Tipy na 25 cyklistických trás.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Priatelia, sadajte na bicykle, máme pre vás množstv cyklistických tipov. Trasy od Moravskej cyklistickej cesty, cez dolné Záhorie, Habánsky okruh, okolo hradu Branč, okolo Dobrovodskej kotliny až k malodunajským mlynom a okolo Burdy.
Nádherná príroda, zaujímavé pamiatky, miesta a lokality. Spoznávajte Slovensko zo sedadla svojho bicykla.

V Edícii po Slovensku vyšla chuťovka pre milovníkov dvoch kolies. Najkrajšie cyklotrasy obsahuje 25 najkrajších cyklotrás na Záhorí a v Podunajsku, tipy a zaujímavosti na trasách, profily, itineráre a prevýšenia, mapky so zakreslenými trasami a 134 farebných fotografií.

Bicyklovanie sa stalo dôležitým fenoménom dopravy a trávenia voľného času, pribúdajú cestičky a značkované chodníky. Tak prečo ich nevyskúšať s priateľmi, alebo rodinkou?

najkrajsieNajkrajšie cyklotrasy je vynikajúco spracovaná knižka. Ponúka veľmi pekné trasy, vďaka ktorým spoznáte zákutia Záhoria a Podunajska. Ide o okruhy, pretože ideálne je začať v jednom bode a aj v ňom skončiť. Pritom sa autori nesnažili vyberať len náročné trasy pre športovcov, ale naozaj pre všetkých, aby si jazdu na dvoch kolesách užili. Asi najatraktívnejším územím sú lužné lesy v blízkosti Moravy, Dunaja, Váhu a Malého Dunaja.

Je skvelé, že niektoré trasy sa dajú skrátiť a upraviť podľa momentálnej dispozície…alebo naopak, dajú sa predĺžiť o dobočky (na niektoré naozaj v texte aj upozorňujú). Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy a rôzne praktické informácie, ktoré pomôžu pri dôkladnom naplánovaní trasy.
Pri každej trase okrem výškového profilu, vzdialenosti a prevýšenia nechýba ani známkovanie náročnosti (od 1 – veľmi ľahká po 4 – ťažká).

Áno, na internete je už dostatok rôznych stránok, ktoré ponúkajú cyklotrasy. Knihu Najkrajšie cyklotrasy si môžete zobrať so sebou, bude vaším spoločníkom aj bez pripojenia na internet a určite vo vás vzbudia zvedavosť, alebo vás podnietia navštíviť tú-ktorú prírodnú, či kultúrno-historickú zaujímavosť.

cyklo otvor

Napríklad taká trasa Záhorským Pomoravím.
Záhorie ponúka nepreberné množstvo cyklotrás v borovicových lesoch, povodí Moravy či okolí viacerých malebných dediniek. Jednou z najkrajších je nepochybne trasa spájajúca všetky tieto prvky, ktorá vedie nížinnou krajinou a poskytuje obraz lesnej krajiny, polí a lúk či jazier a riek.
Pri tejto trase sa dozviete presný popis trasy a čo všetko pri jej zdolávaní uvidíte. Napríklad aj Rodný dom Martina Benku.
Tento významný slovenský expresionistický maliar a ilustrátor sa narodil v roku 1888 práve v dnešnom Kostolišti. Preslávil sa ako tvorca romantizujúceho mýtu slovenskej krajiny a ľudu. Väčšina jeho diel zachytáva slovenskú prírodu, vrchy, roviny či vlniace sa obilné polia v symbióze s človekom. Rád zobrazoval ľudí na poliach, lúkach, rúbaniskách alebo v lesoch. Posledné mesiace a dni svojho života strávil v Malackách a v Kostolišti. Jeho pozostatky sú uložené v hrobke na Národnom cintoríne v Martine. Pamätná izba Martina Benku v Kostolišti dokumentuje jeho život a umeleckú činnosť.

trasa


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.