Predstavujeme vám modernú techniku, vďaka ktorej nemusíte pri love používať žiadnu zložitú taktiku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čaká vás poľovnícka sezóna a chceli by ste sa pripraviť na efektívnejší lov? Potom ste na správnej adrese. Máme pre vás modernú techniku, vďaka ktorej už nemusíte pri love v prírode a náročných podmienkach používať žiadnu komplikovanú taktiku. Toto vybavenie vám skutočne pomôže.

 

Profesionálne nočné videnie

Pri love v tme, keď je zlá viditeľnosť a keď je osvetlenie iba minimálne alebo žiadne, sa môžete stretnúť s dvoma typmi zariadení: prístrojmi na nočné videnie a termovíznymi kamerami. Zariadenia na nočné videnie fungujú tak, že zvyšujú jas objektu v prítomnosti svetelného zdroja a veľmi jednoducho sa používajú v náročnom teréne.

Pre ich použitie v noci pri love je občas potrebný aspoň minimálny zdroj svetla, napríklad mesačný svit. Ak však zdroj prirodzeného svetla nestačí na získanie presného obrazu, môžete použiť ďalšie zariadenie, napríklad infračervenú baterku. Faktom je, že infračervené lúče pomôžu vytvoriť potrebné osvetlenie a zároveň nevydesia zviera, ako napríklad klasické svetelné LED zdroje.

 

Ako vám pri love pomôžu puškohľady?

Ďalekohľady na nočné videnie alebo inak povedané puškohľady sú špeciálne zariadenia, ktoré sa inštalujú na akýkoľvek typ ručných zbraní s cieľom viesť zameranú a presnejšiu streľbu. Používajú sa na poľovnícke, ale aj športové zbrane veľkého aj malého kalibru. Zariadenie slúži a zjednodušuje  presnosť streľby na krátke aj väčšie vzdialenosti, samozrejme, závisí od modelu, ktorý si vyberiete.

Nočné videnie vám umožní jasne sa orientovať v teréne, viesť zameranú streľbu v podmienkach prirodzeného mesačného svetla a dokonca aj v úplnej tme a mať pri love alebo športovom výkone lepšiu „ranu“.

Samozrejme, ak potrebujete mať pri mierení úspech, je dobré, aby ste si všímali nielen aktuálne zľavy, ale aj kvalitu a značku konkrétnych modelov. V tomto prípade je možno dobré, ak sa poradíte aj s odborníkom, pretože úspešnosť celej akcie závisí od množstva faktorov.

— PR článok —
Foto: Nakornthai/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.