7 krokov, ako si splniť sny a vytvoriť vysnívanú realitu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Všetci máme svoje sny, túžby a predstavy, ktoré sa snažíme aspoň sčasti naplniť. Niekomu sa to darí viac, inému menej. Pritom existujú isté kroky, afirmácie a zákonitosti, vďaka ktorým sa vieme k tomu cieľu viac priblížiť. Ako si teda vytvoriť vysnívanú realitu? Ako si splniť sny a naplniť svoje túžby?
Inšpiratívnym príkladom môže byť Slovenka Marieta Oslanec, ktorá zo dňa na deň odišla zo Slovenska do Ameriky. Pritom mala len dočasné pracovné víza, slabú angličtinu a vo vrecku sedemsto dolárov… Nevzdala sa, išla si za svojím snom a napokon vyštudovala právo na prestížnej škole. Následne sa pustila do vlastného podnikania, precestovala svet a dnes pôsobí ako mimoriadne úspešná intuitívna biznis koučka. Rozbehla online podnikanie a s miliónovými obratmi si žije svoj vysnívaný život.
To neznie zle, čo poviete? 🙂

 

7 krokov, ako si splniť sny

Marieta OslanecJe skvelé, že sa Marieta Oslanec snaží podeliť o svoje skúsenosti cez knižku, ktorá jej vyšla v slovenčine. Pobavia vás jej príbehy zo života imigrantky v USA, možno vás zaujme jej cesta okolo sveta, ale predovšetkým – kniha ponúka cenné rady, ako dosiahnuť svoje sny a žiť si krásny život.
Táto kniha poskytuje návod, ako zmeniť nielen svoj vnútorný svet, ale zároveň svet okolo nás k lepšiemu. Naučí vás aktivovať svoj skrytý potenciál a ukáže vám, že to, čo ste celý život hľadali, sa skrýva hlboko vo vašom vnútri. Zrazu pochopíte, kým ste a prečo ste tu. Nájdete zmysel svojho života a radosť z bytia,” hovorí o svojej knihe Počúvaj srdce.
Nájdete v nej 21 vesmírnych zákonov, ktoré aktivujú vašu genialitu a tiež 7 krokov k vysnívanej realite.

1. Vízia

Musíte mať jasnú predstavu, čo chcete zažiť. Tomuto kroku všetci rozumieme, napriek tomu ho nevieme naplniť – v našej vízii zvykneme byť nedôslední, neurčití a nevieme ju dotiahnuť do jasnejších detailov.
Povedzme, napríklad, že chcete naplniť svoj sen a založiť úspešnú firmu,” vysvetľuje Marieta Oslanec vo svojej knihe. „Musíte si konkretizovať, o aký druh firmy by malo ísť, či pôjde o online biznis alebo tradičný biznis, aký veľký bude váš tím, koľko zarobíte za mesiac a tak ďalej. Ak ste konkrétni, vytvárate jasnú predstavu, ktorá sa materializuje.”
Ak je totiž vaša predstava nejasná, aj výsledok nemusí zodpovedať vašim očakávaniam.

 

2. Túžba

Za vaším snom vás musí ťahať silná túžba. Hnacím motorom tohto procesu je silná emócia. Jazyk srdca (svetla) je vesmírny jazyk a vaším sprievodcom sú vaše emócie. Keď myslíte na svoj sen, musíte cítiť silnú túžbu, pretože palivom je vaša emócia. Pozitívna emócia vašej túžby je energia s vysokými vibráciami.
Marieta veľmi dobre vie, o čom hovorí. Emócia je sila, ktorá všetko uvádza do pohybu. Rezonancia srdca je oveľa silnejšia ako vaše myšlienky. Preto si vyberte víziu, ktorá vás nadchýna, a vytvorte si pocit, akoby ste ju už zrealizovali.

Takže jej rada – riaďte sa srdcom. Vaše srdce je vaším najlepším sprievodcom, pretože už vie, čo chcete, a je oboznámené s vaším zámerom. Mnohých ľudí nadchýna veľa vecí a nevedia, ktorú túžbu nasledovať. Nebojte sa nasledovať všetky svoje túžby, jednu po druhej. Ak sa budete obmedzovať, obmedzujete zdroj energie, ktorá sa chce prostredníctvom vás vyjadriť. Neobmedzujte sa a nesnažte sa vtesnať do nejakej konkrétnej škatule, ktorú vytvorila spoločnosť.

Marieta Oslanec Počúvaj srdce ako si splniť sny

 

3. Presvedčenie

Musíte mať silné presvedčenie, že si zaslúžite to, čo chcete. Ak neveríte, že je to možné, nemanifestuje sa to. Silné presvedčenie znamená, že máte pocit, akoby sa to už stalo. Podľa Mariety Oslanec nám často chýba potrebné presvedčenie a môžeme si vizualizovať naše sny znovu a znovu bez toho, aby sa dostavili výsledky. Ak sa to stane, váš sen je priveľký, preto pôsobí nereálne.

Všetko, čo prežívate, je odrazom vašich myšlienok. Vaše myšlienky sa stali vašimi predstavami a vaše predstavy vytvorili vašu realitu. Ak máte negatívne myšlienky, dosahujete  negatívne výsledky. 95% vašej skutočnosti je výsledok presvedčení, ktoré si uchovávate v podvedomej mysli. Vaša vedomá myseľ vplýva iba na 5%. Aj keď budete myslieť pozitívne a vyhlasovať pozitívne výroky, zákon príťažlivosti nebude fungovať, pokiaľ nezmeníte svoje podvedomé presvedčenia.

 

4. Prijatie

marieta OslanecPrijmite svoju novú realitu, akoby sa už teraz uskutočňovala. Predstavujte si to, cíťte cieľ, ktorý ste si vytýčili. Ako povedal Albert Einstein: „Všetko je energia a energia je všetko, čo tu je. Nalaďte sa na frekvenciu reality, ktorú chcete, a nemôže sa vám prihodiť nič iné, ako to, že tú realitu dostanete. Inak to nejde. Toto nie je filozofia. Toto je fyzika.”

Jedna vec je veriť, že vaša túžba sa naplní, druhá je však prijať to. „Často som v niečo verila, v skutočnosti som to však neprijala ako hotovú vec. Presvedčenie a prijatie sú dve rozdielne veci. Napríklad veríte, že niekde tam vonku je váš ideálny partner, v skutočnosti v to neveríte. Preto ste ho nezískali,” dodáva Marieta.

 

5. Jasný zámer

Zamýšľajte naplniť zámer svojho sna pomocou svojej vôle a sústredenia. Zvoľte si vedomé naplnenie svojho sna. Vo svojej knihe Sídlo duše Gary Zukav vysvetľuje, čo je zámer. Ak si nestanovíte jasný zámer manifestovať výsledok, nepodarí sa vám to, pretože bez zámeru nie je ochota manifestovať. Ak naozaj máte zámer, aby sa výsledok vo vašom živote manifestoval, položte si otázku, ako by vyzeral váš život, keby sa vaša vízia naplnila.

 

6. Precíťte svoj sen

Konajte, akoby ste to už dosiahli, hoci sa tak ešte nestalo. Tým dávate vesmíru najavo, že to myslíte vážne a v tento výsledok aj veríte. V skutočnosti ste prijali fakt, že tento výsledok už existuje.

Ak sa napríklad chcete presťahovať na pláž, konajte tak, akoby ste tam už boli. Kúpte si nové plážové oblečenie, majte pocit, že tam už bývate.
Ak chcete naplniť zámer, že tento mesiac zarobíte päťdesiat tisíc, navoďte si pocit, že tie peniaze už máte na účte. Aké to je?
Ponorte sa do toho pocitu a konajte, akoby sa to už stalo. Tak sa naladíte na frekvenciu s novou realitou, ktorá sa preto materializuje.

Mnohí z nás nazerajú na veci z logickej perspektívy a hľadajú rukolapný dôkaz. Naša realita však rukolapná nie je a ľudstvo si túto skutočnosť ešte len začína uvedomovať.

20 tipov čo nerobiť druhým ľuďomPrečítajte si tiež
20 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť druhým ľuďom.

 

7. Nechajte to na vesmír

Nechajte, aby sa výsledok prejavil tým, že ho bezpodmienečne zveríte do rúk vesmíru. Toto je najdôležitejší krok v procese naplnenia zámeru, pretože ak budete praktizovať prvých šesť krokov bez toho, aby ste to nechali na vesmír, odkladáte pozitívny výsledok. Svojou posadnutosťou výsledkom budete naďalej vzdorovať.

Ak sa strachujete o výsledok, znamená to, že v skutočnosti nedôverujete. Nestrachujte sa a dôverujte. Nechať to na vesmír znamená vzdať sa úlohy, ktorá nie je vaša. „Tento krok bol pre mňa veľmi náročný, pretože sa vždy snažím robiť všetko na sto percent. Ako advokátka som zvyknutá tvrdo pracovať. Drina a zhon bolo moje motto. Čím viac som pracovala, tým som mala zo seba lepší pocit. Môžem čestne povedať, že som bola závislá od práce,” píše Marieta Oslanec vo svojej knižke Počúvaj srdce.

Napokon si však uvedomila, že nie všetko dokážete vytvoriť sami tým, že budete dvadsaťštyri hodín denne drieť. Musíte dať priestor vesmírnej energii, spoľahnúť sa na ňu. Neznamená to, že nedokážete uskutočniť svoj sen aj sami. Je však produktívnejšie a efektívnejšie spolupracovať s vesmírom tým, že sa naň spoľahnete. Nebojujte proti tomu a nechajte to na vesmír.

 

Foto: vydavateľstvo Motýľ, Pexels.com, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.