Prečo sa oplatí kupovať nízku, pohodlnú obuv

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prečo sa oplatí kupovať nízku, pohodlnú obuv? Nízka, pohodlná obuv, ktorá dokonale sedí na nohách netlačí a neomína, nespôsobuje žiadne ochorenia nôh či pohybového aparátu a dopraje komfort v každom smere.

Viete, že medzi najčastejšie deformity nôh patria ploché nohy, vbočený palec a kladivkové prsty? Kladivkové prsty súvisia s rozpadajúcou sa nožnou klenbou – s ochabnutím svalov a s degeneráciou väziva. Zároveň dochádza aj k skráteniu väzov a šliach, čo sa prejavuje najmä porušením rovnováhy svalov na nohách. Kladivkové prsty na nohe postihujú najmä kĺby. A to kĺby nielen palca, ale aj ostatných prstov. Sú častým javom hlavne v ženskej populácii, ale úplne sa nevyhli ani mužom.

Príčiny vzniku kladivkových prstov na nohách sú rôzne. Najčastejšou príčinou je pravdepodobne štýl obúvania – príliš úzke špičky a vysoké podpätky na topánkach. Kvôli úzkym špičkám a vysokým podpätkom na obuvi dochádza k veľkému preťažovaniu nožnej klenby i k preťažovaniu jednotlivých kĺbov. Chôdza v takejto obuvi, okrem skracovania svalov, spôsobuje aj chybné postavenie prstov.

 

Obuv s priestrannou špičkou

Kladivkové prsty predstavujú nielen kozmetický, ale aj zdravotný problém. Často sa prejavujú zápalmi a bolesťami kĺbov na prstoch nôh – najmä v oblasti vyčnievajúcich kostí a tiež na spodných plochách nôh. Deformita sa odstraňuje operačným zákrokom, preto je lepšie jej predchádzať.
Vhodnou prevenciou je nosenie kvalitnej obuvi – bez vysokých podpätkov, pravidelné cvičenie, prípadne vhodné masáže. Či si vyberiete tenisky, balerínky alebo poltopánky, vždy dbajte na to, aby obuv mala nízky podpätok a dostatočne priestrannú špičku. Vhodné je tiež používanie vložiek, ktoré podporujú správne postavenie nožnej klenby.

detská obuvPrečítajte si tiež
Detská obuv. Odborníčka radí, ako ju správne vyberať.

 

Nízka obuv bez podpätkov

Kto sa chce vyhnúť deformitám nôh, ten by si mal vyberať nízku, pohodlnú obuv, vyrobenú z kvalitných materiálov. Skvelým tipom je športová obuv salomon, ktorá je nízka, správne tvarovaná, pružná a vzdušná. Značková športová obuv zaručí nielen vhodný strih, ale aj antibakteriálne vlastnosti a neutralizáciu pachov. Dokáže absorbovať vlhkosť, čím zaručuje ochranu nôh aj pri dlhodobom nosení.
Vďaka kvalitným zvrškom, ktoré presne obopnú končatiny a poskytnú výdatnú oporu členkom, doprajú potrebnú stabilitu telu nielen pri bežnej chôdzi, ale aj pri športovaní. Športová obuv prémiovej kvality disponuje mäkkou podrážkou, ktorá ponúka pohodlie pri každom došliapnutí. Má dobrú trakciu na rôznych povrchoch a prispeje k dobrej rovnováhe aj pri namáhavejších výkonoch.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.