Tipy na lyžiarske strediská v Česku, Rakúsku a Poľsku. 15 stredísk

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zdajú sa vám lyžiarske strediská na Slovensku príliš drahé? Alebo chcete skúsiť aj niečo iné a kúsok za našimi hranicami? Máme pre vás po tipy na lyžiarske strediská v susedných krajinách – v Česku, Poľsku a Rakúsku. Niekedy treba ísť síce autom hodinu, či dve, no určite ušetríte na skipasoch, jedle a neraz sú tam kvalitnejšie svahy.

lyžiar ikonaRAKÚSKO

 • Stuhleck: Nachádza sa približne 160 km juhozápadne od Bratislavy, dve hodinky cesty autom a ponúka dobre upravené zjazdovky. 11 vlekov a lanoviek, celková dĺžka zjazdoviek je 26 km. Celodenný skipass pre dospelého vyjde na 59,50€.
  Prečítajte si náš článok – Všetko o lyžovačke v Stuhlecku.
 • Semmering: Nachádza sa ešte bližšie, cca 140 km od Bratislavy a dostanete sa tam za 90 minút. 2 vleky a lanovky, celková dĺžka zjazdoviek je 14 km, sú strmšie a vhodnejšie pre lepších lyžiarov.
  Celodenný skipass pre dospelého vyjde na 49€.
 • Hochkar: Vzdialené asi 150 km na západ od Viedne, toto stredisko je obľúbené medzi miestnymi lyžiarmi. Celodenný skipass vyjde dospelého na 40€, na 4 hodiny 32€.

tipy na lyžiarske strediská

 • Mönichkirchen – Mariensee: 140 km od Bratislavy, má necelých 14 km zjazdoviek a 4 vleky, lanovky. Celodenný skipass vás vyjde na 38€.
 • Kitzbühel – Kirchberg: Kitzbühel je jedno z najslávnejších lyžiarskych stredísk na svete s rozsiahlou sieťou zjazdoviek a modernými vybaveniami.
  V prevádzke sú od 8:30 do 16:30. ľahkých zjazdoviek je 102 km, stredne ťažkých 66 km a ťažkých 20 km. Pre freeride je tam 46 km.  Celkom 234 km.
 • St. Anton am Arlberg: St. Anton je známe pre svoje náročné zjazdovky a výborné podmienky pre pokročilých lyžiarov. Pred sto rokmi sa tam začala písať história alpského lyžovania.
  Nájdete tam 141 zjazdoviek v celkovej dĺžke 301 km. Najdlhšia meria 9 km. Počet vlekov a lanoviek je 88, údolie je vo výške 1304 m a najvyšší vrchol 2811 m.n.m.
  Celodenný skipass pre dospelého vyjde na 75€, na 4 hodiny len 57€.

semmeringPrečítajte si tiež
Semmering. Čarovná hora a najstaršie lyžiarske stredisko v Európe.

lyžiar ikonaČESKO

 • Kohútka: nachádza sa priamo na hraniciach Slovenska s Českom, nad Púchovom vo výške 913 metrov a z Púchova (od diaľnice D1) sa tam dostanete za pol hodinky. Necelých 7 km zjazdoviek, 7 vlekov a lanoviek, možnosti najesť sa, aj ubytovať. Celodenný skipass vás vyjde na 34€.
  Prečítajte si viac o lyžovačke aj letnej turistike na Kohútke.
 • Špindlerův Mlýn: Nachádza sa v Krkonošiach a je najväčším a najnavštevovanejším lyžiarskym strediskom v Česku. Asi dve hodinky od Prahy, ponúka 24 km zjazdoviek, ktoré sú prístupné na jeden skipass. Celodenný vás vyjde na 980 Kč (cca 40€). Odporúčame kúpiť si skipass elektronicky cez e-shop gopass.cz. Sú cenovo výhodnejšie a navyše vám ušetria čakanie v radoch pri pokladni.
 • Janské Lázně: Ďalšie lyžiarske stredisko v Krkonošiach, ktoré je obľúbené pre svoje zjazdovky a moderné vybavenie. 17 km zjazdoviek a 12 lanoviek a vlekov.
 • Pec pod Sněžkou:  je súčasťou najväčšej českej lyžiarskej oblasti SkiResort Černá hora – Pec (severne od Hradce Králové). Rôzne typy zjazdoviek, od ľahkých až po čiernu. Zaujímavý je 8 metrov dlhý lyžiarsky tunel, k dispozícii je aj snowpark (snowboarding a freestyle), či Krkonošská magistrála pre bežkárov.
 • Lipno nad Vltavou: Okrem tradičného lyžovania ponúka aj ďalšie zimné aktivity ako bežecké lyžovanie a korčuľovanie. Ideálne pre rodiny s deťmi, rekreačných a stredne pokročilých lyžiarov. Prepravu na vrchol zjazdoviek zabezpečujú tri 4-sedačky, spolu 15 zjazdoviek s dĺžkou 11,6 km.

tipy na lyžiarske strediská

lyžiar ikonaPOĽSKO

 • Szczyrk Mountain Resort: Zo Žiliny sa tam dostanete za 1,5 hodiny (cca 80 km) a je vo výške 1211 m.n.m. K dispozícii je 23 km zjazdoviek, 13 vlekov a lanoviek a celodenný skipass vás vyjde na 38€. Je to veľmi obľúbené stredisko, jedno z najväčších v Poľsku a nachádza sa v poľských Beskydách.
 • Złoty Groń Istebna: jedno z najmodernejších, v sliezskych Beskydách. Široké zjazdovky, bezplatné parkovisko, lyžiarska a snowboardová škola, pre deti odporúčame Snežný park Medveďa Bieleho.
  V ponuke je 5-hodinový rodinný skipass (2+1 alebo 2+2). Celodenný skipass vás vyjde na 100 zlotých (cca 23€), 4-hodinový za 80 zlotých.
 • Zakopane: Toto lyžiarske stredisko leží v Tatrách a je obľúbené pre svoje pestré zjazdovky a malebné prostredie. Kasprowy wierch je najvyššie položené lyžiarske stredisko na poľskej strane Vysokých Tatier a jedno z najlepšie hodnotených v oblasti.
  3,3 km zjazdoviek, 2 sedačkové lanovky a jedna kabínková. Celodenný skipass vás vyjde na 165 zlotých (37€).
 • Tylicz Master-Ski: asi 29km od Bardejova (pol hodinka autom) pri kúpeľnom meste Krynica, takže po lyžovačke môžete zrelaxovať aj v kúpeľoch.
  Majú 10 km zjazdoviek, 8 lanoviek a vlekov a celodenný skipass vás vyjde na 24€.
  Je tam aj požičovňa lyží, lyžiarska škola a premáva tam skibus z okolitých dedín Tylicz, Krynica a Muszyna.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

Foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.