Oravský hrad z dronu. Takéto video ste ešte nevideli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je to jeden z najkrajších hradov na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na našom území. Kto zavíta na Oravu, neobíde Oravský hrad, dominantu regiónu. Návštevníci tam zvyčajne strávia minimálne dve hodiny, pretože naozaj je čo pozerať. No hrad je nádherný aj zvonka a tak, ako uvidíte nižšie na videu, ste ho ešte nikdy nevideli. Múry doslova zrastené so skalou, vysoko nad okolitou krajinou. Týčiaci sa nad dedinkou Oravský podzámok.

Pohľad zhora krásne ukazuje, že Oravský hrad akoby stál na kamennom ostrovčeku uprostred krajiny. Autorom videa je americký kameraman John Marton a hoci má len necelých 100 sekúnd, musí ohúriť každého. Marton navyše skvele podhral video monumentálnou hudbou, ktorá celý zážitok z videa len umocňuje.

Možno viete, že na hrade sa nakrúcala prvá čiernobiela verzia filmu Dracula z roku 1922. Tiež sa tam nakrúcali filmy ako Kráľ drozdia brada, Princezná a žobrák, Sokoliar Tomáš.

 

Oravský hrad z dronu

John Marton pochádza z newyorského Brooklynu. Je to profesionál, ktorý nakrúca videá po celom svete. Na svojom VIMEO účte  má napríklad aj New York, detroit, ale tiež česko-slovenský mix s dedinkami, kostolmi, hradmi a prírodou.
Keď John navštívil Oravský hrad, očaril ho natoľko, že využil dron a nakrútil krásne zábery. A výsledok stojí za to! O jeho šikovnosti svedčia aj minulé spolupráce na rôznych svetových projektoch pre National Geographic Channel či History Channel.

Je skvelé, že sa toto video s nádherným Oravským hradom dostane do sveta a ukáže, aké skvosty máme na Slovensku. Tak už bez zbytočných rečí – pozrite si video Johna Martona.

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.