Farma Hrubá Borša. Tip na výlet (nielen) pre rodiny s deťmi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Farmy a ranče sa stále tešia veľkému záujmu najmä u ľudí z miest. Niektoré deti totiž po prvý raz (mimo ZOO) vidia skutočné zvieratá, môžu sa k nim priblížiť na pár centimetrov, alebo sa ich dokonca dotknúť. Pohladkať ich. Rodinná farma Hrubá Borša určite patrí k takýmto priateľským miestam, kde môžete stráviť príjemný deň v krásnom vidieckom prostredí a obklopení zvieratkami.

Farma však okrem minizoo ponúka aj ďalšie zaujímavé aktivity, denné tábory pre deti, či jedinú školu jazdeckého póla na Slovensku. Ak teda máte chuť a cestu kúsok od Senca, kde sa láme Bratislavský a Trnavský kraj, zastavte sa na rodinnej farmičke. Budete sa tam cítiť ako doma. Skvelé miesto na oddych.

 

Drevený Saloon

Pred vstupom na farmu je malé parkovisko, kde sa zmestí niekoľko áut, no dá sa parkovať aj popri ceste, takže ničoho sa neobávajte. Vpred vstupom stojí štýlový drevený Saloon, kde si môžete kúpiť vstupenky. 1 euro na osobu, otvorené majú v utorok až nedeľu od 10:00 do 18:00. V pondelok je zatvorené.

V Saloone sa môžete osviežiť (od čajov, cez kávu, malinovky až po alkohol), posedieť na drevených laviciach, popozerať zaujímavé priestory. Majiteľka farmy nám veľmi ochotne porozprávala, čo všetko tam možno vidieť, koľko školákov prichádza autobusmi na prehliadku farmy a aké denné tábory sú k dispozícii. „Kedykoľvek môžete svoje dieťa prihlásiť, hoci aj na jeden deň a v cene 16 € je desiata, obed a olovrant. Deti sa starajú o zvieratká, čistia ich, hrajú sa,“ vysvetľuje.

farma hrubá borša saloon

Vidiecke aj exotické zvieratá

Základom farmy sú kone – je ich veľa, nielen vonku, ale aj vnútri v stajniach, kam sa pokojne môžete ísť pozrieť. Nádherné pokojné koníky môžete pohladkať a dokonca si na nich môžete zajazdiť. Jazdí sa v jazdiarni alebo v teréne.
Tamojšia jazdecká škola má k dispozícii kvalifikovaných trénerov a okrem koní aj poníkov. Dva z nich sa inak pohybovali voľne po farme, takže bez problémov prišli k vám, vy ste ich hladkali…len pozor, mladší je ešte trošku nevychovaný, takže bude dobiedzať 🙂
Ak sa chcete prihlásiť na jazdenie, zavolajte si na farmu – buď 0905 203531 alebo 0905 706820. Naučíte sa tiež starať o koňa, nauzdiť, nasedlať, ovládať seba aj koňa.

Na farme majú aj množstvo sliepok, kačky, dva nádherné pávy, emu, lamy, zajačiky, kozičky, mačiatko Micka, úžasný huňatý a priateľský pes, či prasiatko, ktoré sa volá Miki. Maličké, pichľavé a strašne milé. Majitelia ho bežne púšťajú von medzi ľudí, pretože je veľmi krotké, ako domáce zvieratko.
Na konci článku pod mapkou nájdete oveľa viac fotografií.

 farma hrubá borša lama

Detské tábory

Ak premýšľate, kde dáte svoje deti cez prázdniny, aby ste mali aj vy dobrý pocit a ony zábavu, odporúčame denné tábory na farme Hrubá Borša. Ráno priveziete a o dieťa máte do večera postarané. Určite sa nebude nudiť – na farme je vždy čo robiť a spoznávať.

Veľmi obľúbený je detský tábor Deti v sedle, v roku 2017 už po jedenásty raz. Aj tento rok sa na deti tešia koníky, či známa babka Schwachertzová. Tábor bude v dvoch turnusoch (24. až 28.júla a 14. až 18.augusta). Pre viac informácií môžete zavolať na 0905 203531.

V areáli farmy sú prirodzene aj preliezky, hojdačky, laná na stromoch, trampolíny, takže deti sa môžu vyblázniť aj takto.

 farma hrubá borša deti

Farma Hrubá Borša

Hrubá Borša je malá dedinka juhovýchodne od Senca.
Ak idete z Bratislavy, choďte po diaľnici smerom na Trnavu a potom zíďte na Senec. To isté z druhej strany od Trnavy – zíďte na Senec, pokračujte do mesta (cca do 2 km), obíďte ho zo západu smerom na Sládkovičovo.
Keď prejdete okolo novej štvrte Senec Juh (po ľavej strane je Senec, po pravej nové domčeky), pripravte sa na odbočenie doprava na najbližšom kruhovom objazde smerom na Kostolnú pri Dunaji. Odtiaľ je to už len asi 5 km do Hrubej Borše.
Keď vojdete do dediny, sledujte tabule ukazujúce na Corporex – tam sa nachádza rodinná farma.

Ak nemáte auto, zo 7 kilometrov vzdialeného Senca premávajú do Hrubej Borše pravidelné linky autobusov v smere Veľké Úľany, Jelka a Kráľová pri Senci. Z autobusovej zastávky vás k areálu nasmerujú tabule.

 

farma hrubá borša kone
 

farma hrubá borša emu
 

farma hrubá borša
 

farma hrubá borša mačka micka
 

farma hrubá borša poník
 

farma hrubá borša otváracie hodiny


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.