné strihy, ktoré neobopínajú postavu. V trende sú tiež dámske tepláky a pánske tepláky strihané do áčka. Športové tepláky je dobré vyberať z mäkkých materiálov, ktoré sú opatrené elastickým pásom a praktickou šnúrkou.

Čo sa letnej športovej obuvi týka, tá má byť hlavne pevná a pohodlná. Má dokonale kopírovať tvar chodidiel a športovcovi poskytnúť dobrú stabilitu. Športová obuv má mať čo najnižšiu hmotnosť a ideálne je, keď obsahuje aj anatomicky tvarovanú stielku. Pri výbere tenisiek však dbajte nielen na správnu veľkosť – na presnú dĺžku a šírku, ale aj na vhodný strih.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.