Online zoznamovanie je fenoménom dneška

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Online zoznamovacie služby nie sú čoraz populárnejšie len kvôli pandémii. Tento trend už trvá dlhšie a je spôsobený najmä uponáhľanou dobou, a tým, že vyťažení ľudia skrátka nemajú čas osobne spoznávať potenciálneho partnera, resp. partnerku. Preto namiesto klasického zoznámenia v kaviarni, na diskotéke či v práci prichádza k slovu online zoznamovanie prostredníctvom internetu. Vážne si teda ľudia dnes prioritne hľadajú partnerov online?

 

Nikto nechce zostať sám

Aby sme odpovedali najprv na otázku – ľudia si naozaj hľadajú v dnešnej dobe partnerov predovšetkým na internete. Vzniká totiž zaujímavý paradox. Na jednej strane sú mnohí vyťažení pracovnými povinnosťami a doslova unavení z ľudí, zvlášť ak pracujú priamo s ľuďmi.
Na druhej strane však nikto nechce byť sám. Pre takýchto ľudí sú potom určené internetové zoznamky. Na internete je ich neúrekom, no ak to myslíte naozaj seriózne, mali by ste si nájsť aj tomu zodpovedajúcu zoznamku.

Rozhodnutie o tom, kde sa zaregistrovať a založiť si profil, uľahčí porovnávač Lovino, vďaka ktorému si prehľadne pozriete jednotlivé zoznamky a ich špecifiká či užívateľské hodnotenia. Je to dôležité nielen pre posúdenie serióznosti, ale aj jednotlivého typu zoznamky. Sú totiž špecifické zoznamky určené napríklad len pre mladších, pre starších a podobne.

online zoznamovanie

 

Serióznosť zaváži

Pochopiteľne, na zoznamku určite umiestnite nejaké osobné informácie. Je len na vás, koľko ich bude, myslite však na to, že ak sa chcete s niekým naozaj zoznámiť a stretnúť, mali by ste o sebe aj niečo prezradiť, aby ste si získali aj dôveru druhej strany. O to je dôležitejšia serióznosť zoznamiek.
Preto najmä ak sa v tejto oblasti ešte len začínate orientovať, odporúčame využiť spomínaný porovnávač zoznamiek a vybrať si tú serióznu a užívateľsky overenú. Odporúčame si predovšetkým pozrieť reálne hodnotenia užívateľov, ich skúsenosti a ideálne aj životné príbehy ľudí, ktorí sa našli práve na internetovej zoznamke. Nie je to naozaj žiadna hanba – dnes je úplne normálne a bežné, že ľudia sa zoznámia práve prostredníctvom internetu.

 

Online život čoraz intenzívnejší

Vo všeobecnosti platí, že nielen zoznamovanie sa s novými ľuďmi sa presúva do oblasti internetu. Čoraz viac vecí je silnejších v online priestore než v klasickej podobe. Je to však prirodzené. Napríklad aj zľavy na oblečenie sú na internete oveľa výraznejšie než v klasických kamenných obchodoch. A oblečenie sa nepriamo tiež spája so zoznamkami – pretože predsa len, čím krajšie oblečenie na fotkách či pri osobnom stretnutí máte, tým lepšie môžete upútať potenciálneho partnera, resp. partnerku. Je prirodzené, že ľudia sa teraz viac zoznamujú online, tomuto trendu totiž vyslovene praje dnešná doba. Je tak len na vás, či a ako sa jej prispôsobíte.

online zoznamovanie

 

Lepší a zábavnejší deň

Ak je život len práca a práca, tak to postupom času nie je ono. Pri návale povinností sa potrebujeme rozptýliť a urobiť si deň krajší a zábavnejší. Ideálnym spôsobom môžu byť práve spomínané internetové zoznamky. Nie je to totiž tak, že ak idete na zoznamku, tak sa s daným človekom automaticky musíte do týždňa stretnúť. A tobôž nie v dnešnej dobe. Môžete si len tak nezáväzne písať a baviť sa o úplne iných veciach ako o potenciálnom vzťahu.

Dokážete tak nájsť spriaznenú dušu, s ktorou sa dajú zdieľať denné starosti i radosti. Vždy je lepšie, ak v tom nie ste sami, zvlášť vo chvíľach, keď život nejde úplne podľa predstáv. Preto je úplne normálne a legitímne, že ak túžite po ľudskej spoločnosti, tak zamierite na internetovú zoznamku a pokúsite sa spoznať niekoho nového. Myslite len na to, aby ste si vyberali serióznu zoznamku a stretli ľudí, ktorí tam prichádzajú s podobnými úmyslami ako vy. A nikdy neviete, čo vám neskôr takéto spestrenie dňa prinesie a či práve vďaka tomu online zoznamovaniu nestretnete aj lásku svojho života…

online zoznamkaPrečítajte si tiež
Online zoznamka a 40 otázok, ktoré nakopnú konverzáciu.

— PR článok —
Foto: Roman Samborskyi / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.