Operná diva Adriana Kučerová sa zamilovala do Leonarda!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hoci je vydatá za Mateja Drličku, s ktorým má syna Jonáška, známa operná diva Adriana Kučerová má aj inú lásku.
Volá sa Leonardo a nie je to len tak hocijaký chlap. Patrí medzi najznámejších ľudí na svete…

Reč je o exkluzívnej knihe Nekonečný Leonardo, ktorá vyšla pred pár dňami v limitovanom počte 300 kusov a približuje život i dielo génia Leonarda da Vinciho. A najmä ten osobný život, ktorý je neraz zahalený rúškom tajomstva.
 „Je to klenot medzi knihami,“ povedala Adriana Kučerová pre LepšíDeň.sk. Pravdou je, že podobná kniha u nás ešte nevyšla. Pozrieť si ju môžete na www.luxusnakniznica.sk.
Exkluzívna, v najkvalitnejšej koži ručne viazaná kniha, v ktorej je po prvý raz predstavený celkový prierez Leonardovou tvorbou. V knihe je aj 16 strán reprodukcií vytlačených na kvalitnom pergamene, na aký maľoval aj Leonardo. Nechýba Posledná večera a Gioconda, tiež detailná novoobjavená maľba Zásnubný portrét mladej dámy, minca razená strojom, ktorý navrhol Leonardo a rukavice na listovanie knihy.

Nekonečný Leonardo

Jedinečná publikácia Nekonečný Leonardo.

Adriana Kučerová je jednou z prvých, ktorá získala jedinečnú knihu Nekonečný Leonardo. Dokonca si vybrali konkrétne číslo…
Adriana Kučerová: Je to pre mňa jedna z najkrajších a najúžasnejších kníh. Veľmi sa na tú knihu teším, keď ju prvýkrát otvorím a ponorím sa do života Leonarda da Vinciho…už som mala chuť spýtať sa autora pána Vezzosiho na rôzne veci – aké jedlá mal Leonardo rád, ako športoval, lebo to všetko tam v tej knihe je, ale odolala som a prečítam si to priamo v knižke:-)

LepšíDeň.sk: Zdá sa, že Leonardo da Vinci vám učaroval dávno, zaujíma vás tento génius…
Adriana Kučerová: Leonardo je fenomén, mám o ňom už dve knihy a táto, Nekonečný Leonardo, sa bude medzi nimi vynímať. Niečo už o ňom viem, ale určite je to len zlomok toho, čo je v tejto nádhernej publikácii. Už sa neviem dočkať, kedy ju otvorím a začítam sa do nej, pretože asi všetci vieme základné fakty o tom jeho výtvarnom majstrovstve, ale Leonardo da Vinci bol aj neskutočný hudobník, objaviteľ, vedec, matematik, architekt…

LepšíDeň.sk: V tom sa zhodneme – jednoducho polyhistor a génius.
Adriana Kučerová: Presne. Napríklad nedávno som sa dočítala, že Leonardo predpovedal, či naznačoval, ako by mohla fungovať vŕtačka, ponorka, auto, lietadlo…a to všetko pred stáročiami. Takže bol to neskutočný človek a teším sa, že som jednou z vyvolených, ktorí budú vlastniť túto knihu. Nekonečný Leonardo je klenot medzi knihami. Publikácia, ktorá obohatí každú domácu knižnicu a ktorá sa dedí z generácie na generáciu.

Nekonečný Leonardo

Ručne viazaná v najkvalitnejšej koži. Kniha, aká u nás už dlho nebola. Jedinečný Leonardo v limitovanom náklade 300 kusov.

LepšíDeň.sk: Máte vôbec čas čítať, pretože ste dosť vyťažená, zaneprázdnená…
Adriana Kučerová: Máte pravdu, je to teraz zložitejšie. Aj kvôli Jonáškovi (synček, ktorý sa narodil Adriane minulý rok), a keď už mám nejaký voľný čas, musím sa venovať štúdiu nových postáv z toho môjho hudobného repertoáru, takže ku knižkám sa dostávam dosť sporadicky. Knihy mám však veľmi rada, budujem si veľkú knižnicu a doma už mám dve steny zaplnené.

Adriana Kučerová Nekonečný Leonardo

Adriana Kučerová pokrstila knihu Nekonečný Leonardo.

Lepšídeň.sk: A keď už sa dostanete, čo čítate. Na čo ste naposledy narazili v tej knižnej sfére?
Adriana Kučerová: Pred rokmi som doslova milovala knižku Vyznáte sa v tlačenici od Natašy Tanskej  Úvod do šťukológie pre dospievajúce dievčatá, humorné rozprávanie o tom, ako sa stať úspešnou ženou. Bola to úžasná knižočka, ktorú som sa snažila aj teraz zohnať, ale nikde som ju nenašla.
Nedávno som tiež objavila čaro detektívok. Prečítala som si najskôr životopis Agathy Christie a potom som čítala jej detektívky s Herculom Poirotom, slečnou Marplovou a úplne ma to očarilo, vtiahlo. Takže teraz si ich lúskam jednu za druhou.

LepšíDeň.sk: Popri množstve práce, ktorú máte, si treba oddýchnuť – ako najradšej relaxujete?
Adriana Kučerová: Milujem prechádzky v prírode a teraz s Jonáškom je to oveľa príjemnejšie a zábavnejšie. Tiež spomínané knihy ma vedia „zrelaxovať“, priviesť na iné myšlienky, spríjemniť mi deň. Stačí mi otvoriť si nejakú encyklopédiu, o zvieratách, ľuďoch a kochať sa v tom množstve neuveriteľných faktov, zaujímavostí a pikošiek.

LepšíDeň.sk: A čo hudba. Všetci vás poznajú ako špičkovú opernú divu – dokážete relaxovať aj pri hudbe?
Adriana Kučerová: Asi vás sklamem, ale najviac si užívam ticho. Nepúšťam si na relax hudbu, u mňa sa hudba spája s prácou a keď začujem tóny, nie je to oddych, ale spustí sa vo mne čosi iné. Počúvam, analyzujem, vnímam to inak ako oddychovo.

Lepšídeň.sk: Sme portál pre LEPŠÍ DEŇ – čo vám vie vylepšiť bežný deň, po ktorom si poviete, že sa vydaril a stálo to za to?
Adriana Kučerová: Teraz je pre mňa stredobodom vesmíru Jonáško, takže akýkoľvek deň s ním je pre mňa super a čím viac som s ním, tým je to lepší deňJ Dokáže mi vždy vyčariť úsmev na tvári a hoci som sa veľa usmievala aj predtým, teraz mám pocit, že tie ústa mi zostanú roztiahnuté od jedného ucha k druhému nastálo. Jonáško mi prináša strašne veľa radosti a dobrej nálady, a ona sám sa tiež veľa rehoce. Je to šťastné dieťatko a to má teší najviac.

Adriana Kučerová so synom Jonáškom.

Adriana Kučerová so synom Jonáškom.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.