Odťahovú službu zaplatí vaša poisťovňa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď svojím autom spôsobíte škodu inému vodičovi, bude hradená z vášho povinného zmluvného poistenia, ktoré vám však môže pomôcť aj inak. Reč je o asistenčných službách, ktoré vám vedia byť nápomocné nie iba v situácii, keď spôsobíte nehodu vy, ale aj pri poruche vášho vozidla.
Auto sa môže z ničoho nič pokaziť, ostať nepojazdné aj uprostred cesty a pomôže už len odťahová služba. K účtu za odťahovku si môžete pridať faktúru z autoservisu a razom môžete rátať s nečakanými výdavkami v sume niekoľkých stoviek eur. Ak však máte správne zvolené PZP, môže to byť celkom inak.

 

Asistenčné služby ako záchrana

Asistenčné služby, ktoré vám v prípade nehody poradia ako postupovať, ponúka väčšina poisťovní automaticky ako súčasť PZP. Vedia vám však byť nápomocné aj vtedy, keď sa vám auto pokazí. Pomôžu s opravou defektu, pri výmene paliva, vybitej batérii alebo zabezpečia odtiahnutie vozidla.

Niektoré poisťovne ponúkajú aj rozšírený variant asistenčných služieb vo forme doplnkového pripoistenia PZP, ktoré vám v prípade poruchy alebo nehody zabezpečia aj náhradné vozidlo. Klasické aj rozšírené asistenčné služby sú klientom dostupné 24 hodín denne 7 dní v týždni, preto by vo vašom aute okrem zelenej karty, technického preukazu a ostatných dokumentov nemalo chýbať ani poznačené číslo na asistenčnú službu.

 

S výhodným PZP nebudete po pomoc chodiť ďaleko

Ak máte v rámci vášho PZP zahrnuté aj asistenčné služby, môžete si byť istý, že vaša poistka vám bude kryť chrbát, keď spôsobíte nehodu a tiež aj pri poruche vozidla. Dvojnásobne to platí v prípade, keď si k vášmu PZP pripoistíte aj rozšírenú asistenciu. Defekt, zabuchnuté kľúče v aute alebo porucha vozidla vás už neprekvapia, pretože pomoc budete mať vždy po ruke.

Dokonca na to, aby ste si našli výhodnú zákonnú poistku spolu s asistenčnými službami, potrebujete len pár minút času. Navštívte stránku pre porovnanie cien PZP a nové výhodné poistenie môžete mať okamžite. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať pomoc. Vždy však budete vedieť, na koho sa máte obrátiť.

ako zrušiť PZPPrečítajte si tiež
Chcete zrušiť  PZP? Takéto sú pravidlá a možnosti.

— PR článok —
Foto: bigstockphoto.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.