Praktické prehozy do každej izby. Tipy ako a z čoho si vyberať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spálňa je miestom pokoja, každodenného odpočinku a jej interiér by vám mal pri každom vstupe do nej navnadiť relaxačnú atmosféru. Určite tam máte príjemné tlmené svetlo, rozčítanú knihu na nočnom stolíku a paplóny oblečené do krásnych posteľných obliečok. Tie vás každý večer lákajú na to, aby ste zahodili starosti za hlavu a ponorili sa do snov. Čo tak ich ale pravidelne ochraňovať? Myslíte na to?

Posteľná bielizeň by mala byť vždy krásna a čistá, veď si do nej líhate po osviežujúcej sprche. A musíte dbať na celkovú hygienu svojho tela a pleti, ktorá je s povrchom obliečok a vankúšom v neustálom nočnom kontakte. Pravdou však je, že cez deň i počas noci na posteľ padá prach a nepomôže tomu ani fakt, že pravidelne podľa potreby raz za týždeň či dva bielizeň vymieňate. Prach bude padať neustále a vám sa naskytá možnosť využiť prehozy na posteľ, ktoré budú plniť ako praktickú, tak aj estetickú funkciu v ktorejkoľvek izbe s posteľou.

 

Rozmery sú smerodajné

Pri výbere prehozov na posteľ si najskôr zmerajte rozmery vašej postele, aby sa vám nestalo, že bude produkt príliš krátky alebo, naopak, sa vám bude ťahať po zemi. Nechcete predsa dávať nové prehozy skracovať alebo ich vracať do predajne. Rozmyslite si tiež, či chcete mať prehoz prekrývajúci len vrchnú časť, alebo preferujete prehozy siahajúce až po zem, ktoré zakryjú aj boky a okraje postele. Naučte sa prehozy na posteli krásne aranžovať a vytvorte krásne estetické miesto.

Ak sa rozhodnete si prehoz na posteľ do domu zadovážiť a zútulniť si tak interiér, potom vás určite prekvapí ponuka rôznych druhov a motívov, ktoré sú na trhu v ponuke. Ak milujete neustálu zmenu a radi si dizajn izby meníte, potom určite zvoľte tie obojstranné, ktoré môžete podľa nálady a vkusu otáčať. Niekto miluje jednofarebný dizajn, ďalší zas radšej zvolí rôzne geometrické tvary alebo určité motívy ako kvety, nápisy či celé obrazy.

prehozy na posteľ

 

Dizajny všetkých druhov

Viete, čo je patchwork? Ide akoby o asymetricky pospájané kusy látky, kde sú motívy poprekrývané a vytvárajú zaujímavú súhru, ktorá je nápaditá a naozaj veľmi netradičná. Aj prehozy v takomto štýle môžete mať doma. Nezabúdajte ani na to, že prehoz na posteľ sa hodí aj do detskej izby, kde zase môžete popustiť uzdu fantázii a vybrať ozajstný typický detský motív.

Videli ste už niekedy 3D motívy na posteľnej bielizni alebo práve na prehozoch? Ak nie a milujete realistické prevedenia obrázkov s farebnou potlačou, ktoré majú krásne sýte farby, potom je prehoz na posteľ v 3D prevedení tou správnou voľbou pre vás. A čo je lepšie, v mnohých prípadoch môžete s prehozom skombinovať aj vankúše v rovnakom štýle, takže dizajn postele povýšite. Tak čo, pôjdete cestou neutrálneho prevedenia prehozov na postele alebo siahnete po nápaditých a zaujímavých motívoch, ktoré sa len tak u niekoho nenájdu?

trendy v bývaní 2021Prečítajte si tiež
Trendy v bývaní na rok 2021 – obývačky.

 

Prehozy, ktoré chránia

Prehozy však nemusíte využívať len na postele, ale sú v ponuke aj prehozy na sedačky či kreslá. Takto povrch ochránite a predĺžite mu jeho životnosť. Navyše, ak máte doma viacero prehozov, tak bude vaša obývačka vyzerať vždy inak podľa toho, aký konkrétny prehoz na pohovku použijete.

Z hygienických dôvodov nezabúdajte však ale na pravidelné prezliekanie obliečok, a to aj v prípade, že používate prehozy na posteľ. Je to najmä kvôli prirodzenému poteniu tela v noci, pričom sa všetok pot dostáva aj do obliečok a tie treba meniť.

Večer pred spaním, keď budete potrebovať prehoz z postele odložiť, praktickým pomocníkom vám môžu byť komody, kde si stačí vyčleniť jeden extra šuplík, kam budete prehoz dávať. Skvelé je, že tento kus nábytku sa hodí svojím úložným priestorom do každej izby a vo všetkých domácnostiach nájde svoje využitie.

— PR článok —
Foto: Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.