Dojímavé skutočné príbehy, ktoré sa ukrývajú v obľúbenej aplikácii

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rakuten Viber, jedna z popredných svetových aplikácií pre jednoduchú komunikáciu oslavuje 10. rokov od svojho vzniku. Sústredí sa pritom na tých, ktorí sú pre ňu najdôležitejší, a to vlastní používatelia. Pri tej príležitosti prináša skutočné príbehy svojich používateľov, ktorí použili aplikáciu na pomoc ostatným…
Projekt “Hrdinovia Viber” sa zameriava na príbehy ľudí, ktorí použili aplikáciu na pomoc ostatným alebo na šírenie povedomia o dôležitých témach. Môže ísť napríklad o pandémiu koronavírusu COVID-19 alebo témy týkajúce sa sociálnych vecí či ochrany životného prostredia. Spoznajte skutočné príbehy ľudí v obľúbenej aplikácii.

 

Príbehy vzájomnej pomoci

Jedným z najkrajších príbehov je príbeh doktorov a sestričiek z neonatologického oddelenia v Burgase v Bulharsku. V čase prvého lock downu na jar tohto roka boli novo narodené deti, ktoré museli zostať na jednotke intenzívnej starostlivosti, oddelené od svojich matiek. Bolo tak narušené dôležité obdobie na počiatku života týchto detí, kedy sa vytvárajú dôležité väzby s rodičmi.
Doktori a sestričky sa však rozhodli pomôcť, a tak používali aplikáciu Viber a videohovory v aplikácii, aby uistili rodičov, že sú ich deti v poriadku.

Na Slovensku spustil Úrad vlády Slovenskej republiky v prvej vlne koronavírusu komunitu pre informovanie verejnosti, nazvanú Koronavírus na Slovensku. Tu sa verejnosť dozvedá pravidelné a oficiálne informácie týkajúce sa pandémie a obmedzení alebo ich prípadného uvoľňovania. Komunita je stále jedným z hlavných komunikačných kanálov Úradu vlády a v súčasnej dobe má už takmer 84 000 členov.

“Veríme tomu, že za úspech našej aplikácie v posledných desiatich rokoch, vďačíme hlavne našim používateľom po celom svete – skutočným ľuďom, ktorí aplikáciu používajú na komunikáciu s ostatnými. Za každou konverzáciou na Viberi je totiž naozajstný príbeh. Veľmi si našich používateľov vážime a sme radi, že môžeme byť súčasťou ich každodenného života. Možnosť pomáhať ľuďom zdieľať radosť, šťastie a niekedy aj smútok, teda ozajstné city, je niečo, čo robí našu prácu zmysluplnou, “uviedla Anna Znamenskaya, Chief Growth Officer v spoločnosti Rakuten Viber.

 

Hrdinovia a lepší svet

V priebehu tejto jari sa na Viberi objavilo mnoho hrdinov – študenti, učitelia, rodičia, si vytvárali komunity a skupiny, ktoré im pomáhali zjednodušiť komunikáciu týkajúcu sa dištančného vzdelávania.
Učiteľská platforma, ktorá je profesijným združením učiteliek a učiteľov, ktorí sa spojili s cieľom zlepšiť podmienky učiteľskej práce a kvality výučby, spustila na Viber vlastnú komunitu, ktorá si dáva za cieľ zdieľať dôležité informácie týkajúce sa vzdelávania.

  • Viber je tiež komunikačným kanálom pre mnohé neziskové organizácie po celom svete. V rámci aplikácie sa môžete dozvedieť veľa informácií o témach ako ochrana životného prostredia alebo iných oblastiach, stať sa členom ich komunít a pomôcť, aby sa náš svet stal lepším miestom pre život.
  • Pripojiť sa môžete napríklad ku komunite WWF – World Wildlife Fund, ktorá sa sústredí na záchranu ohrozených druhov zvierat.
  • Alebo ku komunite, ktorej cieľom je znížiť vo svete počet ľudí trpiacich hladom, nazvanej Fight World Hunger Together.
  • Na Slovensku zase funguje komunita pre všetkých, ktorých zaujímajú práva zvierat nazvaná Sloboda zvierat.   Pozrite sa na krátke dokumentárne videá zo série Viber Heroes – hrdinovia Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

sloboda zvierat viber nálepkyPrečítajte si tiež
Sloboda zvierat spúšťa Viber komunitu.

O platforme Rakuten Viber
Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.

Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors.
Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete!

— PR článok —
Foto: Viber


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.