Prečo a akým ISO normám venovať pri výbere tonerov do tlačiarne pozornosť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kúpili ste si tlačiareň a zistili, že pod jej plnohodnotný výkon sa podpisuje množstvo faktorov? Je to logické, pretože ide o zariadenie s množstvom rôznych častí a systémov, ktorých bezproblémový chod si vyžaduje vašu pravidelnú pozornosť. Tá spočíva aj v procese výberu tonerov na základe konkrétnych špeciálnych ISO noriem.

Zohľadnenie ISO noriem je dokonca pri výbere tonerov do tlačiarne jedným z najdôležitejších kritérií, takže, ak chcete, aby vám tento stroj bez problémov a ohrozenia neustále poskytoval svoje služby, zistite spolu s nami, akých noriem sa správny výber náplní týka.

Meranie výťažnosti tonerov

Tak ako sú pre dnešné moderné firmy a ich úspech na obrovskom trhu plnej konkurencie dôležité viaceré špeciálne ISO normy, aj kvalitné tonery majú svoju certifikáciu.

Konkrétne je to ISO norma 19752, prostredníctvom ktorej sa meria a potvrdzuje výťažnosť tonerov pre čiernobiele tlačiarne. V preklade do praxe by sme si mohli výťažnosť tonerov preložiť ako počet strán vytlačených z jedného tonera.

Pre spotrebiteľa má tento údaj význam v tom, že si môže s jeho pomocou jednotlivé výťažnosti dostupných tonerov porovnávať a prispieť tak výberom najvhodnejšieho riešenia k zníženiu nákladov na tlač a minimalizácii výmeny.

Kvalita tlače

Inou normou je tá, ktorá sleduje merateľné kritériá reprodukcie farieb, kontrastu a ich ostrosti. Ide o ISO normu 19798, ktorá sa týka farebnej tlače a zaručuje, že zvolené zariadenie s jej označením je schopné vytvárať živé a presné tlačové výstupy. Ak preto aj vy hľadáte a očakávate od nového tonera CE285A potrebný výkon, nezabudnite sa zamerať na predajcov a výrobcov, ktorí na tieto a iné normy myslia.

vytvorte si vylepšenú domácu tlačPrečítajte si tiež
Ako na vylepšenú domácu tlač?

Bezpečnosť a environmentálna zodpovednosť

Mnohé tonery vedia byť pre bežnom a najmä NEodbornom zaobchádzaní pre naše zdravie a životné prostredie aj nebezpečné. Preto je tiež dobré pri ich výbere sledovať certifikáciu bezpečnosti a environmentálnej zodpovednosti.

V tomto smere je veľmi známa norma ISO 14001, ktorá sa týka environmentálneho manažérstva a poskytuje rámec pre organizácie, ako zlepšiť svoje environmentálne výkony. Výrobcovia tonerov, ktorí dodržiavajú príslušné environmentálne normy, zvyčajne používajú pri výrobe ekologicky šetrné postupy a starajú sa o minimalizáciu svojej ekologickej stopy.

Ak teda aj vy chcete, aby bolo používanie vašej tlačiarne ekonomické, kvalitné a bezpečné zároveň, sledujte pri výbere tonerov aj značku certifikácie.

TS, foto: Jintana/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.