Šikovné a úspešné dieťa? Vychovajte si ho!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rady Lidmili Pekařovej pochopí každý, kto chce. Všetkým rodičom ponúka šlabikár výchovy, v ktorom okrem praktických návodov uvádza na príkladoch zo života, ako riešiť rôzne situácie pri výchove, pričom rovnako spravodlivo vníma správanie detí aj rodičov. Pre rodičov bude len bonus, ak ich kniha presvedčí, že vychovávať znamená predovšetkým milovať a myslieť.

ako zit

Tipy, ako žiť a nezblázniť sa pri deťoch

Ako žiť a nezblázniť sa?
Na túto otázku dáva začínajúcim aj „pokročilým“ rodičom odpovede autorka, ktorej prednášky bývajú plné poslucháčov, pretože o obyčajných ľudských veciach hovorí zrozumiteľne a s nadhľadom.

Rozhodujúce je najútlejšie detstvo.
Vtedy sa razí do našich charakterov typický reliéf, ktorý nás bude sprevádzať po celý život. Preto je výchova a prístup k deťom taký dôležitý a určite neplatí: veď nejako bude, potom sa mu budem venovať. Nie, treba na to myslieť teraz.

Čo sa z knihy Ako žiť a nezblázniť sa  napríklad dozviete?
Nenechajte sa vydierať svojimi deťmi.
Čo môžeme pokaziť medzi tretím a siedmim rokom?
Čo robiť, keď dieťa zlostí?
Ako má vyzerať zrelý školák?
Koľko televízie, počítača a kníh?
Ako naučiť dieťa pomáhať?
Prečo sú deti drzé a agresívne?
Čo patrí k puberte a čo nie?

Všetci chceme mať úspešné, milé a prívetivé deti. Zodpovedné a spoľahlivé. Poctivé, samostatné…
Možno vám v tomto pomôže užitočná kniha Ako žiť a nezblázniť sa. Výborne napísaná a prehľadne rozdelená na škôlkárske obdobie, od prvej triedy do puberty a od puberty do dospelosti.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.