Tipy, pomocou ktorých môžete premeniť svoju kúpeľňu na relaxačné centrum

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mnohí z nás o krásne zariadenom interiéri kúpeľne iba snívajú, pretože za luxusom a pohodlím často hľadajú vysoké ceny stavebných materiálov a interiérových doplnkov. Zadarmo vám samozrejme nikto nič nedá, to však neznamená, že na vytvorenie príjemnej atmosféry v kúpeľni potrebujete iba poriadne veľký balík peňazí. Niekedy vie pomôcť aj dobrá organizácia a využitie lacných trikov s dobrým efektom.
Existuje niekoľko tipov, pomocou ktorých dokážete svoju kúpeľňu pretvoriť na relaxačné útočisko s osobným dotykom pôvabu a vkusu.

Ani potreba búracieho kladiva nemusí byť žiadny problém

Ak sa obávate toho, že vašej kúpeľni pomôže len poriadny zásah do jej stavebnej konštrukcie, no nemáte na to poriadne vybavenie, nerobte zbytočne paniku.

Stačí si na internete nájsť kvalitné búracie kladivá, s pomocou ktorých to vy alebo profesionál v kúpeľni určite a bez veľkých problémov zvládnete. Ide o nástroje, ktoré sú špeciálne navrhnuté na efektívne a rýchle odstraňovanie starých obkladov, dlažieb a betónu.

Ich hlavnou výhodou je schopnosť rýchlo a presne odstrániť starý povrch bez veľkého úsilia, čo pri plánovanej rekonštrukcii kúpeľne alebo akéhokoľvek iného priestoru určite oceníte. Stačí si pre vyšší výkon zariadenia vybrať model s rôznym špeciálnym nastavením, funkciami a príslušenstvom a vytvorenie príjemného prostredia sa môže začať.

S dobrým búracím kladivom odstránite starý obklad a pripravíte „pôdu“ tomu novému a trendovejšiemu, ktorý je zároveň nadčasový a nebude si vyžadovať výmenu ani po niekoľkých rokoch.

pleseň v kúpeľniPrečítajte si tiež
Pleseň v kúpeľni. 7 tipov, ako sa jej nadobro zbaviť.

O štýl a krásu sa postarajú luxusné obklady do kúpeľne

Ak máte potrebné stavebné úpravy stien v kúpeľni za sebou, je dobré dodať priestoru šmrnc v podobe ich povrchových úprav. V klasických miestnostiach si možno vystačíte so správnou farbou, vlhkosť a vyššia intenzita vody v kúpeľni si však vyžaduje niečo odolnejšie, čím sú určite nádherné obklady do kúpeľne.

Avšak, pri ich výbere by ste mali zohľadniť nielen estetickú stránku, ale aj funkčnosť a trvanlivosť, čo je možné najlepšie dosiahnuť voľbou správneho dodávateľa, ktorý na všetky tieto a iné dôležité vlastnosti vo svojej širokej ponuke myslí.

Ak teda zvažujete renováciu kúpeľne, búracie kladivo a vhodne zvolený obklad by mal tvoriť základnú výbavu celého procesu.

TS, foto: Andy Dean/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.