Šarkaniáda na zámku Schloss Hof. Pestrá jesenná zábava pre malých i veľkých

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šarkaniáda na zámku Schloss Hof sa teší mimoriadnej obľube. Milovníci šarkanov tak majú tento rok už po druhýkrát možnosť vychutnať si „veselé divadlo“ nad slávnostnou lúkou v krásnom prostredí 70-hektárového zámockého areálu Schloss Hof.
Skvelá jesenná zábava vás čaká už cez víkend 10. a 11. októbra, tak si ho poznačte vo svojich kalendároch a diároch. Bude to úžasný víkend v znamení výnimočných zážitkov 🙂

 

Zábavná šarkaniáda

Šarkaniáda na zámku Schloss HofDruhý októbrový víkend sú teda veľkí aj malí návštevníci v čase od 11.00 do 18.00 hod. srdečne pozvaní sledovať fascinujúce predstavenie vysoko v oblakoch. A v prípade záujmu sa aj zapojiť a spestriť oblohu vlastnými šarkanmi. Očaria vás tie najkrajšie a najoriginálnejšie šarkany z rôznych krajín. Tešiť sa môžete na množstvo zábavy i pútavý program.

Od 13.00 hod. je pripravená výborná show:

 • „Tanec” šarkanov v sprievode hudby

Šarkany s benátskym vzorom v sprievode krásnej hudby od Vivaldiho ovládnu oblohu nad zámkom Schloss Hof.

 • Blízko pri oblakoch
  Lietajúce stroje, ktoré sú hotovými umeleckými dielami, zlákajú pohľady návštevníkov do vzdušných výšav.
 • Obloha plná zvierat
  Oblohu zaplavia pestré šarkany vo forme rozmanitých zvierat.
 • Workshopy pre deti
  Pod odborným vedením môžu najmenší návštevníci zhotoviť a pomaľovať vlastného šarkana, ktorého následne vypustia na oblohu.
 • Plyšové hračky z oblohy
  Plyšové hračky skáču s padákom zo šarkanov.
 • 4-lanková akrobacia
  Milovníci šarkanov za tónov hudby predvedú, aké umelecké púšťanie šarkanov môže byť.
 • Dizajnové umenie vo výšinách
  Umelecky ladené šarkany talentovaných dizajnérov sa postarajú o skutočný estetický zážitok.
 • Obrie šarkany
  V prípade priaznivých poveternostných podmienok odborníci zo sveta šarkanov odprezentujú špeciálne obrie šarkany, ako aj šarkany s veternými hrami.

Šarkaniáda na zámku Schloss Hof

 

Po stopách histórie so slovenským lektorom

11.októbra sa môžete tešiť aj na úžasnú lektorovanú prehliadku zámku v slovenskom jazyku.  Imperiálna nádhera a vidiecka idyla v zámockom areáli Schloss Hof vytvárajú harmonický celok. Vydajte sa na objavnú cestu do čias dávno minulých a objavte čaro marchfeldskej letnej rezidencie Márie Terézie, ktorá ponúka autentický pohľad do šľachtického života.
V apartmáne Márie Terézie môžete obdivovať posteľ zdobenú vyšívanými indickými látkami a v prijímacom salóne vás očaria portréty detí Márie Terézie. Mimoriadne vzácna je tapeta z čínskeho hodvábneho taftu, ktorá sa zachovala v jednej z hosťovských izieb, či záves z princovej postele, ktorý je zhotovený z čínskeho atlasu.

V slávnostnej sále upúta pozornosť strop z obdobia baroka, ktorý znázorňuje bohyňu lovu Dianu. Neopakovateľnú historickú atmosféru obohacuje mimoriadna výstava, ktorá ponúka necenzurovaný pohľad na doteraz menej známe stránky princa Rudolfa, jediného syna cisárovej Alžbety, s ktorou si boli bytostne aj povahovo podobní.

 

Záhradný raj na ploche 15-hektárov

V terasovitej záhrade, ktorá je majstrovským dielom zručných záhradníkov, si môžete dopriať romantickú prechádzku alebo piknik v tôni gaštanov. Umelecky tvarované kvetinové záhony vytvárajúce pôsobivé živé koberce, bohatá skulpturálna výzdoba – od antických bohov až po bájne bytosti, a impozantné fontány spríjemňujú chvíle plné relaxu na miestach, kde kedysi oddychoval aj Eugen Savojský a Mária Terézia. Z vyhliadkovej plošiny na siedmej záhradnej terase sa vám naskytne pohľad až na slovenské územie a tajomný labyrint ponúka priestor na veselé blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom.

Schloss Hof záhrady

 

Idylický statok s atrakciami pre deti

V tomto rozprávkovom prostredí si na svoje príde aj detský návštevník. Zámocký areál okrem iného zahŕňa idylický statok s detským ihriskom, vodnými atrakciami a dobrodružným tematickým okruhom.
Na statku našlo svoj domov viac ako 200 zvierat. Deti sa tiež môžu zoznámiť so vzácnymi druhmi staro-rakúskych domácich zvierat. V plnej kráse sa predvedú aj exotickejší zástupcovia zvieracej ríše, akými sú napr. ťavy či alpaky.
Ak túžite deťom dopriať trochu dobrodružstva, k dispozícii sú zážitkové okruhy, ktoré zahŕňajú interaktívne stanovištia. Poskytnú vám odpoveď na otázku, ako v dávnych dobách vyzeral život slúžky či paholka na zámku.

Užite si rodinný víkend
Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. Len približne polhodinu jazdy autom od Bratislavy na vás čaká top lokalita Schloss Hof, ktorá zaujme bohatou históriou, majestátnou architektúrou, prírodnými prvkami i atraktívnou ponukou aktivít.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof, Dolné Rakúsko
Náš tip: Majitelia Bratislavskej mestskej karty získajú zľavu 15 % na denný vstup do zámockého komplexu Schloss Hof.

zámok Schloss Hof

zámok Schloss Hof

šarkaniáda na zámku Schloss Hof

— PR článok —
Text: Ing. Annamária Dudášová
Foto: Schloss Hof/Michal Cilc, Severin Wurnig


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.