Úspešná operácia očí laserom je výsledkom kvalitného vyšetrenia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno ste už aj vy uvažovali, že absolvujete operáciu očí. Predsa len, okuliare sú niekedy otravné, nedá sa v nich dobre športovať, ani plávať…a šošovky vám nesedia, prípadne vaše oči na ne reagujú citlivo. Operácia očí laserom patrí k najčastejšie vykonávaným zákrokom. Dokáže doslova zmeniť život, uľahčiť ho a spríjemniť.
Ale na to, aby všetko prebehlo tak, ako má, a nedočkali ste sa zbytočných komplikácií, je potrebné dôkladné predoperačné vyšetrenie.
Na čo sa treba pripraviť a čo vás na ňom čaká?

Kvalitné vyšetrenie pred operáciou očí laserom netrvá pár minút. Počas neho sa totiž vyšetruje zraková ostrosť, hrúbka a zakrivenie rohovky, binokulárne videnie, sietnica oka, predný a zadný segment oka i šírka zornice.
Vstupné vyšetrenie musí byť dlhé, keďže jeho úlohou je odhaliť aj skryté očné vady. Tie by totiž mohli mať negatívny vplyv na výsledok operácie očí laserom.

 

Odhalí skutočné dioptrické vady

V rámci vstupného vyšetrenia je potrebné vykonať aj vyšetrenie v cykloplégii alebo rozkvapkanie očí. Počas toho dôjde k uvoľneniu svalu, ktorý drží očnú šošovku a s ktorého pomocou šošovka zaostruje z diaľky na blízko. Toto vyšetrenie odhalí nielen stav sietnice a šošovky, ale predovšetkým ukáže skutočnú dioptrickú vadu pacienta. Vďaka tomu vám lekár odporučí správny typ operácie a zároveň sa operácia očí laserom skončí so správne korigovanými dioptriami.

Metódy laserových operácií očí

  • Hĺbkové metódy operácií očí – s rezom
  1. Z-Lasik môže byť femtosekundový alebo excimerový
  2. Lasik Xtra
  • Povrchové metódy operácií očí – bez rezu
  1. Lasek
  2. TE PRK, trasnsepiteliálna fotorefrakčná keratektómia
  3. PTK, fototerapeutická keratektómia

ako mať zdravé očiPrečítajte si tiež
8 tipov, aby ste mali zdravé oči.

 

Vyšetrenie a operácia v jeden deň?

Jednou zo známok nie veľmi kvalitného prístupu je predoperačné vyšetrenie a operácia očí laserom v jeden deň. Niektoré kliniky sa tvária, že pacientom tým šetria čas, no v skutočnosti zbytočne riskujú.
Ak totiž operujú v rovnaký deň, ako vykonali predoperačné vyšetrenie, značí to, že pri vyšetrení pacientovi nerozkvapkali oči. Oko sa totiž po rozkvapkaní vráti do pôvodného stavu až približne o 24 hodín. Až potom je možné podstúpiť operačný zákrok.

Premýšľate nad operáciou?
Pýtajte sa teda aj na predoperačné vyšetrenie, zaujímajte sa o jeho dĺžku a priebeh. To vám veľa napovie.

— PR článok —
Foto: Bigstock.com

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.