Séria Tajomná temnota. Akcia, dobrodružstvo aj romantika

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď sa povie Cassandra Clare a knihy zo sveta Tieňolovcov, mnohým čitateľom zasvietia oči. Megaúspešná séria vo svete, ale aj na Slovensku. Nástroje smrteľníkov chytili mnohých, Pekelné stroje to už len potvrdili a séria Tajomná temnota potvrdila, že Cassandra ovláda svet Tieňolovcov na jednotku.
Hlavnou postavou je Emma, tieňolovkyňa, ktorej pred rokmi zavraždili rodičov. Vraždu pripísali na konto Sebastianovu Morgerstenovi, ktorý rozpútal vojnu a zavraždil mnoho tieňolovcov. Emma teraz žije v rodine Blackthornovcov…

 

Séria Tajomná temnota

Cassandra Clare vytvorila magický svet, v ktorom zabúdate na okolitý svet a jednoducho si vychutnávate jej príbeh. Presne taká je séria Tajomná temnota, ktorú si zamilujete. Zakázaná láska medzi parabataimi Julianom a Emmou vás pohltí, pretože to tam iskrí a vy im budete nesmierne fandiť. Toto je jeden z úspechov kníh Cassandry Clare – vie neskutočne pútavo vykresliť postavy. Akoby ich oživila, rozhýbala, dá im tvár a emócie…a vy ich zbožňujete.

A keď k tomu pridáte originálny svet, ktorý je prepracovaný do detailov, premyslenú zápletku, akciu a dobrodružstvo…dostanete ako na podnose neodolateľný príbeh, ktorý budete dychtivo a s napätím čítať.

 

Polnočná dámy – 1.diel

YA séria Tajomná temnota Polnočná dámaSedemnásťročná Emma Carstairsová nikdy nezabudne na deň, keď zomreli jej rodičia. Pred piatimi rokmi bola len bezbranné dievča a svetom zmietala vojna. Bytosti z temnoty dychtili po krviprelievaní a ich zasvätení nepriatelia Tieňolovci boli takmer vyhubení. No Emma stále neverí, že brutálna vražda jej rodičov bola predzvesťou Temnej vojny.

Teraz, po piatich rokoch, sa z Emmy stala bojovníčka, Tieňolovkyňa telom i duchom, najlepšia spomedzi svojich rovesníkov. V srdci však prechováva veľké tajomstvo – city k Julianovi Blackthornovi, k jej parabataiovi… city, ktoré prísne pravidlá Tieňolovcov výslovne zakazujú.

V Dolnosvete spôsobí rozruch séria tajomných vrážd v Los Angeles. Mŕtve telá však majú niečo spoločné s mŕtvolami Emminých rodičov – ich pokožku zdobia zlovestné prastaré symboly. Emma chce zistiť viac, potrebuje vedieť, kto má na svedomí jej rodičov. Dokonca aj keď tým uvalí do smrteľného nebezpečenstva Juliana. Emma stojí pred ťažkým rozhodnutím – či jej záleží viac na pomste, alebo na budúcnosti s Blackthornovcami.

 

Pán tieňov – 2.diel

YA séria Tajomná temnota Pán tieňovMladá tieňolovkyňa Emma Carstairsová pomstila smrť rodičov, no nedokáže nájsť pokoj v duši. Jej priateľstvo s Julianom Blackthornom totiž prerástlo v obojstrannú náklonnosť. No láska medzi parabataimi je zakázaná, lebo ohrozuje životy tieňolovcov. Mohla by od Juliana utiecť, ale Blackthornovcov ohrozujú nepriateľské sily na všetkých frontoch. Len oni totiž dokážu získať prastarú knihu čarov, po ktorej túžia hlavne féri.

Na obzore však povstane nový nepriateľ: Pán tieňov – Nesílijský kráľ vyšle svojich najmocnejších bojovníkov, aby zahubili každého, komu prúdi v žilách blackthornovská krv, a získali knihu čarov. Julian objaví jediný spôsob, ako sa zachrániť. Lenže s takou cenou za prežitie nikto nerátal a splatiť ju bude treba krvou.

 

Kráľovná vetra a tmy – 3.diel

YA séria Tajomná temnota Kráľovná vetra a tmyV posvätnej pevnosti Tieňolovcov bola preliata nevinná krv a Sesia sa ocitla na pokraji občianskej vojny. Časť rodiny Blackthornovcov utiekla do Los Angeles a snaží sa nájsť príčinu choroby, ktorá zasiahla všetkých bosorákov. Julian a Emma sa zatiaľ zúfalo snažia zabudnúť na zakázanú lásku a vydávajú sa na nebezpečnú misiu do Férie, aby získali späť Čierny zväzok mŕtvych.

Na férskych dvoroch sa však dozvedia tajomstvo, ktoré by mohlo zničiť celý Tieňosvet a otvoriť bránu do temnej budúcnosti, akú by si nedokázali predstaviť ani v tých najhorších snoch. Emma a Julian musia zachrániť svet Tieňolovcov, skôr ako temná sila kliatby parabatai zničí nielen ich, ale aj všetkých, na kom im záleží.

 

Cassandra Clare

Cassandra ClareNarodila sa v Teheráne americkým rodičom a detstvo strávila na cestách po celom svete. Pravých kamarátov objavila v knihách, ktoré so sebou všade brávala. Po univerzite pracovala v rôznych bulvárnych časopisoch, kde písala o cestách Brada Pitta a Angeliny Jolie, či o katastrofickom šatníku Britney Spears.

Mesto kostí, prvú knihu zo série Nástroje smrteľníkov, začala písať v roku 2004. Pôvodná trilógia sa po úspechu prvej knihy rozrástla na šesťdielnu sériu (Mesto kostí, Mesto popola, Mesto skla, Mesto padlých anjelov, Mesto stratených duší a Mesto nebeského ohňa).

Cassandra Clare obohatila svet Tieňolovcov o trilógiu Pekelné stroje (Mechanický anjel, Mechanický princ a Mechanická princezná), ktorá sa odohráva vo viktoriánskom Londýne.

Foto: Slovart, LepšíDeň.sk, cassandraclare.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.